Αλλαγή στο 89 ο Φασίδης στη νίκη της Εθνικής Νέων

Ανταπόκριση από την Αθήνα: Γιάννης Γιαγκίνης

–   Με σκορ 2-1 επικράτησε η Εθνική κάτω των 18 της αντίστοιχης ομάδας της Τσεχίας στον τρίτο της αγώνα για το διεθνές φιλικό τουρνουά «Valentin Granatkin» που διοργανώνει η Π.Ο. Ρωσίας στην Αγία Πετρούπολη.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 2ο λεπτό, δεν έχασε τον έλεγχο του ματς, αντέδρασε αποτελεσματικά και έφτασε στη νίκη με τα γκολ των Νιούμαν (30΄) και Οικονόμου (75΄). Ο Βασίλης Φασίδης της Ξάνθης αγωνίστηκε μεν, αλλά ως αλλαγή στο 89ο λεπτό, προφανώς για καθυστέρηση.

ΕΛΛΑΔΑ: Ηλιάδης, Σάλιακας (88΄ Μαργαρίτης), Οικονόμου, Γιαλαμίδης, Τζανουλίνος, Κουλούρης (85΄ Πιαστόπουλος), Νιούμαν, Αθανασιάδης (46΄ Τούφας), Δεληγιαννίδης (65΄ Καναβέτας), Κτιστόπουλος (89΄ Φασίδης), Βασαΐτης (46΄ Τσολακίδης).

Ως δεύτερη στη βαθμολογία του τρίτου ομίλου, η Εθνική θα αντιμετωπίσει την Παρασκευή 10/1 και ώρα 12:15 τη δεύτερη ομάδα του τέταρτου ομίλου, δηλαδή μία εκ των Ουκρανία, Τουρκία, Λετονία και Αγ. Πετρούπολη (τοπική ομάδα).