LIVE η Γ’ Εθνική: Εβρος – Νέστος και ΠΑΟ Κοσμίου – Αγροτικός Αστέρας

Μεταδίδει από το Σουφλί ο Νίκος Γκουντλής και από την Κομοτηνή ο Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες Εβρος Σουφλίου – Νέστος Χρυσούπολης και ΠΑΟ Κοσμίου – Αγροτικός Αστέρας για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ο Νίκος Γκουντλής βρίσκεται στο Δημοτικό Γήπεδο Σουφλίου και ο Δημήτρης Μπακιρτζής στο Ενωσιακό της ΕΠΣ Θράκης στην Κομοτηνή και μας μεταδίδουν…

Καλησπέρα. Κομβικής σημασίας αγωνιστική για το Σουφλί, που βρίσκεται οριακά πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού και αντιμετωπίζει το Νέστο. Τυπική διαδικασία δείχνει το ματς ανάμεσα στο τελευταίο Κόσμιο και τον πρωτοπόρο Αγροτικό Αστέρα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Μείνετε μαζί μας, να παρακολουθήσετε την εξέλιξη των δύο αγώνων, που αρχίζουν στις τρεις το μεσημέρι…

Ωρα 14:40  Πάμε στις συνθέσεις των δύο ομάδων στο Σουφλί, στην κόντρα των δύο… ποταμών

Εβρος: Σχόρτσεφ, Αντωνιάδης, Μπάτζιος, Λίτσος, Κατρανίτσας, Τορομανίδης, Εμρέ, Ευφραιμίδης, Καμπιώτης, Γιαννακιτσίδης, Αραμπταζής

Νέστος: Αϊβαζίδης, Ελευθεριάδης, Λάσπατζης, Γαμβρίδης, Τσέκος, Πανούκος, Γκατζολάρι, Κιοσέ, Μαχαιρούδης, Δεσύλας, Κούτεφ.

Ωρα 14:45 Παμε και στις συνθέσεις των δύο ομάδων από το Ενωσιακό Γήπεδο της ΕΠΣ Θράκης

ΠΑΟ Κοσμίου: Παπανικολάου, Βογιατζίδης, Καπετάνος, Παναγιωτόπουλος, Ταμάμης, Τζουμάρης, Μουστάκας, Αθανασίου, Μόσχος, Φωτιάδης, Ζαράκης

Αγροτικός Αστέρας: Καταρίδης, Καραντασιάδης, Τριανταφυλλίδης, Σαμουηλίδης, Καπίας, Κουκουλέκης, Χατζηλιάδης, Παπαδόπουλος, Κρυσάλλης, Αλεξάνδροβιτς, Βελίδης

Ωρα 14:50 Ας θυμηθούμε και το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής:

ΠΑΟ Κοσμίου- Αγροτικός Αστέρας, Διγενής Λακκώματος- Βυζάντιο, Πανσερραϊκός- Κιλκισιακός, Άρης Ακροποτάμου- Εθνικός Σιδηροκάστρου, Έβρος Σουφλίου- Νέστος, Εθνικός Ν. Αγιονερίου- Μακεδονικός, Ηρακλής Αμπελοκήπων-Μουδανιά, Ορφέας Ελευθερούπολης – Δόξα Πετρούσας.

Ωρα 14:55  Στο Σουφλί διαιτητής είναι ο Τρακαλιάνης με βοηθούς τους Κωτούλα και Σάββας της ΕΠΣ Σερρών και παρατηρητή τον Β Γαβριηλίδης (ΕΠΣ Θράκης). Στην Κομοτηνή διαιτητής είναι ο Κυριαζίδης, διαιτητής Β’ Εθνικής της ΕΠΣ Έβρου με βοηθούς τους συμπατριώτες του Λιώλια και Βασιλόπουλο. Παρατηρητής ο Ευθυμιάδης (ΕΠΣ Δράμας)

Ωρα 15:00  Εναρξη των αγώνων και στα δύο παιχνίδια

Ωρα 15:05  Πρώτη ευκαιρία στην Κομοτηνή από το πρώτο λεπτό, με σουτ του Αλεξάνδροβιτς που πέρασε ελάχιστα άουτ

Ωρα 15:10  Θυμίζουμε ότι το ματς της Κομοτηνής γίνεται στο Ενωσιακό και όχι σε αυτό του Κοσμίου γιατί εκεί κάνει προπονήσεις η Εθνική Νορβηγίας των γυναικών. Θυμηθείτε το αποκαλυπτικό θέμα του ThrakiSportS με ενα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 15:18   Γκολ για το Νέστο Χρυσούπολης. Ο Γαβρίδης ο σκόρερ με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 15′, νικάει τον Σχόρτσεφ και διαμορφώνει το Εβρος Σουφλίου – Νέστος Χρυσούπολης  0-1.

Ωρα 15:28  Γκολ για τον Αγροτικό Αστέρα. Στο 25′ σουτ  ο Κρυστάλλης, διώχνει ο τερματοφύλακας του Κοσμίου αλλά η μπάλα κοντράρει στον Ταμάμη και με αυτογκολ καταλήγει στα δίχτυα της θρακιώτικης ομάδας. ΠΑΟ Κοσμίου – Αγροτικός Αστέρας 0-1

Ωρα 15:35  Ευκαιρία για το Νέστο να διπλασιάσει τα τέρματά του. Έκανε στο 28 το σουτ από πλάγια, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Ωρα 15:40  Θυμίζουμε ότι την άλλη αγωνιστική έχουμε το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον Αγροτικό Αστέρα και τον Πανσερραϊκό, που θα κρίνει την άνοδο

Ωρα 15:44  Δοκάρι για τον Αγροτικό Αστέρα με τον Καπία. Μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά της η ομάδα της Θεσσαλονίκης

Ωρα 15:48  Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Ενωσιακό της ΕΠΣ Θράκης. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: ΠΑΟ Κοσμίου – Αγροτικός Αστέρας 0-1

Ωρα 15:51  Τέλος πρώτου ημιχρόνου και στο Σουφλί. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Έβρος Σουφλίου – Νέστος Χρυσούπολης 0-1

Ωρα 15:59  Μαζέωαμε τα αποτελέσματα του πρώτου ημιχρόνου σε όλα τα ματς: ΠΑΟ Κοσμίου- Αγροτικός Αστέρας 0-1, Διγενής Λακκώματος- Βυζάντιο 0-1, Πανσερραϊκός- Κιλκισιακός 0-0, Άρης Ακροποτάμου- Εθνικός Σιδηροκάστρου 0-0,  Έβρος Σουφλίου- Νέστος 0-1, Εθνικός Ν. Αγιονερίου- Μακεδονικός 1-0 , Ηρακλής Αμπελοκήπων-Μουδανιά 1-0, Ορφέας Ελευθερούπολης – Δόξα Πετρούσας 0-0.

Ωρα 16:03  Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και στα δύο παιχνίδια που καλύπτουμε

Ωρα 16:17  Γκολ για τον Αγροτικό Αστέρα. Σκόρερ ο Αλεξάντροβιτς με σουτ – φωτοβολίδα στο 60′ που καρφώθηκε στο γάμα του Κοσμίου. ΠΑΟ Κοσμίου – Αγροτικός Αστέρας 0-2

Ωρα 16:20  Δοκάρι για τον Αγροτικό Αστέρα. Ο Βελλίδης χάνει την ευκαιρία με σουτ στο 62ο λεπτό.

Ωρα 16:30  Τρεις αλλαγές έχουν γίνει στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου στο Σουφλί. Ο Παπαδόπουλος στην θεση του Γιαννακιτσίδη στο 56, στο 64 στην θεση του Εφραιμίδη ο Θεοδωρακη και στο 67′  στην θεση του Κούτεφ ο Κατρανάς

Ωρα 16:39  Χαμένο πέναλτι για το Σουφλί. Το κέρδισε ο Θεοδωράκης, το εκτέλεσε ο Κατρανίτσας αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα που έκανε εντυπωσιακή απόκρουση

Ωρα 16:42  Αλλαγή για το Νέστο, στη θέση του Γκατζολάρι ο Τσακώνης στο 85. Νωρίτερα, στο 76 είχαμε άλλη μια αλλαγή, στην θέση του Τσέκου ο Εμμανουηλίδης

Ωρα 16:45  Αλλο ένα δοκάρι για τον Αγροτικό Αστέρα, με τον Μπεκιάρη λίγο πριν το τέλος.

Ωρα 16:51  Τέλος του αγώνα στο Κόσμιο. Επαγγελματική νίκη για τους φιλοξενούμενους. Τελικό αποτέλεσμα: ΠΑΟ Κοσμίου – Αγροτικός Αστέρας 0-2

Ωρα 16:56  Το ματς συνεχίζεται στο Σουφλί, στις καθυστερήσεις, ωστόσο έληξε στις Σέρρες. Αφήνει βαθμούς ο Πανσερραϊκός, 0-0 με τον Κιλκισιακό αν και είχε τρία δοκάρια. Ανεβαίνει στους τέσσερις βαθμούς η διαφορά στην κορυφή γι τον Αγροτικό Αστέρα, οι παράγοντες του οποίου πανηγυρίζουν στην Κομοτηνή

Ωρα 16:59  Τέλος του αγώνα και στο Σουφλί. Τελικό αποτέλεσμα: Έβρος Σουφλίου – Νέστος Χρυσούπολης 0-1

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε την ζωντανή μετάδοση του ThrakiSportS από τα γήπεδα της Γ’ Εθνικής. Σε λίγο μαζί σας με όλα τα αποτελέσματα και την βαθμολογία…