LIVE η Γ’ Εθνική: Έβρος Σουφλίου – Αγιονέρι και Κόσμιο – Σιδηρόκαστρο

Μεταδίδει από το Σουφλί ο Νίκος Γκούντλης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες Έβρος Σουφλίου – Εθνικός Αγιονερίου και ΠΑΟ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου για την 29η και προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ο Νίκος Γκούντλης βρίσκεται στο Δημοτικό Στάδιο Σουφλίου, ενημερώνεται για όσα συμβαίνουν και στο Κόσμιο και μας μεταδίδει…

Καλησπέρα. Δυο στροφές πριν το τέλος, για το Κόσμιο όλα έχουν κριθεί από καιρό αλλά για τον Έβρο Σουφλίου η νίκη είναι επιτακτική ανάγκη σήμερα, αν θέλει να παραμείνει στην κατηγορία. Μετά από 28 στροφές είναι μόλις δύο βαθμούς πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού και τέλει τους τρεις βαθμούς για να νιώθει σιγουριά ενόψει της τελευταίας αγωνιστικής και υπό προϋποθέσεις να εξασφαλίσει και από σήμερα την παραμονή.

Ωρα 16:30  Αναλυτικά το πρόγραμμα της προτελευταίας αγωνιστικής: ΠΑΟ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου, Κιλκισιακός – Νέστος Χρυσούπολης, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Μακεδονικός, Αγροτικός Αστέρας – Μουδανιά, Διγενής Λακκώματος – Δόξα Πετρούσας, Πανσερραϊκός – Ορφέας Ελευθερούπολης, Αρης Ακροποτάμου – Ηρακλής Αμπελοκήπων και Εβρος Σουφλίου – Εθνικός Αγιονερίου

Ωρα 16:40  Στο Κόσμιο διαιτητής είναι ο Κουναλάκης του Συνδέσμου Ξάνθης με βοηθό τον Εμπλιούκ (επίσης Ξάνθης) και Λάζαρη (Καβάλας). Στο Σουφλί η τριπλέτα είναι οι Κοτσάνης, Δηλγεράκης, Χατζηνάκος (Δράμας). Οι Κιγιτζή, Χαρίτσης, Δημητριάδης (Θράκης) έχουν οριστεί στο Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Μακεδονικός.

Ωρα 16:45 Μόλις λάβαμε τις συνθέσεις, εσώ στο Σουφλί

ΕΒΡΟΣ:Σκόρτσεφ, Μπάμιος, Μπάτζιος, Κατρανίτσας, Λίτσιος, Τρίχας, Μεμέτ, Ευφραιμίδης, Δανίδης, Τορομανίδης, Καμπιώτης

ΑΓΙΟΝΕΡΙ: Μήνου, Πολιανίτης, Σοϊλεμιτζίδης, Αγγελος, Καρασίμος, Σακκάς, Αλμπάνης, Καρπούζης, Παλιάτσος, Γιανουκλάκης, Μακρής

Ωρα 16:50  Εχουμε και την σύνθεση του Κοσμίου

ΚΟΣΜΙΟ: Παπανικολάου, Βοριατζίδης, Παναγιωτοπουλος, Ταμαμης, Ζούλης Διαμαντόπουλος, Κυπιρτογλου, Αθανασίου, Βασιλακάκης, Φωτιάδης, Μόσχος

Ωρα 17:00  Εναρξη και των δύο αγώνων

Ωρα 17:15 Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο χωρίς κάτι αξιοσημείωτο και στα δύο παιχνίδια

Ωρα 17:30 Πάμε στο ημίωρο και παραμένουν και τα δυο ματς ισόπαλα χωρίς τέρματα. Πολύς αέρας στο Σουφλί, που ευνοεί σε αυτό το ημίχρονο το Αγιονέρι, αλλά χωρίς αξιόλογη φάση όι δύο ομάδες.

Ωρα 17:35 Γκολ για το Αγιονέρι. Ανοίγει το σκορ ο Εθνικός Αγιονερίου στο Σουφλί, εκμεταλλευόμενος και τον δυνατό υπέρ του αέρα αλλά και την κακή μέχρι τώρα εμφάνιση του Έβρου. Με την συμπλήρωση του ημιώρου είχαμε κάθετη πάσα Μακρή, πλασέ Παλιάτσου και Εβρος Σουφλίου – Εθνικός Αγιονερίου 0-1

Ωρα 17:40 Σε άλλα ματς που ενδιαφέρουν τον Έβρο στην υπόθεση παραμονής μαθαίνουμε ότι η Ελευθερούπολη νικάει 0-1 μέσα στις Σέρρες τον Πανσερραϊκό, ο Αγροτικός Αστέρας προηγείται με 3-0 των Μουδανιών ενώ στην Χαλκιδική έχουμε Λάκκωμα – Πετρούσα 2-0. Τα αποτελέσματα αυτά είχαν διαμορφωθεί στο ημίωρο.

Ωρα 17:50 Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Σουφλί. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Εβρος Σουφλίου – Εθνικός Αγιονερίου 0-1

Ωρα 17:55 Τέλος πρώτου ημιχρόνου και στο Κόσμιο. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: ΠΑΟ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 0-0

Ωρα 18:05 Εναρξη δευτέερου ημιχρόνου και στους δύο αγώνες που μεταδίδουμε. Μια αλλαγή για τον Έβρο στο Σουφλί, έξω ο Μπάτζιος και στην θέση του ο Τσαπάνης.

Ωρα 18:10 Γκοοοοοοοοολ για τον Έβρο Σουφλίου. Ο Δανίδης σκόρερ στο 51ο λεπτό με σουτ από το ύψος του πέναλτι, έπειτα από ασιστ του Μεμετ. Εβρος Σουφλίου – Εθνικός Αγιονερίου 1-1

Ωρα 18:15 Γκολ για τον Εθνικό Σιδηροκάστρου. Ανοίγει το σκορ στο Κόσμιο στο 56ο λεπτό. ΠΑΟ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 0-1

Ωρα 18:20 Γκολ για τον Εθνικό Σιδηροκάστρου. Δεύτερο γκολ σε διάστημα πέντε λεπτών, στο 61′. ΠΑΟ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 0-2

Ωρα 18:25  Γκοοοοοοοολ για τον Έβρο Σουφλίου. Ο Εφραιμίδης σκόρερ με πλασέ στο 64ο λεπτό διαμορφώνει το Έβρος Σουφλίου – Εθνικός Αγιονερίου 2-1

Ωρα 18:28  Γκοοοολ για τον ΠΑΟ Κοσμίου. Ο Αθανασίου σκόρερ για τους Ροδοπίτες, μειώνουν και κάνουν το ΠΑΟ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-2

Ωρα 18:30  Δυο μαζεμένες αλλαγές στο Σουφλί, μία για κάθε ομάδα. Εξω ο Δανίδης και μέσα ο Γκαϊδατζής για τον Έβρο, έξω ο Καρασίμος και μέσα ο Κομτζίδης για το Αγιονέρι. Νωρίτερα, στο 63′ είχαμε άλλη μια αλλαγή για το Αγιονέρι, έξω ο Σακκάς και μέσα ο Μιλικούδης

Ωρα 18:40 Δυο αλλαγές για τον Εθνικό Αγιονερίου. Στο 78′ ο παρλιάρσος έξω, ο Κύτσος μέσα, στο 80 έξω ο Κύρτσος και μέσα ο Ζαχαρμούδης

Ωρα 18:50 Τέλος του αγώνα στο Κόσμιο, που ολοκληρώνει τις εντός έδρας υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα με μία ακόμα ήττα. Τελικό αποτέλεσμα: ΠΑΟ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου  1-2

Ωρα 18:53  Τέλος του αγώνα και στο Σουφλί. Με δραματικό τρόπο ο Έβρος κάνει  την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνει την πολύτιμη νίκη και με τους τρεις βαθμούς φτάνει τους 45 πόντους και εξασφαλίζει την παραμονή του στην Γ’ Εθνική Κατηγορία, μια αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος. Τελικό αποτέλεσμα: Εβρος Σουφλίου – Εθνικός Αγιονερίου 2-1

Αυτα λοιπόν αναφορικά με τους δύο αγώνες που μεταδίδαμε από την Γ’ Εθνική. Σε λίγο σε νέα ανάρτηση όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία…