LIVE από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – Επίλεκτοι ομάδων Βελγίου 7-0 (τελικό)

Μεταδίδει από το ΔΑΚ Κομοτηνής ο Βαγγέλης Μαγκώνης

– Παρακολουθήστε ζωντανά την φιλική αναμέτρηση ανάμεσα σε Πανθρακικό και επίλεκτους ομάδων από το Βέλγιο. Ο Βαγγέλης Μαγκώνης βρίσκεται στο ΔΑΚ Κομοτηνής και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Φιλικό παιχνίδι δίνει σήμερα ο Πανθρακικός, με τον Άκη Μάντζιο να θέλει να δοκιμάσει παίκτες και σχήματα.

Ώρα 16:45 Έχουμε την ενδεκάδα μόνο του Πανθρακικού. Οι Βέλγοι δεν ανακοίνωσαν ούτε ενδεκάδα ούτε ονόματα.

Πανθρακικός (Μάντζιος): Aθανασιάδης, Μπαικαρά,Καθάριος,Εμπόου,Παπαγεωργίου,Ζδράβος,Χασομέρης,Ιγκορ,Λαδάκης,Φραγκούλης,Ζούλης

Ώρα 16:50 Διαιτητική τετράδα της αναμέτρησης είναι οι Παπαγγελής, Χαρίτσης, Δημητριάδης, Κακουλίδης

1′ Γκοοολ για τον Πανθρακικό. Σέντρα του Φραγκούλη από τα αριστερά, κεφαλιά του Ιγκορ και 1-0

6′ Γκοοολ  για τον Πανθρακικό. Ασίστ του Ζδράβου από τα δεξιά, πλασέ του Ιγκορ από το ύψος του πέναλτι και 2-0

9′ Γκοοολ για τον Πανθρακικό.Ο Μπαικαρά μέσα από την μεγάλη περιοχή με σουτ γράφει το 3-0

14′ Γκοολ  για τον Πανθρακικό. Υστερα από πέναλτι που κέρδισε ο Ντενίζ Μπαικαρά, ο Εμπόου το εκτέλεσε κάνοντας το 4-0

20′  Η Πολύ χαμηλή η δυναμικότητα των επιλέκτων των ομάδων του Βελγίου,έχει αναγκάσει τον Αθανασιάδη, να είναι απλώς θεατής

22′ Γκολ για τον Πανθρακικό. 5-0 για την ομάδα της Κομοτηνής με τον Ιγκόρ να πετυχαίνει το πιο ευκολο χατ τρικ του, σκοράροντας με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής

35′ Προσπαθούν οι επίλεκτοι το τελευταίο 10λεπτο να φανούν απειλητικοι, αλλά χωρίς αποτέλεσμα

39′ Γκολ για τον Πανθρακικό. Ο Μπαικαρά θα “χορέψει ” όποιον βρει μπροστά του μέσα στην περιοχή, η μπάλα από κόντρα θα φτάσει στον Ιγκόρ ο οποίος με πλασέ θα πετύχει το 4ο προσωπικό του γκολ, γράφοντας το 6-0

40′ Λήξη Α’Ημιχρόνου

41’Eναρξη Β’ημιχρόνου με τον Λίτσκα να παίρνει την θέση του Ιγκόρ, ο Γκουτσίδης την θέση του Καθάριος,ο Τριανταφύλλου του Λαδάκη, και ο Μαμούτ του Έμποου

52″ Οι πολλές αλλαγές έχουν επηρεάσει τον ρυθμό του Πανθρακικού, ο οποίος δεν είναι εξίσου καταιγιστικός όπως ήταν στο Α’ημίχρονο

62′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό.Κούρσα του Ζδράβου από τα δεξιά, πάσα στον Γκουτζίδη, ο οποίος από κοντά δεν κατάφερε να νικήσει τον Βέλγο γκολκίπερ

68′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό: Στο παιχνίδι πέρασε ο νεαρός Στόγιος στη θέση του Παπαγεωργίου

80′ Γκοοολ για τον Πανθρακικό με τον Λίτσκα, ο οποίος θα γράψει το 7-0

85′ Τέλος του παιχνιδιού, με τον Πανθρακικό να κερδίζει σε φιλικό ματς με 7-0 μια επίλεκτη ομάδα από το Βέλγιο το οποίο πραγματοποιήθηκε κυρίως για να δοκιμαστούν αρκετοί παίχτες από τον Ακη Μάντζιο