ΕΠΣ Ξάνθης: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της Β’ Κατηγορίας

Ανταπόκριση από την Ξάνθη: Νεκτάριος Αμποβιανίδης

– Με τον Ορφέα 2005 να είναι ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της Β’2, αλλά και όλους τους πρωτοπόρους να επικρατούν πραγματοποιήθηκε η 21η αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β’ κατηγορίας.

Πλέον με μια αγωνιστική να απομένει όλα μοιάζουν ρευστά στον 1ο όμιλο που ακόμη δεν έχει εξασφαλιστεί ποιες θα είναι οι δύο ομάδες της που θα ανέβουν στην Α’ κατηγορία, με την Ελπίδα Γενισέας να έχει το μεγάλο προβάδισμα μια και την τελευταία αγωνιστική υποδέχεται τον ΑΠΟΞ και θα έχει την ευκαιρία με νίκη να κατακτήσει την πρωτιά, με το ματς της αγωνιστικής ωστόσο να διεξάγεται στο Σούνιο οπού ο η δεύτερη Ένωση υποδέχεται την τρίτη Δόξα Μυρωδάτου.

Στον 2ο όμιλο η Θράκη Συδινής πανηγυρίζει από την Κυριακή την επιστροφή της στην μεγάλη κατηγορία, με την μεγάλη μάχη να γίνεται για την δεύτερη θέση οπού η θριαμβεύτρια της αγωνιστικής ομάδα του Ορφέα 2005 αγωνίζεται και πάλι εκτός αυτή την φορά με τον συνονόματο Ορφέα Ν. Αμισσού σε μια αναμέτρηση οπού ο νικητής θα πανηγυρίσει την άνοδο, αν και την ομάδα του 2005 την βολεύει και η ισοπαλία. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία των δύο ομίλων αλλά και το πρόγραμμα της τελευταίας αγωνιστικής.

Αποτελέσματα Β’1 Κατηγορίας

Δόξα Σταυρούπολης – Ελπίδα Γενισέας 0-3

ΑΠΟΞ Σκόντα – Κοσυνθος 2005   4-2

Άτλας Σελίνου – Εθνικός Ολβίου  6-0

ΑΕΚ Κυψέλης – Ένωση Σουνίου  0-3

Κεσσάνη Ερασμίου – Δόξα Μυρωδάτου  2-3

Ρεπό: Ορφανό

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

1. Ελπίδα Γενισέας  42

2. Ένωση Ελπίς Σουνίου  42

3. Δόξα Μυρωδάτου   41

4. Κόσυνθος 2005   33

5. Κεσσάνη Ερασμίου   31

6. Ορφανό   26

7. ΑΠΟΞ Σκόντα   27

8. Άτλας Σελίνου   23

9. Δόξα Σταυρούπολης   20

10. ΑΕΚ Κυψέλης   07

11. Εθνικός Ολβίου   03

 

Τελευταία αγωνιστική Β’1

Ελπίδα Γενισέας – ΑΠΟΞ Σκόντα

Ορφανό – Σέλινο

Κόσυνθος 2005 – ΑΕΚ Κυψέλης

Εθνικός Ολβίου – Κεσσάνη Ερασμίου

Ένωση Ελπίς Σουνίου – Δόξα Μυρωδάτου

Ρεπό: Δόξα Σταυρούπολης

 

Αποτελέσματα Β’2 Κατηγορίας

Κεραυνός Π. Κατραμίου – Αναγέννηση Π. Χρύσας  2-3

Κεραυνός Λευκόπετρας  -Κεντητή  3-2

Θράκη Συδινής – ΠΑΣ Φιλίων 1-0

Σήμαντρα  – Ορφέας Ν. Αμισσού  2-3

Αετός Τοξοτών – Ορφέας 2005   1-3

Ερ. Αστέρας Σελέρου – ΑΠΟΞ Ραιδεστός   3-0 Α.Α.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Θράκη Συδινής  47

2. Ορφέας 2005  42

3. Αετός Τοξοτών  40

4. Ορφέας Ν. Αμισσού  40

5. Ερ. Αστέρας Σελέρου  38

6. Κεραυνός Λευκόπετρας  35

7. ΠΑΣ Φιλίων  32

8. Αναγέννηση  Π. Χρύσας  30

9. Κεντητή  29

10. Κεραυνός Π. Κατραμίου  14

11. Σήμαντρα  11

12. ΑΠΟΞ Ραιδεστός    2

 

Τελευταία αγωνιστική Β’2

Κεραυνός Π. Κατραμίου – Κεραυνός Λευκόπετρας

Αναγέννηση Π. Χρύσας – Θράκη Συδινής

Κεντητή – Ερ. Αστέρας Σελέρου

ΠΑΣ Φιλίων – Σήμαντρα

ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Αετός Τοξοτών   0-3 Α.Α.

Ορφέας Ν. Αμισσού – Ορφέας 2005

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here