LIVE τα μπαράζ για την Γ’ Εθνική: Άρης Αβάτου – Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου 0-3

Μεταδίδουν οι Νεκτάριος Αμποβιανίδης και Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες Αρης Αβάτου – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου για την τρίτη αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική.  Το παιχνίδι Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης διεξάγεται αύριο (22/5).

Καλησπέρα. Τρίτη αγωνιστική με τον Άρη Αβάτου να φιλοξενεί τον Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου σε ένα κρίσιμο παιχνίδι με τη νίκη να αποτελεί μονόδρομο για τις δύο ομάδες, καθώς μόνο έτσι θα μείνουν ζωντανές στο κυνήγι της ανόδου στη Γ’ Εθνική. Οι δύο πρωτοπόροι της βαθμολογίας θα διασταυρώσουν αύριο (22/5) τα ξίφη τους στη Χρυσούπολη με τον Κεραυνό Πέρνης να υποδέχεται τον Εθνικό.

Ωρα 16:40 Το ματς ανάμεσα σε Άβατο και Ίασμο ξεκινάει στις πέντε το απόγευμα.

Ωρα 16:45 Διαιτητές της αναμέτρησης που θα διεξαχθεί στα Μάγγανα, είναι ο Τρακαλιάνης από τις Σέρρες, με επόπτες τους Παράσχου και Γιάντση.

Ωρα 16:55 Οι συνθέσεις των ομάδων

Αρης Αβάτου: Ράπτης, Βασιλειάδης Χ., Μπουντακίδης, Χιώτης, Μπαιρακταρίδης, Μαραντάς, Δόντσος, Καρασερίδης, Παλατίν, Χιονίδης, Ντανατσίδης

Ιάσμος: Μπράνος, Αχμέτ Φουρκάν, Γιαπραχτής, Γιαννόπουλος, Προδρομίτης, ξενάκης, Λικούδης, Χατζητολούσης, Βαλσάμης, Κακουλίδης, Μορφακίδης

16:59 100 περίπου θεατές στο γηπεδο του Αβάτου

1′ Εναρξη αγώνα

10′ Τίποτα αξιοσημείωτο μεχρι στιγμής στον αγώνα

22′ Ο ένας αντίπαλος φοβάται τον άλλον, λευκή ισοπαλία στο Αβατο

24′ Καλή ευκαιρία με σουτ του Δόντσου για το Αβατο αλλα απομάκρυνε ο Γιαννόπουλος

40′ Πέναλτι σε ανατροπή πάνω στον Κακουλίδη

41′ ΓΚΟΛ 0-1 Ο Κακουλίδης το εκτελεί εύστοχα και σκοράρει

43′ Καλή εκτέλεση σε φάουλ του Χιονίδη αλλα η μπάλα καταλήγει μόλις άουτ

45΄Τέλος πρωτου ημιχρόνου Αρης Αβάτου- Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου 0-1 σε ένα μέτριο παιχνίδι για τις δυο ομάδες

46΄ Έναρξη Β΄ ημιχρόνου

51΄ Αλλαγή για τον Ιασμο, εξω ο Λικούδης, μέσα ο Λιάρος

53΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιασμο με τον Χατζητολούση

60΄ Ακόμη μια ευκαιρία για τον Ιασμο με τον Κακουλίδη αυτή τη φορά

62′  Το σκορ παραμένει στο 0-1 για τον Ίασμο επί του Αρη

62′ Αλλαγές για τον Αρη, εξω ο Βασιλειάδης Χ. και Μαραντάς, μέσα ο Βασιλειάδης Γ. και ο Κοτόπουλος

65′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιασμο με τον Μορφακίδη

66′ Ανταποδίδει αμέσως την ευκαιρία το Αβατο με τον Κοτόπουλο αλλα το 0-1 παραμένει

74′ ΓΚΟΛ 0-2 Ο Γιαννόπουλος σκοράρει με καρφωτή κεφαλιά ύστερα από μακρινή μπαλιά του Ξενάκη

79′  Δυσκολεύουν τα πράγματα για το Αβατο που το γκολ αυτο της έριξε την ψυχολογία και δε φαίνεται οτι είναι ικανό να αντιδράσει

84′ ΓΚΟΛ 0-3 Ο Iασμος κλειδώνει την νίκη με σκόρερ το Γιαπρακτσή που με ατομική προσπάθεια έστειλε τη μπάλα στο Γάμα της εστίας του Μπράνου

90′ Δε φαίνεται οτι μπορεί να αλλάξει κάτι στον αγώνα

Τελικό αποτέλεσμα στο ‘Αβατο,  Άρης- Μ. Αλέξανδρος 0-3, με την ομάδα του Ιάσμου να κάνει την πρώτη της νίκη στο μίνι αυτό πρωτάθλημα, να συνεχίζει να ελπίζει, ενώ ο Αρης μένει στον ένα βαθμό και χάνει τις ελπιδες που έχει για άνοδο.