LIVE τα μπαράζ για την Γ’ Εθνική: Εθνικός – Πέρνη και Ίασμος – Άβατο

Μεταδίδει από την Αλεξανδρούπολη ο Λεωνίδας Κάλφας και από τον Ίασμο ο Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τους αγώνες Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης και Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Αρης Αβάτου για την έκτη και τελευταία αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική. Ο Λεωνίδας Κάλφας βρίσκεται στο Στάδιο “Φώτης Κοσμάς” της Αλεξανδρούπολης, ο Δημήτρης Μπακιρτζής στο Δημοτικό του Ιάσμου και μεταδίδουν…

Καλησπέρα. Τελευταία αγωνιστική, αν και αδιάφορη, για τα μπαράζ, καθώς από το απόγευμα της Κυριακής έχει ξεκαθαρίσει με πανηγυρικό τρόπο ο πρωταθλητής, που δεν είναι άλλος από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

Ωρα 16:45 Πάμε στις συνθέσεις, ξεκινάμε με τον αγώνα της Ροδόπης

Ιασμος: Μπαϊράμ, Αχμέτ, Γιαπραχτσης, Γιαννόπουλος, Προδρομίτης, Ξενάκης, Αρχοντής, Λυκούδης, Λιάρος, Κακουλίδης, Μορφακίδης

Αβατο: Ράπτης, Βασιλειάδης Χ, Μπουνταγκίδης, Καρασερίδης, Μπαϊρακταρίδης, Μαραντάς, Δόντσος, Κωτόπουλος, Παλατίν, Χιονίδης, Βασιλειάδης Γ.

Ωρα 16:50 Πάμε στις συνθέσεις

Εθνικός: Σαριανίδης, Θάνος, Πετκίδης, Δούπας, Χλωρίδης, Σαραντάκης, Κιριζάκης, Κοιλιάρης, Ξενάκης, Φλώρος. Αγγελακάκης

Πέρνη: Γαβριήλ, Σαμανίδης, Μπλουλγκούρας, Σιαματάς, Γεωργιάδης, Καζιάρας, Μοσχοφίδης, Μουρατίδης, Κοντοτόλης, Παπαδόπουλος, Ασλανίδης

Ωρα 17:00  Εναρξη και των δύο αγώνων

Ωρα 17:05  Γκολ για το Αβατο. Στο 3ο λεπτό με γκολ του Χιονίδη ανοίγει το σκορ. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Αρης Αβάτου 0-1

Ωρα 17:15  Συμπληρώνεται σε λίγο το πρώτο τέταρτο στην Αλεξανδρούπολη, χωρίς σκορ ακόμα

Ωρα 17:30  Γκολ για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Στο 26ο λεπτό σουτ ο Φλώρος με σουτ έξω από την περιοχή, διαμορφώνει το Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 1-0

Ωρα 17:35  Γκολ για τον Ίασμο. Με την συμπλήρωση του ημιώρου ο Κακουλίδης πέρασε στον Λιάρο που ισοφαρίζει διαμορφώνοντας το Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Άρης Αβάτου 1-1

Ωρα 17:40  Γκολ για τον Εθνικό. Στο 38ο λεπτό, λάθος του Σαμανίδη στο κέντρο, έκλεψε ο Σαραντάκης, έδωσε ασίστ στον Αγγελακάκη που  πέρασε και τον τερματοφύλακα και έγραψε το Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 2-0

Ωρα 17:50 Τέλος ημιχρόνου και στους δύο αγώνες. Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Άρης Αβάτου 1-1 και Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 2-0.

Ωρα 18:05  Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και στα δύο παιχνίδια

Ωρα 18:16  Γκολ για τον Άρη Αβάτου. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χιονίδη στο 58ο λεπτό για να διαμορφωθεί το Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Αρης Αβάτου 1-2

Ωρα 18:20  Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό. Στο δοκάρι το σουτ του Φλώρου με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα

Ωρα 18:27  Γκολ ο Εθνικός. Με σουτ του Αγγελακάκη στο 69ο λεπτό, διαμορφώνεται το Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 3-0

Ωρα 18:30  Γκολ για το Άβατο. Σκόρερ ο Χιονίδης και πάλι, με κεφαλιά αυτή τη φορά στο 71ο λεπτό. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου  – Αρης Αβάτου 1-3

Ωρα 18:33  Γκολ ο Εθνικός. Σκόρερ ο Κοιλιαρης αυτήν την φορά, στο 73ο λεπτό. Διαμορφώνει το Εθνικός – Κεραυνός Πέρνης 4-0

Ωρα 18:40  Γκολ ο Εθνικός. Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Πελτέκης, που έχει σήμερα γενέθλια, κάνει το Εθνικός – Κεραυνός Πέρνης 5-0

Ωρα 18:45  Γκολ για το Άβατο. Σκόρερ ο Χιώτης στο 88ο λεπτό. Εχουμε έτσι Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Αρης Αβάτου 1-4

Ωρα 18:47  Γκολ για τον Εθνικό. Ο Κιριζάκης ολοκληρώνει τον θρίαμβο για τον Εθνικό στο 90ο λεπτό. Εθνικός – Κεραυνός Πέρνης 6-0

Ωρα 18:55  Τέλος και των δύο αγώνων, που προσέφεραν πολλά γκολ. Θρίαμβος για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, που αήττητος, με πέντε νίκες και μια ισοπαλία, ανεβαίνει στην Γ’ Εθνική ισοπεδώνοντας με 6-0 στον τελευταίο αγώνα τον Κεραυνό Πέρνης. Δεύτερη νίκη για τον Άρη Αβάτου, πάλι εκτός έδρας, με 4-1 στην Ροδόπη επί του Μέγα Αλέξανδρου Ιάσμου.

Κάπου εδώ ολοκληρώνεται το live. Αναλυτικά ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ σε λίγο…