LIVE τα μπαράζ για την Γ’ Εθνική: Άβατο – Πέρνη και Ίασμος – Εθνικός

Μεταδίδουν από τα Μάγγανα ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης και από τον Ίασμο ο Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες Αρης Αβάτου – Κεραυνός Πέρνης και Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης για την δεύτερην αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική. Ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης βρίσκεται στο γήπεδο του Αβάτου, ο Δημήτρης Μπακιρτζής σε αυτό του Ιάσμου και μεταδίδουν, ενώ ο Λεωνίδας Κάλφας από την Αλεξανδρούπολη συντονίζει…

Καλησπέρα. Δεύτερη αγωνιστική με την Πέρνη που έχει πάρει κεφάλι στην βαθμολογία μετά τη νίκη στην πρεμιέρα επί του Ιάσμου να δοκιμάζεται στο Άβατο που απέσπασε εκτός έδρας ισοπαλία στην Αλεξανδρούπολη από τον Εθνικό στην πρεμιέρα. Ο τελευταίος στο πρώτο από τα τρία σερί εκτός έδρας παιχνίδια που έχει, αντιμετωπίζει τον Μέγα Αλέξανδρο, την μόνη ομάδα χωρίς πόντο.

Ωρα 16:10  Και τα δύο παιχνίδια αρχίζουν ταυτόχρονα, στις πέντε το απόγευμα

Ωρα 16:20 Μόλις έγιναν γνωστές οι συνθέσεις των δύο ομάδων στα Μάγγανα

ΑΒΑΤΟ: Βαρταπετσιάν, Βασιλειάδης Γ, Καρασερίδης, Κομεσίδης, Μπαϊρακταρίδης, Βασιλειάδης Μπ., Δόντσος, Χιώτης, Κοτόπουλος, Χιονίδης, Βασιλειάδης Τζ.

ΠΕΡΝΗ: Γαβριήλ, Σαμανίδης, Βουδούρας, Τσιαματάς, Γεωργιάδης, Καζάρας, Μοσχοφίδης, Σουκρή Ογλού, Σαββίδης, Μουρατίδης, Βασιλειάδη Στ.

ΩΡΑ 16:30 Πάμε να δούμε και τις συνθέσεις των δύο ομάδων στον Ίασμο

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ: Μπαϊράμ, Βαλσάμης, Γιαπκτσής, Γιαννόπουλος, Αρχοντής, Ξενάκης. Λύκου, Χατζητουλούσης, Ερκάν, Κακουλίδης, Μορφακίδης

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Φυσέκης, Θάνος, Πευκίδης, Αχπα, Καβατζικιώτης, Κοιλιάρας, Κυριαζάκης, Σαραντάκης, Δαμιανίδης, Φλώρος, Αρμπαχαμιάν.

Ωρα 16:40 Θυμίζουμε ότι διαιτητές στον Ίασμο είναι οι Οικονόμου, Γούτας, Διαμάντης (Χαλκιδικής) και στα Μάγγανα οι Γκορτσίλας, Λιάρης, Παπαναστασίου (Μακεδονίας)

Ωρα 16:52  Πάμε σε λίγο για την έναρξη των δύο αγώνων. Γύρω στα 200 άτομα στο Ίασμο, πολύ περισσότεροι στα Μάγγανα, ίσως και 400 με πολύ κόσμο και από την Καβάλα και πολλούς προπονητές, παίκτες και ακαδημίες από τις υπόλοιπες ομάδες του νομού Ξάνθης

Ωρα 17:00 Έναρξη και των δύο αγώνων

Ωρα 17:05 Γκολ ο Κεραυνός Πέρνης στα Μάγγανα. Στην πρώτη επίθεση της πρωταθλήτριας Καβάλας, με σουτ του Σαββίδη, ανοίγει το σκορ σε βάρος του πρωταθλητή Ξάνθης. Αρης Αβάτου – Κεραυνός Πέρνης 0-1.

Ωρα 17:10 Γκολ ο Εθνικός στον Ίασμο. Με την συμπλήρωση δέκα λεπτών, μπαλιά Σαραντάκης στον κενό χώρο, Κοιλιάρας γωνιακό σουτ και γράφει το Μέγας Αλέξανδρος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-1

Ωρα 17:15 Γκολ ο Εθνικός στον Ίασμο. Στο 14ο λεπτό και πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί του Εθνικού για το πρώτο γκολ. Μπαλιά ο Δαμιανίδης μπαλιά, λάθος έξοδος τερματοφύλακα, πρόλαβε ο Κυριαζάκης και πέρασε την μπάλα πάνω από τον Μπαϊράμ για να διαμορφώσει το Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-2.

Ωρα 17:25  Στα Μάγγανα, αναγκαστική αλλαγή για το Άβατο στο 23′. Έξω ο Κομεσίδης με θλάση, στην θέση του ο Μπουνταγκίδης

Ωρα 17:30  Στον Ίασμο, στο ημίωρο παραμένει ισόπαλο χωρίς σκορ το αποτέλεσμα. Μια κεφαλιά Ερκάν λίγο άουτ στο 25′ και στο 29′ μια κεφαλιά του Αρμπακανιάν λίγο άουτ, οι δυο σημαντικότερες φάσεις.

Ωρα 17:40  Πέντε λεπτά πριν το τέλος, ο δυνατός αέρας και στα δύο γήπεδα επηρεάζει τις προσπάθειες των παικτών. Πάντα προηγούνται οι φιλοξενούμενοι

Ωρα 17:45  Γκολ ο Κεραυνός Πέρνης στα Μάγγανα. Σέντρα Σαββίδη, κεφαλιά Μουρατίδη και με την συμπλήρωση 45 λεπτών στο παιχνίδι διαμορφώνεται το Άρης Αβάτου – Κεραυνός Πέρνης 0-2.

Ωρα 17:50  Τέλος ημιχρόνου και στους δύο αγώνες με ίδιο σκορ. Αποτελέσματα ημιχρόνου: Αρης Αβάτου – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 0-2 και Αρης Αβάτου – Κεραυνός Πέρνης 0-2

Ωρα 18:05 Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και στα δύο παιχνίδια

Ωρα 18:15  Στα Μάγγανα, μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη Αβάτου με τον Παλαντίν στο 56ο λεπτό, ο οποίος με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου πέρασε στην θέση του αμυντικού Γιώργου Βασιλειάδη

Ωρα 18:20  Στον Ίασμο, αλλάζουν οι αριθμητικές ισορροπίες. Με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αποβλήθηκε στο 56ο λεπτό ο Κυριαζακης και ο Εθνικός μένει με 10 παίκτες. Νωρίτερα, στο 46 είχαμε αλλαγή, έξω ο Βαλσαμης και μέσα ο Φουρκάν

Ωρα 18:25  Γκολ για τον Ίασμο. Στο 68ο λεπτό ο Γιαπρακτσής έβγαλε την σέντρα, φεύγει η μπάλα μέσα από τα χέρια του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων και από κοντά με κεφαλιά ο Ερκάν γράφει από κοντά το Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-2.

Ωρα 18:30  Δυο μαζεμένες αλλαγές στον Ίασμο. Για τον Εθνικό βγαίνει ο Δαμιανίδης και μπαίνει ο Αγγελακάκης, για τον Ίασμο βγαίνει ο Γιαννόπουλος και μπαίνει ο Μουμίν Μπιρόλ.

Ωρα 18:40  Στα Μάγγανα, δέκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, παραμένει το 0-2 αλλά ο Άρης Βάτου που έχει κλείσει τις αλλαγές του, στο δεύτερο ημίχρονο πιέζει, έχει την υπεροχή, χάσει ευκαιρίες και διαμαρτύρεται για την διαιτησία για τουλάχιστον μία φάση στην οποία οι άνθρωποί του ζήτησαν πέναλτι.

Ωρα 18:45  Στον Ίασμο δραματικά τα τελευταία λεπτα. Στο 85′ ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Ερκάν άουτ, στο 89′ ο Φουρκάν από κοντά πάλι έστειλε την μπάλα άουτ και μίλις τώρα, στο 90′ κόκκινη κάρτα στον Αρχοντή του Ιάσμου που αφήνει και αυτός την ομάδα του με δέκα.

Ωρα 18:50 Γκολ για τον Άρη Αβάτου στα Μάγγανα. Σκόρερ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μαραντας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Αρης Αβάτου – Κεραυνός Πέρνης 1-2

Ωρα 18:55  Τέλος και των δύο αγώνων με το ίδιο σκορ. Τελικά αποτελέσματα: Αρης Αβάτου – Κεραυνός Πέρνης 1-2 και Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-2

Αυτά αναφορικά με τις δύο ζωντανές μεταδόσεις του ThrakiSportS από τα μπαράζ της Γ’ Εθνικής. Σε λίγο αναμείνατε αναλυτικά ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ από κάθε αγώνα…