Γ’ Εθνική LIVE: Τιτάνες Δράμας – Ασπίδα Ξάνθης και Ζέφυρος – Εθνικός

Μεταδίδει ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες Τιτάνες Δράμας – Ασπίδα Ξάνθης και Ακτή Ζέφυρος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης για την δεύτερη αγωνιστική του δεύτερου γύρου του Β’ Ομίλου Βορρά της Γ’ Εθνικής. Ο ΓΑΣ Κομοτηνή έχει ρεπό. Ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης πληροφορείτε τι συμβαίνει και μεταδίδει…

Ωρα 17:50  Καλησπέρα. Δεν είμαστε στην Δράμα, οπότε θα έχουμε ενημέρωση περίπου ανά δεκάλεπτο, καθώς θα είμαστε σε ανοιχτή γραμμή με τους ανθρώπους της Ασπίδας που βρίσκονται εκεί για το παιχνίδι με τους Τιτάνες. Στόχος αναμφισβήτητα η νίκη που θα διατηρήσει μέσα στην πρώτη τριάδα την ομάδα.

Ωρα 17:55  Ο αγώνας ξεκινά στις 6.00 ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι στο παιχνίδι του Εθνικού Αλεξανδρούπολης που ολοκληρώθηκε μόλις πριν λίγο, η ομάδα του Έβρου γνώρισε την ήττα με 12 πόντους διαφορά στην Θεσσαλονίκη. Τελικό αποτέλεσμα: Ακτή Ζέφυρος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 86-74.

Ωρα  18:00  Πεντάδα για την Ασπίδα: Καραμπέκης, Κουτσογιάννης, Πετς, Δενδρινός και Στεφανίδης.

Ωρα 18:05  Το υπόλοιπο πρόγραμμα της αγωνιστικής: Μακεδονικός-Ανατόλια, Ευκαρπία-Ιωνικός Ιωνίας, Απόλλων Αρναίας-Αγ. Βαρβάρα Καβάλας, Μαντουλίδης-ΜΕΝΤ.

Ωρα 18:21  Τέλος πρώτου δεκαλέπτου στην Δράμα. Μπροστά η Ασπίδα με επτά πόντους. Αποτέλεσμα πρώτης περιόδου: Τιτάνες Δράμας – Ασπίδα Ξάνθης 11-18

Ωρα 18:42  Τέλος ημιχρόνου στην Δράμα. Μπροστά η Ασπίδα που ανεβάζει την διαφορά στους 17 πόντους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Τιτάνες Δράμας – Ασπίδα Ξάνθης 21-38

Ωρα 19:15 Τέλος τρίτου δεκαλέπτου στην Δράμα. Μπροστά η Ασπίδα με επτά πόντους. Αποτέλεσμα τρίτης περιόδου: Τιτάνες Δράμας – Ασπίδα Ξάνθης 39-56

Ωρα 19:40  Τέλος του αγώνα στην Δράμα. Σημαντική εκτός έδρας νίκη για την ομάδα της Θράκης. Τελικό αποτέλεσμα: Τιτάνες Δράμας 54-72.