LIVE από την Κομοτηνή: Πανθρακικός – Πανιώνιος 4-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδουν από το ΔΑΚ Κομοτηνής οι Βαγγέλης Μαγκώνης και Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Παρακολουθήστε από το ΔΑΚ Κομοτηνής την αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Πανιώνιο για την 21η αγωνιστική της Super League. Οι Βαγγέλης Μαγκώνης και Δημήτρης Μπακιρτζής βρίσκονται στο ΔΑΚ Κομοτηνής και μεταδίδουν…

Καλησπέρα. Κρίσιμο βαθμολογικά παιχνίδι αλλά κάτω από αντίξοες συνθήκες στην Κομοτηνή. Σε λίγο θα έρθει και ο Δημήτρης Μπακιρτζής, που είναι ακόμα στο Κόσμιο για το ματς της Γ’ Εθνικής με τον Κιλκισιακό.

Ωρα 16:55  Εγιναν γνωστές οι συνθέσεις των δύο ομάδων. Πάμε να τις δούμε:

Πανθρακικός: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Σαρακατσάνος, Ιγκόρ, Ρομέου, Λαδάκης, Μακρυδημήτρης, Εμπόου,Μπαικαρά, Τζάνης, Ντιόγκο.

Πανιώνιος: Ανέστης, Αραβίδης, Ντούνης, Κολοβός. Κουλοχέρης, Κούρντι, Αυλωνίτης,Κόύρος, Λαμπρόπουλος, Παντίδος, Μητρόπουλος.

Ωρα 17:04  Διαιτητές: Κάκος(Κέρκυρας),1ος Βοηθός Δημητριάδης(Μακεδονίας),2ος Ποντίκης(Πρέβεζας) 4ος Μάνταλος(Καβάλας)

Ωρα 17:09  Επίσημη είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. 250-300 οι θεατες στο γηπεδο, με το κρύο να ναι τσουχτερο, και τις προβλεψεις να λενε για χιονοπτωση αργα το βραδυ

Ωρα 17:14  Πάμε για την έναρξη του αγώνα

1′ Εναρξη του αγώνα

4′ Πρώτη στιγμή στο παιχνίδι. Κόρνερ από δεξιά, κεφαλιά του Μακρυδημήτρη, άψυχη, δεν απειλήθηκε ο Ανέστης

6′ Σουτ του Ντιόγκο έξω από την περιοχή, στην αριστερή γωνία ο Ανέστης απέκρουσε

13′ Ωραιο σουτ του Ρομεου απο τη μεγάλη περιοχη, άουτ. Πιο πιεστικός ο Πανθρακικός στο πρωτο τεταρτο

15′  Γκοoooooλ ο Πανθρακικός! Mετά απο κορνερ του Τζάνη, η μπάλα κοντραρε μετά απο σουτ στους αμυντικούς του Πανιωνιου, και ο Ιγκορ με κεφαλιά έγραψε το Πανθρακικός – Πανιώνιος 1-0.

18′ Σουτ του Τζανη μέσα απο την περιοχή, λίγο αουτ

28′ Γκολ για τον Πανιώνιο. Καταπληκτικό σουτ του Ντούνη έξω απο την περιοχή και Πανθρακικός – Πανιώνιος 1-1

32′  Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τον Πανθρακικό. Βγαίνει ο Μπαϊκαρά, στην θέση του ο Χασομέρης

38′  Μεγάλη και άκρως θεαματική ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ψαλιδάκι απο τον νεοεισελθόντα Χασομέρη απο το ύψος του πέναλτυ, η μπάλα βρίσκει το αριστερό κάθετο δοκάρι

42′ Σουτ του Ντιογκο μέσα απο τη μεγάλη περιοχη, ο Παντίδος σώζει πάνω στη γραμμή σίγουρο γκολ

45′  Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Πανθρακικός – Πανιώνιος 1-1

46′ Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Αλλαγη για Πανθρακικό. Εξω ο Ντιόγκο, μέσα ο Καθαριος

47΄Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Σουτ του Αραβίδη , μολις άουτ

51′ Αλλαγη για τον Πανιωνιο. Στη θέση του Κολοβου ο Λαζνικ

54′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Τετ α τετ του Ιγκορ καταπληκτικη επέμβαση του Ανέστη

59′ Γκοοοοοοοολλλλ για τον Πανθρακικό με τον Ρομέου με κοντινή προβολή να γράφει το 2-1 και το γηπεδο να παιρνει φωτια (από τους ελάχιστους οπαδούς που λέγαμε, αλλά αρκετά φασαριόζους!!!). Πανθρακικός – Πανιώνιος 2-1.

63′ Γκοοοοοοολ για τον Πανθρακικο. Πολυ καλό σουτ του Χασομέρη έξω απο την περιοχη, η μπάλα στη δεξια γωνια του Ανέστη και Πανθρακικός – Πανιώνιος 3-1.

65′ Δευτερη αλλαγή για τον Πανιωνιο. Στη θέση του σκόρερ Ντουνη, ο Γιάννου

67′ Γκοοοοοοοοοολλλλ για τον Πανθρακικό. Ο Τζάνης με σουτ αρκετά έξω απο την περιοχή δίνει διαστάσεις θριαμβου γράφοντας το Πανθρακικός – Πανιώνιος 4-1.

70′ Καλό σουτ του Κόυρντι εξω απο την περιοχή, μολις αουτ

76′ Τελευταία αλλαγη για τον Πανιώνιο. Ο Πάνος στη θέση του Κούρου

80′ Πρωτη εμφάνιση για τον Μολίνα, να μπαίνει στη θέση του Τζάνη

88′ Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία λεπτά

90+3′  Τελος του ματς στην Κομοτηνη. Μεγαλη νικη για τον Πανθρακικού που τον ανεβαζει στην 6η θέση με 30 βαθμους, 6 λιγοτερους απο τον Αστερα Τριπολης που ειναι σe τροχια play-off.  Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός – Πανιώνιος 4-1