EΠΣ Έβρου: Το πρόγραμμα και οι διαιτητές όλων των κατηγοριών

Ανταπόκριση από την Αλεξανδρούπολη: Λεωνίδας Κάλφας

–  Με τις αναμετρήσεις της τρίτης αγωνιστικής συνεχίζονται την Κυριακή (30/3, 17.00) τα πλέι οφ της πρώτης κατηγορίας, ενώ για τα πλέι άουτ διεξάγονται η δεύτερη αγωνιστική στο βόρειο όμιλο (29/3, 16.00) και η τρίτη στο νότιο όμιλο (29/3, 16.00).

Όσον αφορά τα πλέι οφ, ο πρωτοπόρος Εθνικός υποδέχεται το χωρίς βαθμό Διδυμότειχο θέλοντας να κάνει το 3 στα 3, ενώ στην Άνθεια κοντράρονται η Ένωση Άνθειας Αρίστεινου και ο Ορέστης Ορεστιάδας με τις δύο ομάδες να θέλουν τη νίκη για να διατηρήσουν τις ελπίδες τους για την κατάκτηση της πρώτης θέσης.

Στα πλέι άουτ του βορείου ομίλου η Νέα Βύσσα, που καίγεται για βαθμούς, υποδέχεται τα Ρίζια, ενώ το Νεοχώρι φιλοξενεί το Ασπρονέρι σε ένα σημαντικό παιχνίδι για την πορεία και των δύο αντιπάλων.

Στο νότιο όμιλο ο Απαλός φιλοξενεί τη Νίψα στο ντέρμπι σωτηρίας με τις δύο ομάδες να βρίσκονται σε απόσταση τεσσάρων βαθμών, ενώ στο άλλο παιχνίδι του ομίλου ο Ιπποκράτης υποδέχεται το Άλεξ με τους δύο αντιπάλους να έχουν εξασφαλίσει την παραμονή τους στην κατηγορία.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι διαιτητές των πλέι οφ και πλέι άουτ της πρώτης κατηγορίας, σύμφωνα με την ενημέρωση της ΕΠΣ Έβρου, έχουν ως εξής:

PLAYOFF (3η αγωνιστική-30/3, 17.00)

Εθνικός-Διδυμότειχο (Σημίδης-Παπάς-Κίτσος Κ.)

Ένωση Άνθειας Αρίστεινου-Ορέστης Ορεστιάδας (Τονίδης-Βασιλειάδης-Σουμάκας)

PLAYOUT (2η αγωνιστική, Βόρειος όμιλος, 29/3, 16.00)

Νέα Βύσσα-Ρίζια (Σιβούδης-Σουμάκας-Γεωργακούδης)

Νεοχώρι-Ασπρονέρι (Σιδηρόπουλος-Μπρίμπος-Γιασλας)

PLAY OUT (3η αγωνιστική, Νότιος όμιλος, 29/3, 16.00)

Απαλός-Νίψα (Δερμετζόγλου-Βασιλειάδης-Σαβούδης)

Ιπποκράτης-Άλεξ (Σουβαράς-Βασιλόπουλος-Κίτσος Κ.)

 

Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι διαιτητές της δεύτερης αγωνιστικής των πλέι οφ του πρώτου και του δεύτερου ομίλου της δεύτερης κατηγορίας και της τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος του τρίτου και του τετάρτου ομίλου έχουν ως εξής:

PLAYOFF (2η αγωνιστική, Α’ ΟΜΙΛΟΣ, 30/3, 17.00)

Αρίστεινο-Αραράτ (Ξένος-Σαμουρκασίδης-Στρατούδης)

ΣΑΟΣ-Αγνάντια (Σταγκόπουλος-Τσοπουλίδης-Τουντζιαράκης)

PLAY OFF (2η αγωνιστική, Β’ ΟΜΙΛΟΣ, 29/3, 16.00)

Πέπλος-Λυκόφη (Τονίδης-Κοντάρας-Παπαγεωργίου)

Δαδιά-Φέρες (Σκίνδρης-Σκαρλατούδης-Δαλαμπούρας)

22η αγωνιστική (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ)

29/3, 15.30, Θούριο-Αμπελάκια (Πεχλεβανούδης-Καγούδης-Καραπέτσας)

30/3, 16.30, Ελληνοχώρι-Μεταξάδες (Σκαρλατούδης-Βλαχόπουλος-Χρηστίδου Στ.)

30/3, 16.30, Πραγγί-Αλεποχώρι (Δαλής-Τσομπανίδης-Τσίκας)

30/3, 16.30, Σοφικό-Παλιούρι (Σουβαράς-Σαβούδης-Κουτσούλας)

Κάρολος-Ισαάκιο 0-3 α.α.

Ρεπό η Λεπτή (αποχώρησε από το πρωτάθλημα)

22η αγωνιστική (Δ’ ΟΜΙΛΟΣ)

29/3, 15.30, Οινόη-Πύργος (Κεσούδης-Ψάρας-Βλαχόπουλος)

29/3, 15.30, Φυλάκιο-Κυπρίνος (Τοκμακίδης-Μαυρόπουλος-Χρηστίδου Στ.)

30/3, 16.30, Ορμένιο-Πεντάλοφος (Σκίνδρης-Δαλαμπούρας-Χρήστου)

Σαγήνη-Μ. Δοξιπάρα 3-0 α.α.

Παταγή-Δόξα Ορ. – 

Ρεπό η Στέρνα

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here