LIVE από την Αλεξανδρούπολη: Εθνικός – Άρης Αβάτου

Μεταδίδει από το “Φώτης Κοσμάς” ο Λεωνίδας Κάλφας

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση άνάμεσα στον πρωταθλητή της ΕΠΣ Έβρου Εθνικό Αλεξανδρούπολης και τον πρωταθλητή της ΕΠΣ Ξάνθης Άρη Αβάτου για την πρώτη αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική. Ο Λεωνίδας Κάλφας βρίσκεται στο Δημοτικό Στάδιο “Φώτης Κοσμάς” της Αλεξανδρούπολης και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Πρώτη αγωνιστική των μπαράζ και το ThrakiSportS όπως έπραξε και χθες με τον αγώνα ανάμεσα σε Κεραυνό Πέρνης και Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου, έτσι και σήμερα μεταδίδει την αναμέτρηση – όπως θα κάνει μέχρι και το τέλος του τουρνουά ανόδου.

Ωρα 16:35  Χθες υπενθυμίζουμε η Πέρνη νίκησε με 2-1 και έτσι έχει τρεις βαθμούς έναντι κανενός του Ιάσμου.

Ωρα 16:40  Ιδανικές οι καιρικές συνθήκες στο Φώτης Κοσμάς, σε λίγο αναμένεται να αρχίσει να έρχεται και ο κόσμος.

Ωρα 16:50  Πάμε στις συνθέσεις των δύο ομάδων

Εθνικός Αλεξανδρούπολης: Φυσέκης, Θάνος, Αχπα, Καβατζιγιώτης, Δούπας, Σαραντάκης, Ξενάκης, Κοιλιάρης, Δαμιανίδης, Φλώρος, Αγγελακάκης

Αρης Αβατου: Βαλσαπετζιάν, Βασιλειάδης Γ., Βουζακίδης, Κομεσίδης, Μπαϊρακταρίδης, Βασιλειάδης Χ, Δόντσος, Χιώτης, Παλατίν, Χιονίδης, Ντανατσίδης.

Ωρα 16:55 Πάνω από 200 άτομα πρέπει να έχουν έρθει ήδη στο “Φώτης Κοσμάς”. Οι περισσότεροι Αλεξανδρουπολίτες αλλά υπάρχουν και αρκετοί που ταξίδεψαν από την Ξάνθη

Ωρα 17:00 Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο με την διαιτητική τριπλέτα που είναι οι Κοτσάνης(ΕΠΣ Δράμας), Βάντσης (ΕΠΣ Δράμας) και Καμπούρης (ΕΠΣ Σερρών).

1′  Έναρξη του αγώνα

15′ Αρκετά δυνατό παιχνίδι και ισορροπημένο μέχρι στιγμής, χωρίς την μεγάλη φάση με την συμπλήσωση ενός τετάρτου

18′ Ευκαιρία για το Αβατο. Ο Παλατίν βγήκε τετατετ με τον Φυσέκη αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει, απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Εθνικού

30′ Διαμαρτυρίες Εθνικού για πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Δαμιανίδη μέσα στην περιοχή από δύο αμυντικούς, ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι

33′ Ευκαιρία για τον Εθνικό. Ατομική προσπάθεια και σουτ ο Αγγελακάκης, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αβάτου

45′ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στο Φώτης Κοσμάς. Σκληρό και αρκετά δυνατό παιχνίδι, χωρίς σκορ μέχρι στιγμής. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αρης Αβατου 0-0

46′ Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

60′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Εθνικό. Σουτ Αγγελακάκη, απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Αβάτου, νέο μακρινό σουτ ο Πάνος, διώχνει πάνω στην γραμμή ο Μπαϊρακταρίδης

75′ Χωρίς σημαντική φάση μέχρι τώρα στο δεύτερο ημίχρονο. Εχει την υπεροχή ο Εθνικός, προσπαθεί με τις αντιεπιθέσεις ο Αρης Αβάτου

88′ Φάουλ Δαμιανίδης, ψηλά άουτ. Η σημαντικότεερη ευκαιρία του Εθνικού από το 60 και μετα

90′ Τέλος του αγώνα. Εθνικός και Αβατο μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις στην πρεμιέρα των μπαράζ. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ¨Αρης Αβάτου 0-0