LIVE από την Κομοτηνή: Πανθρακικός – Ατρόμητος 1-3 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το ΔΑΚ Κομοτηνής ο Βαγγέλης Μαγκώνης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Ατρόμητο, με την οποία πέφτει του φετινού πρωταθλήματος για την ομάδα της Θράκης. Ο Βαγγέλης Μαγκώνης βρίσκεται  στο ΔΑΚ Κομοτηνής και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Τελευταία αγωνιστική, αδιάφορο βαθμολογικά το παιχνίδι αλλά ο Άκης Μάντζιος ζήτησε να έρθει ο κόσμος και να χειροκροτήσει την ομάδα για αυτήν την προσπάθειά της την φετινή περίοδο.

Ωρα 18:10  Αυτός ο τελευταίος αγώνας συμπίπτει και με το τέλος του Αχιλλέα Σαρακατσάνου από την ομάδα όπως ο ίδιος αποκάλυψε το πρωί μέσω του facebook. Ο αρχηγός θα φορέσει για τελευταία φορά την πράσινη φανέλα και αναμένεται να ξεκινήσει βασικός και στην διάρκεια του ματς να αντικατασταθεί, ώστε να αποθεωθεί από τον κόσμο.

Ωρα 18:14  Βροχερός ο καιρός στην Κομοτηνή, εδώ και λίγες ώρες μαζεύτηκαν γκρίζα και μαύρα σύννεφα και άνοιξαν οι ουρανοί. Κάπως καλύτερα όμως τώρα.

Ωρα 18:17  Αξίζει να τονίσουμε ότι αυτό θα είναι το τελευταίο παιχνίδι του αρχηγού Σαρακατσάνου με την ομάδα του Πανθρακικού, όπως αποκάλυψε το πρωί το ThrakiSportS. Δεν περιλαμβάνεται πάντως στο αρχικό σχήμα. Λογικά θα μπει αλλαγή για να αποθεωθεί

Ωρα 18:38    ‘Εχουμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πανθρακικός: Πασχαλάκης, Ζδράβος, Παπαγεωργίου, Ιγκορ, Χρήστου, Λαδάκης, Εμπόου, Καθάριος, Μπαικαρά, Τζάνης, Τριανταφύλου

Ατρόμητος: Τζενάμο, Φυτανίδης, Μπρίτο, Νάστος, Παπαδόπουλος, Μπάλλας, Καραμάνος, Δημούτσος, Ούμπιντες, Λαζαρίδης, Πίτου Γκαρσία

Δαιτητής:Κομινης(Θεσσαλονίκης),1ος : Χαρίσης(Γρεβενών),2ος:Καλφόγλου(Θεσπρωτίας),4ος:Mαντάκης(Ημαθίας)

Ωρα 18:53  Οι ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια. Ο κοσμος έχει φοβηθεί από την βροχή που προηγήθηκε  και τον μαύρο ουρανό που υπάρχει αυτή τη στιγμή πάνω από την πόλη. Γύρω στα 600-700 άτομα βρίσκονται αυτή τη στιγμή στις κερκίδες του Δ.Α.Κ  Κομοτηνής

Ωρα 19:02  Ξεκίνησε το παιχνίδι

1′ Εναρξη του αγώνα

6′  Σέντρα του Τζάνη από τα αριστερά, ο Χρήστου το σουτ στην κίνηση, αλλά άουτ η μπάλα.  Η πρώτη αξιόλογη φάση στα πρώτα αυτά λεπτά.

19′ Γκολ για τον Ατρόμητο. Πολύ καλή σέντρα του Μπρίτο απο τα αριστερά, και ο Ούμπιντες στην κίνηση με δυνατό σουτ γράφει το 0-1

29′ Προσπαθεί να αντιδράσει ο Πανθρακικός στο γκολ που δέχθηκε, αλλά ο Ατρόμητος στέκεται καλά στην άμυνα

37΄ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Μετά από φάουλ του Ούμπιντες, κεφάλια του Λαζαρίδη, η μπάλα λίγο άουτ

40′ Πολύ καλή ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Τζάνη να κάνει ατομική προσπάθεια, να πλασάρει όμορφα αλλά η μπάλα πέρνάει λίγο άουτ

45′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Δημούτσο να δίνει πολύ ωραία ασίστ στον Μπρίτο, αλλά το πλασέ του να βρίσκει το κάθετο δοκάρι του Πασχαλάκη

45+1  Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Πανθρακικός – Ατρόμητος Περιστερίου 0-1

46′ Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με αλλάγη για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Νάστου, μπαίνει ο Θεολόγου

56′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Τριανταφύλλου, μπαίνει ο Χασομέρης

60′ Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα 15 λεπτά της επανάληψης

62′ Γκοοοοοοοολ για τον Πανθρακικό.Σέντρα του Χρήστου από τα αριστερά, η μπάλα θα φτάσει μετά από κόντρες  στον πιτσιρικα τον Ζδράβο, ο οποίος από το σημείο του πέναλτι θα ισοφαρίσει σε Πανθρακικός – Ατρόμητος 1-1

70′ Γκολ για τον Ατρόμητο. Υστερα από εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία, ο Παπαδόπουλος πετυχαίνει με κεφαλιά αλλά δεν πανηγυρίζει το Πανθρακικός – Ατρόμητος 1-2.

72′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Καθάριος μπαίνει για τελευταία φορά με την φανέλα του Πανθρακικού, ο Σαρακατσάνος, ο οποίος γνωρίζει την αποθέωση

Στη φάση του 1-2 ο Παπαδόπουλος πανηγυρισε κοιτάζοντας έντονα τους  φανατικούς του Πανθρακικού, οι οποίοι δεν του το συγχώρεσαν και τον αποδοκίμασαν έντονα

78′ Γκολ  για τον Ατρόμητο Πολύ όμορφο σουτ του Ούμπιντες έξω από την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα,και Πανθρακικός – Ατρόμητος 1-3

80′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Μπρίτο ο Ταβάρεζ, και για τον Πανθρακικό, στη θέση του Τζάνη, ο Σειδαν

85′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο.Τη θέση του Παπαδόπουλου που σε αντίθεση με τους οργανωμένους, αποθεώθηκε από το υπόλοιπο γήπεδο, πήρε ο Γεωργίου

90′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+3′ Τέλος του αγώνα στην Κομοτηνη. Ο Ατρόμητος πήρε σημαντικό τριποντο με 1-3 που τον ανέβασε στην 3η θέση και του επιτρέπει να ξεκινήσει στα play-offs με 2 βαθμούς όσους και ο Π.Α.Ο.Κ και ο Παναθηναικός. Ο Πανθρακικός αντίθετα τερμάτισε με 41 βαθμόυς στην 10η θέση.

Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός – Ατρόμητος Περιστερίου 1-3