LIVE η Γ’ Εθνική: Λάκκωμα – Εβρος Σουφλίου και Κόσμιο – Μακεδονικός

Μεταδίδει ο Νίκος Γκούντλης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στα παιχνίδια Διγενής Λακκώματος – Έβρος Σουφλίου και ΠΑΟ Κοσμίου – Μακεδονικός για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ο Νίκος Γκούντλης μαθαίνει όλες τις πληροφορίες και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Κρίσιμη αγωνιστική, η τέσσερις στροφές πριν το τέλος, με τον Έβρο Σουφλίου να πραγματοποιεί επικίνδυνη έξοδο στο Λάκκωμα και να θέλει θετικό αποτέλεσμα για να ξεφύγει ακόμα περισσότερο πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού και να μην μπλέξει σε περιπέτειες στο τέλος. Από την άλλη πλευρά, η άλλη ομάδα της Θράκης, ο ΠΑΟ Κοσμίου φιλοξενεί τον Μακεδονικό στο ντέρμπι των ουραγών και φιλοδοξεί να πετύχει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.  Αυτα είναι τα δύο παιχνίδια που θα μεταδώσουμε ζωντανά την εξέλιξή τους, σε αυτήν μας την ανάρτηση.

Ωρα 16:30  Την ίδια ώρα έχουμε και τους εξής αγώνες, σύμφωνα με το πρόγραμμα: Διγενής Λακκώματος – Έβρος Σουφλίου, ΠΑΟ Κοσμίου – Μακεδονικός, Νέστος Χρυσούπολης – Μουδανιά, Εθνικός Σιδηροκάστρου – Δόξα Πετρούσας, Κιλκισιακός – Ορφέας Ελευθερούπολης, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Ηρακλής Αμπελοκήπων, Αγροτικός Αστέρας – Εθνικός Αγιονερίου, Πανσερραϊκός – Άρης Ακροποτάμου.

Ωρα 16:38  Διαιτητές στον αγώνα Διγενής Λακκώματος – Έβρος Σουφλίου είναι οι Κοεμτζίδης, Κύφος, Θεοδώρου του Συνδέσμου Πιερίας. Στην Κομοτηνή το ματς ΠΑΟ Κοσμίου – Μακεδονικός θα διευθύνουν οι Παρχαρίδης, Δηλγεράκης, Χατζηνάκος του Συνδέσμου Δράμας.

Ωρα 16:55 Ο Έβρος Σουφλίου ξεκινάει τον αγώνα απέναντι στον Διγενή Λακκώματος με τους: Σχόρτσεφ, Μπάμιο, Κατρανίτσα, Μπάτζιο, Τσαπάνη, Τρίχα, Ευφραιμίδη, Εμρέ, Λαζαρίδη, Καμπιώτη και Τορομανίδη.

Ωρα 17:05 Έχουν ξεκινήσει και οι δύο αγώνες των Θρακιώτικων ομάδων.

Ωρα 17:15 Γκοοολ για το Σουφλί 0-1. Στο 10′ ανοίγει το σκορ η Εβρίτικη ομάδα με σουτ του Καμπιώτη μέσα από την περιοχή. Διγενής Λακκώματος – Έβρος Σουφλίου 0-1

Ωρα 17:25 Γκοοολ για το Σουφλί 0-2. Ο Μπάτζιος με κεφαλιά διπλασιάζει τα τέρματα για τον Έβρο Σουφλίου. Διγενής Λακκώματος – Έβρος Σουφλίου 0-2

Ωρα 17:50 Ημίχρονο στον αγώνα του Σουφλίου, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με 2 γκολ στα τελευταία δύο λεπτά του ημιχρόνου. Διγενής Λακκώματος – Έβρος Σουφλίου 2-2

Ωρα 18:05 Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στον αγώνα του Έβρου Σουφλίου.

Ωρα 18:30 Ολική ανατροπή για τον Διγενή Λακκώματος, οποίος προηγείται πλέον με 3-2 του Έβρου Σουφλίου.

Ωρα 18:47 Τέταρτο γκολ για τον Διγενή Λακκώματος, με τον Έβρο Σουφλίου να βρίσκεται πλέον πίσω με 2 τέρματα και το σκορ να διαμορφώνεται στο 4-2.

Ωρα 19:05 Τελικό αποτέλεσμα στον αγώνα του Σουφλίου, με την ακριτική ομάδα να δέχεται την ολική ανατροπή από τους γηπεδούχους. Διγενής Λακώμματος – Έβρος Σουφλίου 4-2

Ωρα 19:07 Λήξη του παιχνιδιού στο Κόσμιο, με την ομάδα της Ροδόπης να γνωρίζει μία ακόμα ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, ένα αποτέλεσμα που τη διατηρεί στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. ΠΑΟ Κοσμίου – Μακεδονικός 2-3