LIVE από την Βέροια: Βέροια – Πανθρακικός 0-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από την Βέροια ο Κώστας Καραγιάννης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στην Βέροια και τον Πανθρακικό για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Και οι δύο ομάδες θέλουν τη νίκη για διαφορετικούς λόγους. Ο απεσταλμένος του ThrakiSportS Κώστας Καραγιάννης βρίσκεται στο γήπεδο της Ημαθίας και μεταδίδει…

Καλησπέρα! Άκρως ενδιαφέρουσα η αναμέτρηση που θα παρακολουθήσουμε, με τους γηπεδούχους να θέλουν να ξεφύγουν από την ζωή του υποβιβασμού και τους φιλοξενούμενους να θέλουν να ξεμπερδέψουν με την υπόθεση παραμονή και να αποδείξουν ότι δικαιούνται να κοιτούν για κάτι παραπάνω.

Ωρα 16:50  Πάμε κατευθείαν στις συνθέσεις των δύο ομάδων

Βέροια (Ράτκο Ντόστανιτς): Καντιμοίρης, Αμαραντίδης, Μπεν, Τραπ, Ζεζίνιο, Καλτσάς, Γεωργιάδης, Γκονσάλβες, Παυλίδης, Όστοϊτς, Μπάρμπας

Πανθρακικός (Άκης Μάντζιος): Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Τζάνης, Έμποου, Μπαϊκαρά, Ρομέου, Μακρυδημήτρης, Σαρακατσάνος, Λαδάκης, Ίγκορ

Ωρα 16:56  Όπως ήταν αναμενόμενο κάτω από τα δοκάρια ξεκινά ο Πασχαλάκης, νέο μεταγραφικό απόκτημα του Πανθρακικού, αφού ο Σέρεμετ είναι τιμωρημένος και ο Κουτσόπουλος τραυματίας. Στην ενδεκάδα και ο Μπαϊκαρά, που ήταν όλη την εβδομάδα αμφίβολος.

Ωρα 17:01 Λίγος σχετικά κόσμος στην Βέροια, όπου το κρύο είναι τσουχτερό.

Ωρα 17:04  Θυμίζουμε ότι ο αγώνας των νέων μεταξύ των δύο ομάδων αναβλήθηκε γιατί δεν μπορούσε να βρεθεί γήπεδο!!!

Ωρα 17:07  Οι δυο ομάδες έχουν αποσυρθεί εδώ και ώρα και αναμένουμε την είσοδο τους παρέα με τους διαιτητές

Ωρα 17:11  Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Αρετόπουλος των Τρικάλων. Βοηθοί Ευθυμιάδης και Χαλκιαδάκης

Ωρα 17:14 Τώρα μπαίνουν οι δύο ομάδες.

Ωρα 17:17  Και τώρα πάμε για την έναρξη του αγώνα

1′  Εναρξη του αγώνα

3′  Πέναλτι για την Βέροια και κόκκινη κάρτα στον Πασχαλάκη. Ό,τι χειρότερο στο ξεκίνημα. Ο Πανθρακικός θα συνεχίσει με δέκα παίκτες, ο Πασχαλάκης κάνει το χειρότερο δυνατό ντεμπούτο καθώς κρατάει μόνο τρία λεπτά. Ο άπειρος Αθανασιάδης θα κληθεί να τον αντικαταστήσει.

6′ Ο Αθανασιάδης έχει να παίξει από… πέρυσι, πάλι από εδώ στην Βέροια, όταν είχε τραυματιστεί ο Κουτσόπουλος. Ακόμα δεν έχει εκτελεστεί το πέναλτι. Ο Μπεν θα το εκτελέσει

8′ O Μακρυδημήτρης  είναι αυτός που θα περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου για να μπει ο Αθανασιάδης

9′  Απίστευτα πράγματα. Αποκρούει το πέναλτι του Μπεν ο Αθανασιάδης. Πέφτει αριστερά και στέλνει την μπάλα κόρνερ. Ξέφρενα πανηγύρια από τους παίκτες του Πανθρακικού!!!

12′  Και να μην ξεχνάμε ότι είχαμε έξι λεπτά διακοπής. Θα τα βρούμε μπροστά μας στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

15′  Κακό πλασέ του Τραπ εντός περιοχής, άουτ η μπάλα

18′ Πρώτη ευκαιρία για τον Πανθρακικό, με τον Τζάνη να κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής και την μπάλα να καταλήγει άουτ.

20′ Ο Πανθρακικός στέκεται καλά, αλλά εν πρέπει να ξεχνάμε πάντως ότι για έναν ολόκληρο παιχνίδι θα πρέπει ο Πανθρακικός να αντιμετωπίσει την Βέροια με παίκτη λιγότερο. Δεν είναι και λίγο αυτό και θα προστίθεται κούραση όσο περνά η ώρα. Αλλαξαν νωρίς οι ισορροπίες.

29′ Καλό σουτ του Τραπ, άουτ η μπάλα

35′ Καλό μακρινό σουτ του Αμαραντίδη, δεν αιφνιδιάζεται ο Αθανασιάδης και μπλοκάρει. Ο Πανθρακικός έχει γυρίσει το σύστημα σε… 4-4-1 μετά την αποβολή, όπως είναι άλλωστε λογικό.

40′  Στην κερκίδα, πίσω από το ένα τέρμα, περίπου 20 οπαδοί του Πανθρακικού αλλά ιδιαίτερα… φασαριοζοι. Μόνοι αυτοί ακούγονται στο γήπεδο.

42′  Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Καλή δυνατή εκτέλεση φάουλ του Τζάνη, άουτ η μπάλα.

45′ Εξαιρετική ενέργεια του Ίγκορ και καλό το πλασέ, όμως η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Καντιμοίρη

45+1′ Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. Τυχεροί είμαστε σε αυτό, έξι είχε κάνει να εκτελεστεί το πέναλτι

45+4′  Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Βέροια – Πανθρακικός 0-0

46′ Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου

50′  Απίστευτη, τεράστια ευκαιρία για την Βέροια. Δεν περιγράαφεται εύκολα αυτό που χάθηκε. Σουτ από μακριά, επέμβαση αρχικά του Αθανασιάδη, νέο σουτ από Τραπ, η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι, ο τερματοφύλακας εξουδετερωμένος, η μπάλα επιστρέφει και ο Γκονσάλβες από την μικρή περιοχή ολομόναχος στέλνει την μπάλα  μπάλα ψηλά άουτ! Τραβάνε οι πάντες τα μαλλιά τους…

52′  Φάση για χάιλαιτς αυτή, δείτε την οπωσδήποτε το βράδυ στην τηλεόραση

53′ Νέο μακρινό σουτ του Τραπ, έδιωξε με γροθιές ο Αθανασιάδης

55′  Πιέζει ασφυκτικά στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η Βέροια και προσπαθεί με μακρινά σουτ να βάλει γκολ, θέλοντας να εκμεταλλευθεί την εστία του μικρού γκολκίπερ του Πανθρακικού

63′ Ευκαιρία για την Βέροια. Βιάστηκε ο Αμαραντίδης, που έκλεψε την μπάλα και έκανε το σουτ εκτός περιοχής. Άουτ η μπάλα

65′ Μίνι ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Κεφαλιά του Τζάνη, άουτ η μπάλα. Είχε τον έλεγχο ο Καντιμοίρης, έτσι κι αλλιώς άουτ η μπλαλα

65′ Αλλαγή για την Βέροια. Στη θέση του Ζεζίνιο ο “δικός μας”, ο ξανθιώτης Κενάν Μπαργκάν

66′ Παραλίγο να σκοράρει ο Μπαργκάν στην πρώτη του επαφή με την μπάλα. Δέχτηκε την μπαλιά και ξέφυγε από αριστερά, ο Αθανασιάδης αναγκάστηκε να βγει εκτός περιοχής για να προλάβει τον Μπαργκάν, του έκανε φάουλ και δέχθηκε την κάρτα.

70′ Ασφυκτικότατη η πίεση της Βέροιας, έχει ξεσηκωθεί και ο κόσμος.

74′ Ευκαιρία για την Βέροια. Σουτ του Μπαργκάν μέσα από την περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα

75′ Αλλαγή για την Βέροια. Στη θέση του Παυλίδη ο Βεργώνης

76′ Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια! Δοκάρι. Ο Αμαραντίδης έβγαλε την σέντρα από αριστερά και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Αθανασιάδη!

77′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Χασομέρης στη θέση του Τζάνη

80′ Σουτ του Τραπ από το ύψος της περιοχής, άουτ η μπάλα

86′ Αλλαγή για την Βέροια. Στη θέση του Γκονσάλβες ο Μάνος

87′ Αντεπίθεση Πανθρακικού, ο Ιγκιορ βγάζει δεξιά για τον Χασομέρη που από πλάγια μπαίνει στην περιοχή, κάνει την ντρίπλα, πιάνει ένα σουτ αλλά άουτ η μπάλα

90′ Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις

90+2′ Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Μπαργκάν, έβγαλε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Αθανασιάδης

90+4′  Τέλος του αγώνα στην Βέροια. Μεγάλο αποτέλεσμα για τον Πανθρακικό, που μένει αήττητος αν και έπαιζε με δέκα από το 3ο λεπτό. Τελικό αποτέλεσμα 0-0