LIVE η Γ’ Εθνική: Κόσμιο – Κιλκισιακός και Σουφλί – Ελευθερούπολη

Μεταδίδουν από το Σουφλί ο Νίκος Γκούντλης και από το Κόσμιο ο Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγωνες Εβρος Σουφλίου – Ορφέας Ελευθερούπολης και ΠΑΟ Κοσμίου – Κιλκισιακός για την 15η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ο Νίκος Γκούντλης από το Δημοτικό Γήπεδο Σουφλίου και ο Δημήτρης Μπακιρτζής από το Κόσμιο μας ενημερώνουν για το τι συμβαίνει στους δύο αγώνες των ομάδων της Θράκης και μας μεταφέρουν όλες τις πληροφορίες (συντονίζει ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης)…

Καλησπέρα! Λίγο πριν ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος, δυο ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα για τις ομάδες της Θράκης και πολλές ενδιαφέρουσες το συνολικό της αγωνιστικής. Θα παρακολουθήσουμε μαζί την εξέλιξη των αγώνων. Εντός έδρας οι ομάδες μας, που προέρχονται από εκτός έδρας ήττες την περασμένη Κυριακή!!!

Ωρα 14:40  Να θυμίσουμε το πρόγραμμα της αγωνιστικής: ΠΑΟ Κοσμίου – Κιλκισιακός, Βυζάντιο – Εθνικός Σιδηροκάστρου, Αγροτικός Αστέρας – Νέστος Χρυσούπολης, Διγενής – Μακεδονικός, Αρης Ακροποτάμου – Δόξα Πετρούσας, Έβρος Σουφλίου – Ορφέας Ελευθερούπολης, Εθνικός Αγιονερίου – Ηρακλής Αμπελοκήπων

Ωρα 14:50 Σε αναβολή οδηγείται κατα τα φαινόμενα του Έβρου Σουφλίου. Η βροχη είναι εντονότατη, το γήπεδο σε κακή κατάσταση και ο διαιτητής Στέφανος Κουμπαράκης από την ΕΠΣ Θράκης έκρινε ότι δεν μπορεί να διεξαχθεί, καθώς κιδνυνεύει η σωματική ακεραιότητα των παικτών. Αναβολή λοιπόν στο Σουφλί.

Ωρα 15:00 Αντίθετα παρά τον βαρύ αγωνιστικί χώρο, που έχει οδηγήσει σε αναβολή όλα τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Θράκης την Κυριακή, ξεκινά το ματς στο Κόσμιο.

Η έντεκα για τους γηπεδούχους: Παπανικολάου, Σιδηρόπουλος, Καπετάνος, Παναγιωτόπουλος, Ζούλης, Παναγιώτου, Μουστάκας, Αθανασίου, Πασχαλίδης, Λαζίδης, Τζουμάρης.

Η ενδεκάδα για τo Κιλκίς: Παντζής, Σερταρίδης, Τριανταφυλλίδης, Μαυροκεφαλίδης, Τσαριτσίδης, Αμανατιδης, Ηλιόπουλος, Λογιρίδης, Αϊβαζίδης. Παντελιάδης, Μπελίτσας.

Ωρα 15:10  Διαιτητής είναι ο Τσακαλιάνης Σερρων που αποφάσισε να διεξαχθεί κανονικά το παιχνίδι, με την θερμοκρασία στο μηδέν, τον αγωνιστικό χώρο εξαιρετικά βαρύ και συνολικά 2ο μόλις φιλάθλους, που παρακολουθούν τον αγώνα μέσα από τα αυτοκίνητά τους για να μπορέσουνν να προστατευθούν

Ωρα 15:20  Γκολ για το Κιλκίς: στο 18′ σέντρα Λογιρίδης, σουτ Μπελίτσας, ασθενής απόκρουση του τερματοφύλακα και από κοντά με πλασέ ο Παντελιάδης ανοίγει το σκορ και γράφει το ΠΑΟ Κοσμίου – Ορφέας Ελευθερούπολης 0-1

Ωρα 15:25  Μεγάλη ευκαιρία για το Κιλκίς, με πρωταγωνιστή τον Λογιρίδη που έπιασε το σουτ στο 21′, η μπάλα δοκάρι  και άουτ

Ωρα 15:40  Στην Θεσσαλονίκη, ο Νέστος Χρυσούπολης των πολλών θρακιωτών κρατάει το 0-0 απέναντι στον Αγροτικό Αστέρα.

Ωρα 15:50  Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Κομοτηνή. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: ΠΑΟ Κοσμίου – Κιλκισιακός 0-1

Ωρα 15:55  Τέλος Ημιχρόνου στον Εύοσμο, ο πρωτοπόρος Αγροτικός Αστέρας προηγείται με 3-0 του Νέστου Χρυσούπολης βάζοντας προφανώς πολλά γκολ στα τελευταία λεπτά

Ωρα 16:10  Ξεκίνημα δευτέρου ημιχρόνου στα παιχνίδια. Υπενθυμίζουμε ότι το ματς στο Σουφλί έχει αναβληθεί.

Ωρα 16:25  Κάτω από κακές καιρικές συνθήκες, στο Κόσμιο παραμένει το 0-1 υπέρ του Κιλκισιακού

Ωρα 16:40  Στο 75ο πλέον λεπτό στο Κόσμιο, δεν έχει αλλάξει το σκορ

Ωρα 16:50 Συγκλονιστικό παιχνίδι στην Θεσσαλονίκη, με δύο γκολ του Μαχαιρούδη ο Νέστους μειώνει σε 3-2 και θα προσπαθήσει τα τελευταία 10 λεπτά του αγώνα να πάρει κάτι θετικό.  Αγροτικός Αστέρας – Νέστος Χρυσούπολης 3-2

Ωρα 17:00  Τέλος του αγώνα με γκολ στο Κόσμιο. Ο Μπελίστας γράφει για τον Κιλκισιακό στο 90ο λεπτό το 0-2 και λήγει το ματς, ενώ πιο πριν έντονες οι διαμαρτυρίες των γηπεδούχων στον διαιτητή για τον μη καταλογισμό ενός πέναλτι.

Τελικό αποτέλεσμα στον Εύοσμο ο Αγροτικός με τέρμα στο τέλος έγραψε το τελικό Αγροτικός Αστέρας – Νέστος Χρυσούπολης 4-2. Τελικό αποτέλεσμα και στο Κόσμιο: ΠΑΟ Κοσμίου – Κιλκισιακός 0-2.

Σε λίγο αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες…