LIVE από το Αγρίνιο: Παναιτωλικός – Πανθρακικός 3-1 (τελικό)

Μεταδίδει από το Αγρίνιο ο Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την μετάδοση στον αγώνα Παναιτωλικός – Πανθρακικός για την 20η αγωνιστική της Super League. Ο Δημήτρης Μπακιρτζής έχει ταξιδέψει μέχρι το Αγρίνιο και μας μεταδίδει όλες τις εξελίξεις…

Καλησπέρα από τον Αγρίνιο. Εδώ ανοίγει η αυλαία της 20ης αγωνιστικής με τον Πανθρακικό να φιλοξενείται από τον Παναιτωλικό, σε ένα δύσκολο εξ ορισμού ματς. Ο Πανθρακικός θέλει φυσικά το θετικό αποτέλεσμα που θα τον εδραιώσει στην έκτη θέση της βαθμολογίας, ενώ οι γηπεδούχοι, που διαθέτουν μια από τις πιο ισχυρές έδρες από την οποία δεν πέρασε χωρίς απώλειες ούτε ο Ολυμπιακός, επίσης επιθυμούν τη νίκη για να φτάσουν τους Κομοτηναίους, οι οποίοι προέρχονται από δύο εντός έδρας νίκες μέσα στο 2013 επί ΠΑΣ Γιάννενα και Ξάνθης.

Ωρα 14:20  Να πούμε καταρχήν ότι οι οιωνοί είναι καλοί, αφού πριν λίγο η Κ20 του Πανθρακικού νίκησε με 1-0 την αντίστοιχη του Παναιτωλικού για το σχετικό πρωτάθλημα υποδομής. Το γκολ του Πανθρακικού ο Λίτσκας.

Ωρα 14:28  Κάνουν προθέρμανση οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Παναιτωλικός είναι αήττητος στην έδρα του. Μετράει 6 νίκες και 3 ισοπαλίες. Μία  νίκη στη Λεωφόρο, 4 ισοπαλίες και 4 ήττες μετράει ο Πανθρακικός μακριά από την Κομοτηνή.

Ωρα 14:35  Χωρίς τον Κάσες παρατάσσει ο Ακης Μάντζιος την ομάδα, είχε ενοχλήσεις όπως μαθαίνουμε.

Η ενδεκάδα του Πανθρακικού: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Εμπό, Μπαϊκαρά, Ρομέου, Μακρυδημήτρης, Σαρακατσάνος, Λαδάκης, Ιγκόρ.

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Ράφαελ, Γκόλιας, Κούσας, Καμαρά, Θεοδωρίδης, Τζούνιορ, Σφακιανάκης, Γκάλο, Μπούντιμιρ, Μπακάκης, Μπικέι.

Ωρα 14:41  Διαιτητής του αγώνα ορίστηκε ο Τάσος Σιδηρόπουλος από τον Σύνδεσμο Δωδεκανήσου. Βοηθοί του είναι οι Δήμος Αναστασόπουλος και Τρύφων Πετρόπουλος, αμφότεροι του Συνδέσμου Αρκαδίας.

Ωρα 14:47  Αποχωρούν για τα αποδυτήρια οι δύο ομάδες. Γεμίζει σιγά – σιγά το γήπεδο

Ωρα 14:56  Επίσημη είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο, μαζί με τους διαιτητές, Πολύ ωραία ατμόσφαιρα έχουν δημιουργήσει οι φίλαθλοι του Αγρινίου.

Ωρα 15:02  Πάμε πλέον για την έναρξη του αγώνα

1′ Έναρξη του αγώνα

4′  Γκοοοοοοοοοολ ο Πανθρακικός. Ο Τζάνης εκτέλεσε το κόρνερ από δεξιά και ο Εμπό με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκινά το ματς για την ομάσδα της Κομοτηνής. Παναιτωλικός – Πανθρακικός 0-1

8′ Κεφαλιά του Μπικέι, έπεσε και μπλόκαρε ο Σέρεμετ.

9′ Ο Μπακάκης κέρδισε τις κόντρες και έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να φτάνει στα χέρια του Σέρεμετ.

15′ Ο Ιγκόρ έκανε το κοντρόλ και το σουτ από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε ο Ράφαελ.

17′ Ο Σφακιανάκης έκανε ένα σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

19′ Ο Σαρακατσάνος πρόλαβε τον Καμαρά και με κεφαλιά παραχώρησε κόρνερ, έπειτα από σέντρα του Μπακάκη από δεξιά.

23′ Σέντρα του Ντιόγκο από αριστερά, ο Ιγκόρ έπιασε την κεφαλιά, με τον Ράφαελ να μπλοκάρει.

24′ Δυνατό σουτ του Θεοδωρίδη από πολύ μακριά, ο Σέρεμετ μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

33′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Σέρεμετ.

35′ Σέντρα του Παπαγεωργίου από δεξιά, ο Τζάνης έκανε το γυριστό σουτ στην κίνηση, με τον Ράφαελ να αποκρούει δύσκολα και να παραχωρεί κόρνερ.

38′ Κίτρινη κάρτα στον Τζούνιορ για τράβηγμα φανέλας στον Ρομέου.

40′ Ο Θεοδωρίδης εκτέλεσε απευθείας το φάουλ από πλάγια, με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ ο Σέρεμετ βρήκε λίγο την μπάλα για να παραχωρήσει κόρνερ.

41′ Ο Γκάλο το εκτέλεσε, με τον Μπικέι να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να φεύγει εκτός.

42′ Σουτ του Μπικέι έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

44′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Γκόλιας έκανε το σουτ από πλάγια στέλνοντας την μπάλα πάνω στον Σέρεμετ που απέκρουσε.

45′ 2 τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45’+2′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Αγρίνιο. Ημίχρονο: Παναιτωλικός – Πανθρακικός 0-1

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου στο Αγρίνιο.

47′ Ο Κούσας έπιασε την κεφαλιά, ο Σέρεμετ δεν μπόρεσε να μπλοκάρει και ο Μπικέι έβαλε την προβολή, ο Μπαϊκαρά απομάκρυνε προ του Καμαρά και πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

48′ Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγκο για μαρκάρισμα στον Θεοδωρίδη.

49′ Κίτρινη κάρτα στον Στεφανάκο στον πάγκο για διαμαρτυρία.

53′ Γκολ 1-1 ισοφαρίζει ο Παναιτωλικός. Ωραίο σουτ του Θεοδωρίδη λίγο έξω από την περιοχή, ο Σέρεμετ δεν μπόρεσε να αντιδράσει και η μπάλα κατέληξε στη δεξιά γωνία των διχτύων του. Παναιτωλικός – Πανθρακικός 1-1

57′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Χασομέρης αντί του Ιγκόρ.

61′ Κίτρινη κάρτα στον Χασομέρη.

64′ Ο Καμαρά πήρε την μπάλα και έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Σέρεμετ.

65′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Νταλμά αντί του Γκόλια.

67′ Ο Καμαρά καθυστέρησε να κάνει το πλασέ, η μπάλα κόντραρε, όμως οι Σέρεμετ, Μακρυδημήτρης, Σαρακατσάνος μπερδεύτηκαν, με τον γκολκίπερ του Πανθρακικού να παραχωρεί κόρνερ.

71′ Ο Νταλμά δοκίμασε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σέρεμετ.

73′ Ο Τζάνης επιχείρησε ένα σουτ από πολύ πλάγια, η μπάλα πέρασε άουτ.

74′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Γοδόι αντί του Τζούνιορ.

77′ Ο Μπούντιμιρ δεν μπόρεσε να πιάσει καλά την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει απ’ την άλλη πλευρά του γηπέδου.

78′ Γυριστό σουτ του Καμαρά μέσα από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Σέρεμετ.

79′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπόγιοβιτς αντί του Μπούντιμιρ.

79′ Κεφαλιά του Λαδάκη, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Ράφαελ για να παραχωρήσει κόρνερ.

83′ Γκολ για τον Παναιτωλικό. Ο Θεοδωρίδης έπιασε το σουτ με το δεξί λίγο έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Παναιτωλικός – Πανθρακικός 2-1

86′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μολίνα, που κάνει ντεμπούτο με την ομάδα της Κομοτηνής περνά στη θέση του Μακρυδημήτρη.

90′ 4 τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90’+2′ Γκολ για τον Παναιτωλικό, που κάνει το 3-1 απέναντι στον Πανθρακικό.  Ο Νταλμά απέφυγε ωραία τον Εμπό και πλάσαρε ιδανικά τον Σέρεμετ για το τρίτο τέρμα της ομάδας του Αγρινίου. Παναιτωλικός – Πανθρακικός 3-1

90’+4′ Λήξη του αγώνα στο Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός επικράτησε με 3-1 του Πανθρακικού, κάνοντας μάλιστα και την ανατροπή. Τελικό: Παναιτωλικός – Πανθρακικός 3-1