LIVE η Γ’ Εθνική: Εθνικός Αγιονερίου – Σουφλί και Σιδηρόκαστρο – Κόσμιο

Μεταδίδει από το Σουφλί ο Νίκος Γκούντλης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγωνες Εθνικός Αγιονερίου – Έβρος Σουφλίου και Εθνικός Σιδηροκάστρου ο ΠΑΟ Κοσμίου για την 14η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ο Νίκος Γκούντλης από το Σουφλί ενημερώνεται για το τι συμβαίνουν στους αγώνες και των δυο εκτός έδρας παιχνιδιών των ομάδων της Θράκης και μας μεταφέρει όλες τις πληροφορίες…

Καλησπέρα! Λίγο πριν ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος, δυο ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα για τις ομάδες της Θράκης και πολλές ενδιαφέρουσες το συνολικό της αγωνιστικής. Θα παρακολουθήσουμε μαζί την εξέλιξη των αγώνων.

Ωρα 14:40  Πάμε γρήγορα σε συνθέσεις από το παιχνίδι Εθνικός Αγιονερίου – Σουφλί. Η ομάδα του Έβρου έχει νέο προπονητή στον πάγκο της, τον Σάββα Καρυπίδη, ο οποίος επέλεξε να ξεκινήσει στην βασική ενδεκάδα τις δύο από τος τρεις μεταγραφές της ομάδας, τον τερματοφύλακα Βογιατζή και τον Θόδωρο Τορομανίδη που ήρθε δανεικός από την Ξάνθη.

Η αρχική ενδεκάδα για το Αγιονέρι: Καλογεράκης, Χαραλαμπίδης, Κοντζίδης, Μηλούδης, Κουρασίμιος, Αποστόλας, Γρεκός, Χασάνογλου, Παλάτσος, Σπάσιτς, Γκελίνος.

η αρχική ενδεκάδα για τον Έβρο Σουφλίου: Βιογιατζής, Αντωνιάδης, Κατρανίτσας, Λίτσιος, Τσαπάνης, Τρίχας, Εμρέ, Τορομανίδης, Καμπιώτης, Βιόπουλος, Λαζαρίδης.

Ωρα 14:45  Με αρκετές απώλειες, αφού στην διάρκεια της εβδομάδας έφυγαν αρκετοί παίκτες, ταξίδεψε στο Σιδηρόκαστρο το Κοσμιο. Ξεκινούν Παπανικολάου, Σιδηρόπουλος, Ταμλάμης, Παναγοωτόπουλος, Σουλης, Παναγιωτόπουλος, Μουστάκας, Καπετάνος.

Ωρα 14:50  Διαιτητές της αναμέτρησης στο Σιδηρόκαστρο θα είναι οι Κουναλάκης, Χατζημωϋσιάδης και Εμπλιούκ  της ΕΠΣ Ξάνθης, με παρατηρητή τον Στρατούδη της ΕΠΣ Έβρου. Στο παιχνίδι Αγιονερίου – Σουφλίου διαιτητές είναι οι Θεοδωρόπουλος, Δεμερτζής, Κουπαράνη της ΕΠΣ Πέλλας με παρατηρητή τον Γκόγκου της ΕΠΣ Μακεδονίας.

Ωρα 14:55  Το υπόλοιπο πρόγραμμα της αγωνιστικής: Νέστος  – Κιλκισιακός, Μακεδονικός – Βυζάντιο, Μουδανιά – Αγροτικός Αστέρας, Δόξα Πετρούσας – Διγενής Λακκώματος, Ορφέας – Πανσερραϊκός, Ηρακλής Αμπελοκήπων – Άρης Ακροποτάμου.

Ωρα 15:00  Εναρξη των αγώνων. Καλή επιτυχία στις ομάδες μας

Ωρα 15:10  Χωρίς κάτι αξιόλγο κυλάνε και τα δύο παιχνίδια, στο πρώτο δεκάλεπτο, το 0-0 σφραγίζει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών σε Αγιονέρι και Σιδηρόκαστρο

Ωρα 15:13  Γκολ για τον Εθνικό Σιδηροκάστρου. Στο 11ο λεπτό ο Χουζούρας, μετά από ωραία συνεργασία Αϊβαζίδης και Παπαστεργίου,  βρίσκεται μέσα στην περιοχή μόνος του, νικάει τον Παπανικολάου και ανοίγει το σκορ. Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0

Ωρα 15:22  Αναγκαστική αλλαγή για το Σουφλί. Βγαίνει ο Λαζαρίδης λόγω τραυματισμού, στην θέση του περνά ο Θεοδωράκης

Ωρα 15:27  Μεγάλη ευακαιρία για τον Έβρο Σουφλίου. Ο Βιόπουλος βρίσκεται στην περιοχή, αλλά σημαδεύει το δοκάρι και χάνεται η ευκαιρία να ανοίξει το σκορ

Ωρα 15:30  Ημίωρο στα δύο παιχνίδια που καλύπτουμε. Εθνικός Αγιονερίου – Εβρος Σουφλίου 0-0 και Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0

Ωρα 15:33  Χαμένο πέναλτι για τον Εθνικό Σιδηροκάστρου με τον Παπαστεργίου, που δεν καταφέρνει να νικήσει από τα 11 βήματα τον Παπανικολάου που απέκρουσε. Το πέναλτι παραχώρησε λίγο πριν την συμπλήρωση του ημιώρου ο Σιδηρόπουλος, ο οποίος ανέτρεψε μέσα στην περιοχή τον Πετρίδη και παρατηρήθηκε για αυτό και με κίτρινη κάρτα.

Ωρα 15:40  Αναγκαστική αλλαγή κκαι για το Αγιονέρι, στο 33ο λεπτό. Ο πεχλιβανίδης στην θέση του Παλάτσου

Ωρα 15:47  Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Σιδηρόκαστρο. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0

Ωρα 15:50  Τέλος πρώτου ημιχρόνου και στο Αγιονέρι. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Εθνικός Αγιονερίου – Έβρος Σουφλίου 0-0

Ωρα 15:55  Σε άλλα παιχνίδια που μαθαίνουμε, Δόξα Πετρούσας – Διγενής Λακώμματος 2-0 και Ορφέας Ελευθερούπολης – Πανσερραϊκός 0-0

Ωρα 16:05  Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στα παιχνίδια που καλύπτουμε

Ωρα 16:20  Γκολ για το Αγιονέρι. Στο 53ο λεπτό, εκτέλεσε το κόρνερ ο Γρεκός, κεφαλιά ο Μηλούδης που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και έτσι έχουμε λίγο πριν την συμπλήρωση μιας ώρας Εθνικός Αγιονερίου – Έβρος Σουφλίου 1-0

Ωρα 16:32  Γκολ για το Αγιονέρι. Στο 71ο λεπτό διπλασιάζει τα τέρματά της η γηπεδούχος ομάδα με σκόρερ τον Χαραλαμπίδη με κοντινή προβολή από σέντρα του Γκελίνου. Εθνικός Αγιονερίου –  Έβρος Σουφλίου 2-0

Ωρα 16:35  Γκολ στο Σιδηρόκαστρο. Στο 73ο λεπτό ο Φαρούκας έπιασε το σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπανικολάου, κάνοντας το Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟ Κοσμίου 2-0

Ωρα 16:45  Μπαίνουμε στο τελευταίο πεντάλεπτο των αγώνων και οι δύο ομάδες της Θράκης χάνουν αμφότερες στα εκτός έδρας παιχνίδια που δίνουν για τι πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής με το ίδιο σκορ, 2-0

Ωρα 16:53  Τέλος του αγώνα στο Σιδηρόκαστρο. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟ Κοσμίου 2-0

Ωρα 16:57  Τέλος του αγώνα και στο Αγιονέρι. Στην χειρότερη ίσως φετινή εμφάνιση του Έβρου. Τελικό αποτέλεσμα: Αγιονέρι – Έβρος Σουφλίου 2-0