LIVE η Γ’ Εθνική: Εβρος Σουφλίου – Ακροπόταμος και Νέστος – ΠΑΟ Κοσμίου

Μεταδίδει από το Σουφλί ο Νίκος Γκούντλης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη στους αγώνες Έβρος Σουφλίου – Αρης Ακροποτάμου και Νέστος Χρυσούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας, Ο Νίκος Γκούντλης βρίσκεται στο Δημοτικό Στάδιο Σουφλίου “Δημήτρης Μπακιρτζής”, ενημεερώνεται παράλληλα και για όσα γίνονται στην Χρυσούπολη και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Κρίσιμη αυτή η αγωνιστική, τρεις ακριβώς στροφές πριν το τέλος. Ο Έβρος θέλει νίκη για να παραμείνει πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού, ενώ το Κόσμιο για την τιμή των όιπλων, αντιμετωπίζει στην Χρτσούπολη τον Νέστο.

Ωρα 16:25 Πάμε να δούμε αναλυτικά το πρόγραμμα (και τους διαιτητές) της 28ης αγωνιστικής:

Εβρος Σουφλίου-Αρης Ακροποτάμου: Μηλιάδης, Νικολαΐδης, Νατσιόπουλος (Μακεδονίας)

Νέστος Χρυσούπολης-ΠΑΟ Κοσμίου: Κουκουλάς, Συμεωνίδης, Ντόντης (Μακεδονίας)

Μακεδονικός-Εθνικός Σιδηροκάστρου: Τρέβλας, Κελεσίδης, Παπαδάκης (Ημαθίας)

Μουδανιά-Κιλκισιακός: Σελεμίδης, Κεσίσογλου, Δεμερτζής (Πέλλας)

Δόξα Πετρούσας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος: Καραλιόλιος, Ρίγκος, Μωυσιάδης (Γρεβενών)

Ορφέας Ελευθερούπολης-Αγροτικός Αστέρας: Μπουμαρσόπουλος, Νατσιούλας Αναστασίου (Λάρισας)

Ηρακλής Αμπελοκήπων-Διγενής Λακκώματος: Μαλούτας, Παρασίου, Γιάντσης (Ημαθίας)

Εθνικός Αγιονερίου-Πανσερραϊκός: Τίκας, Βογιαντζής (Καρδίτσας), Τζάνης (Τρικάλων)

Ωρα 16:40  Πάμε στις συνθέσεις εδώ, στο Σουφλί, μόλις πριν λίγο τις λάβαμε στα χέρια μας

Εβρος Σουφλίου (Αραμπατζής): Σκόρτσεφ, Μπάμιος, Λίτσας, Κατρανίτσας, Τσαπάνης, Τρίχας, Μεμέτ, Εφραιμίδης, Γκαϊδατζής, Λαζαρίδης, Καμπιώτης

Αρης Ακροποτάμου (Καραμπατάκης): Κωνσταντάκος, Θάσσος, Κάπατζης, Τσέμα, Γρούζας, Ρετσίνας, Σαϊνίδης, Κωνσταντινίδης, Δούμπατζης, Αποστολίδης, Σακκόπουλος

Ωρα 16:55  Πέντε λεπτά πριν την έναρξη στο Σουφλί, περίπου 150 άτομα βρίσκονται στο γήπεδο για να παρακολουθήσουν το παιχνίδι

Ωρα 17:00 Εναρξη σε όλα τα παιχνίδια. Live ενημέρωση των αγώνων των ομάδων της Θράκης από το ThrakiSportS

Ωρα 17:15  Γκολ ο Νέστος Χρυσούπολης. Ο Μαχαιρούδης σκόρερ, με κεφαλιά, ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους στο 14ο λεπτό. Με την συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου: Νέστος Χρυσούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0.

Ωρα 17:25  Χωρίς σκορ το παιχνίδι στο Σουφλί, με ελαφρά υπεροχή όμως για τους γηπεδούχους στα μισά του πρώτου μέρους.

Ωρα  17:35  Γκοοοολ για τον Έβρο. Σκόρερ ο Μεμέτ. Σέντρα Καμπιώτη, κεφαλιά ψαράκι Μεμέτ από το ύψος του πέναλτ στο 32ο λεεπτόι και Εβρος Σουφλίου – Αρης Ακροποτάμου 1-0

Ωρα 17:40  Γκολ ο Νέστος Χρυσούπολης. Σκόρερ στο 39ο λεπτό και πάλι ο Μαχαιρούδης με ωραίο πλασέ από σέντρα που δέχτηκε, διαμόρφωσε το Νέστος Χρυσούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου 2-0

Ωρα 17:50  Τέλος ημιχρόνου στα δύο παιχνίδια που καλύπτουμε. Αποτελέσματα πρώτου 45λέπτου: Εβρος Σουφλίου – Αρης Ακροποτάμου 1-0 και Νέστος Χρυσούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου 2-0

Ωρα 18:05  Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου με ευκαιρία για Σουφλί. Σουτ Γκαιτατζής, στην ρίζα του δοκαριού, παραλληλα προς την γραμμή, νέο δοκάρι

Ωρα 18:08  Γκοοοοολ το Σουφλί!!! Σκόρερ ο Κατρανίτσας με πέναλτι που κέρδισε ο ο Γκαιδατζής, όταν έβγαλε σέντρα και η μπάλα σταμάτησε στο χέρι του Τσέπα. Εβρος Σουφλίου – Άρης Ακροποτάμου 2-0

Ωρα 18:20  Γκοοοοολ ο ΠΑΟ Κοσμίου. Μειώνει με ψηλοκρεμαστό σουτ του Βασιλακάκη στο 59ο λεπτό. Νέστος Χρυσούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου 2-1

Ωρα 18:35  Ενα τέταρτο πριν το τέλος των αγώνων, παραμένουν ως έχουν τα αποτελέσματα στους δύο αγώνες που μεταδίδουμε

Ωρα 18:50  Γκολ ο Άρης Ακροποτάμου. Μειώνει σε 2-1. Στο 86ο λεπτό. Σέντρα Γκάριος, κεφαλιά Δρούζας και λίγο πριν το τέλος Εβρος Σουφλίου – Αρης Ακροποτάμου 2-1

Ωρα 18:55  Τέλος του αγώνα στην Χρυσούπολη. Τελικό αποτέλεσμα: Νέστος Χρυσούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου 4-1

Ωρα 18:58  Τέλος του αγώνα στο Σουφλί. Τελικό αποτέλεσμα: Εβρος Σουφλίου – Αρης Ακροποτάμου 2-1

Νίκη για το Σουφλί, ήττα από το Νέστο για Κόσμιο, στους δυο αγώνες των ομάδων της Θράκης. Σε λίγο αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογία…