LIVE τα μπαράζ για την Γ’ Εθνική: Άβατο – Εθνικός και Ίασμος – Πέρνη

Μεταδίδουν από τα Μάγγανα ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης και από τον Ίασμο ο Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τις αναμετρήσεις Αρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης και Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Κεραυνός Πέρνης για την τέταρτη αγωνιστική του μίνι πρωταθλήματος των μπαράζ ανόδου την Γ’ Εθνική μεταξύ των πρωταθλητών ΕΠΣ. Ο Δημήτρης Μπακιρτζής βρίσκεται στον Ίασμο και ο Νεκτάριος Αμποβιανίσης στα Μάγγανα και μεταδίδουν…

Ωρα 16:35 Πρώτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου, εξαιρετικά κομβικής σημασίας, με τον πρωτοπόρο Εθνικό να δοκιμάζεται στην έδρα του ουραγού Αρη Αβάτου ενώ στον Ίασμο ο Μέγας Αλέξανδρος αντιμετωπίζει την Πέρνη, από την οποία είχε χάσει πριν δυο εβδομάδες στην πρεμιέρα αυτού του μίνι πρωταθλήματος.

Ωρα 16:40 Πάμε στις συνθέσεις από τον Ίασμο:

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΙΑΣΜΟΥ: Μπράνος, Αχμέτ, Γιαπραχτσής, Γιαννόπουλος, Προδρομίτης, Ξενάκης, Αρχοντής, Χατζητουλούσης, Βαλσαμής, Κακουλίδης, Μορφακίδης

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ: Γαβριήλ, Σαμανίδης, Γουλουράς, Σιαματας, Γεωργιάδης, Καζαρος, Μοσχοφίδης, Κουρμπάκης, Σαββίδης, Παπαδόπουλος, Βασιλειάδης

Ωρα 16:44  Διαιτητές στον αγώνα Ιάσμο – Πέρνης ο Σελεμίδης(ΕΠΣ Πέλλας) με βοηθούς τους Σίπκα και Δεμερτζή του ίδιου συνδέσμου

Ωρα 16:50 Πάμε στις συνθέσεις από τα Μάγγανα:

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ: Βαρνταπετιάν, Βασιλειάδης Γ, Μπουνταγκίδης, Τσιώτης, Μπαϊρακταρίδης, Μπανατσίδης, Δόντσος, Καρασερίδης, Παλατίν, Χιονίδης, Βασιλειάδης Γ. (Τζότζος)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Φυσέκης, Πετκίδης, Τσικάκης, Άχπα, Καβατζικιώτης, Σαραντάκης, Θάνος, Κοιλιάρης, Δαμιανίδης, Φλώρος, Κυριζάκης

Ωρα 16:53 Διαιτητης ο Τσαλουχίδης (ΕΠΣ Κιλκίς), πρώτος βοηθός ο Νικηφορίδης (ΕΠΣ Κιλκίς) και β’ βοηθός ο Γκαϊντατζής (ΕΠΣ Σερρών)

Ωρα 17:00  Εναρξη των αγώνων και στα δύο παιχνίδια

Ωρα 17:10  Συμπληρώνεται το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα και στα δύο παιχνίδια, χωρίς σκορ

Ωρα 17:15  Στα Μάγγανα, δύο αναγκαστικές αλλαγές. Στο 11ο λεπτό βγήκε ο Δαμιανίδης και στην θέση του πέρασε ο Αγγελακάκης για τον Εθνικό. Στο 13ο λεπτό βγήκε ο Μπανατσίδης και στην θέση του πέρασε ο Μαραντάς.

Ωρα 17:16  Δοκάρι για το Άβατο, που χάνει την πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα. Σε αντεπίθεση, βολίδα του Βασιλειάδη Γ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Φυσέκη

Ωρα 17:20  Γκολ για τον Εθνικό. Ο Μιχάλης Φλώρος είναι και πάλι ο σκόρερ. Με ωραία προσπάθεια, έπιασε το αριστερό σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ στο 16ο λεπτό. Αρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-1.

Ωρα 17:30  Συμπληρώνουμε ημίωρο στον Ίασμο, το αποτέλεσμα ανάμεσα στον Μέγα Αλέξανδρο και την Πέρνη παραμένει ισόπαλο χωρίς τέρματα

Ωρα 17:35 Γκολ για το Αβατο. Προσπάθεια από δεξιά του Παλατίν που καταφέρνει στο 31ο λεπτο να σκοράρει από πλάγια θέση, νικώντας τον Φυσέκη και ισοφαρίζοντας. Αρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-1

Ωρα 17:45 Γκολ για τον Κεραυνό Πέρνης την ώρα που πίεζε ο Ίασμος. Στο 39ο λεπτό ο Παπαδόπουλος ανοίγει το σκορ από κοντινή απόσταση, μετά από σέντρα του Σαββίδη και ενώ στην αμέσως προηγούμενη φάση είχε χάσει μεγάλη ευκαιρία σε τετατετ για τους γηπεδούχους ο Αρχοντής. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Κεραυνός Πέρνης 0-1

Ωρα 17:53  Τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στα δύο παιχνίδια που μεταδίδουμε. Αποτέλεσμα πρώτου σαρανταπενταλέπτου: Αρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-1 και Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Κεραυνός Πέρνης 0-1

Ωρα 18:05  Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και στα δύο παιχνίδια

Ωρα 18:10  Μεγάλη ευκαιρία για το Άβατο να πάρει προβάδισμα, αλλά ο Φυσέκης αποκρούει το τετατετ του Παλατιν

Ωρα 18:20  Γκολ για το Άβατο. Ο Χιονίδης ο σκόρερ, που έπιασε το σουτ και νίκησε τον Φυσέκη. Καρποφορεί η υπεροχή της πρωταθλήτριας ΕΠΣ Ξάνθης, που μπήκε εξαιρετικά δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο. Με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Αρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-1

Ωρα 18:25  Γκολ για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Άμεση απάντηση από την πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Έβρου – ξανά με σκόρερ τον Φλώρο. Αναμπουμπούλα μετά από φάουλ μέσα στην περιοχή του Αβάτου και από κοντά ο Μιχάλης Φλώρος ισοφαρίζει. Αρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-2

Ωρα 18:28  Γκολ για τον Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου. Με εντυπωσιακό σουτ του Μορφακίδη από το ύψος της περιοχής που καρφώθηκε στο γάμα της εστίας, η πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Θράκης ισοφαρίζει αυτήν της Καβάλας. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Κεραυνός Πέρνης 1-1

Ωρα 18:30  Μεγάλη ευκαιρία για το Άβατο με τον Παλατίν να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι στο 71ο λεπτό. Παραμένει ισόπαλο το αποτέλεσμα στα Μάγγανα, όπως και στον Ίασμο

Ωρα 18:35  Γκολ για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Σκόρερ ο Αγγελακάκης που δέχτηκε την ασίστ από τον Φλώρο, σκόρερ των δύο πρώτων τερμάτων και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Έβρου. Ένα τέταρτο πριν το τέλος Αρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-3

Ωρα 18:38  Γκολ για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Σε έξαλλα πανηγύρια ο Κοιλιάρας εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας του Αβάτου, μετά από εκτέλεση φάουλ του Σαραντάκη και πάνω στην γραμμή ουσιαστικά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, εκτός κι αν είχε περάσει πιο πριν και χρεωθεί το γκολ στον Σαραντάκη. Διαμαρτύρονται για επιθετικό φάουλ οι γηπεδούχοι αλλά ο διαιτητής δείχνει σέντρα και η ουσία είναι ότι ο Εθνικός δείχνει στο 77′ να καθαρίζει το παιχνίδι. Αρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-4

Ωρα 18:40  Γκολ για τον Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου. Σκόρερ ο Καουλίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 74ο λεπτό, μέσα σε ξέφρενα πανηγύρια από τους παίκτες και τους οπαδούς των γηπεδούχων. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Κεραυνός Πέρνης 2-1

Ωρα 18:48  Μπαίνουμε στις καθυστερήσεις στα Μάγγανα, εμφανής η απογοήτευση των παικτών του Αβάτου αλλά και του κόσμου του, καθώς ο Εθνικός διατηρεί προβάδισμα δύο τερμάτων. Στον Ίασμο ακόμα δεν συμπληρώσαμε το ενενηντάλεπτο, καθώς το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με καθυστέρηση

Ωρα 18:53  Γκολ για τον Άρη Αβάτου. Ο Χιονίδης σκόρερ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Αρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-4

Ωρα 18:55  Τέλος του αγώνα στα Μάγγανα, αφού ο διαιτητής κράτησε πέντε λεπτά καθυστερήσεις. Αμέσως μετά το γκολ σφύριξε τη λήξη όμως. Μεγάλη νίκη για τον Εθνικό, που κάνει το τρία στα τρία εκτός έδρας και πάει με μεγάλο πλεονέκτημα για τις τελευταίες δύο αγωνιστικές στο Φώτης Κοσμάς, να υπερασπιστεί αυτό το προβάδισμα για την άνοδο στην Γ’ Εθνική. Χειροκρότημα και για το Άβατο, που έδωσε το τελευταίο του παιχνίδι μπροστά στο κοινό του. Τελικό αποτέλεσμα: Αρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-4.

Ωρα 18:58  Μεγάλη ευκαιρία η Πέρνη για να ισοφαρίσει. Οριζόντιο δοκάρι στις καθυστερήσεις, μετά από κεφαλιά του Ασλανίδη μέσα από την περιοχή

Ωρα 19:01  Τέλος του αγώνα και στον Ίασμο. Μετά από ένα επίσης δραματικό παιχνίδι, η ομάδα της Ροδόπης παίρνει σπουδαία νίκη με 2-1 και προσπερνά στον βαθμολογικό πίνακα την Πέρνη που μετά το εντυπωσιακό ξεκίνημα γνωρίζει δύο διαδοχικές ήττες από Εθνικό στην Χρυσούπολη και Μέγα στην Ροδόπη. Τελικό αποτέλεσμα: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Κεραυνός Πέρνης 2-1