Αλλαγή ο Φασίδης στην ήττα της Εθνικής Κ18 από την Ιαπωνία

Ανταπόκριση από την Αθήνα: Γιάννης Γιαγκίνης

–  Με σκορ 1-0, μετά από γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις, ηττήθηκε η Εθνική κάτω των 18 από την αντίστοιχη της Ιαπωνίας, στο δεύτερό της αγώνα για το διεθνές φιλικό τουρνουά Valentin Granatkin που διεξάγεται στη Ρωσία.

Η Εθνική είχε στο μεγαλύτερο διάστημα τον έλεγχο του αγώνα και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, τις οποίες, όμως, δεν κατάφερε να αξιοποιήσει υπέρ της. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο τερματοφύλακας του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, Κότσαρης απέκρουσε πέναλτι στο 75.

Ο επιθετικός της Skoda Ξάνθη Βασίλης Φασίδης σε αυτό το παιχνίδι δεν αγωνίστηκε ως βασικός, αλλά μπήκε αλλαγή στο 57ο λεπτό στην στην θέση του Καναβέτα.  Ο επόμενος αγώνας της Ελλάδας θα είναι με την Τσεχία την Τετάρτη 8/1/2014 και ώρα 12:15.

ΕΛΛΑΔΑ (Παχατουρίδης) Κότσαρης, Σάλιακας, Τούφας (90΄+1΄ Κουτσοποδιότης), Οικονόμου, Γιαλαμίδης, Τζανουλίνος, Κτιστόπουλος (70΄ Μαργαρίτης), Καναβέτας (57΄ Φασίδης), Κουλούρης (87΄ Αθανασιάδης), Νιούμαν (90΄ Πιαστόπουλος), Τσολακίδης (57 ΄ Δεληγιαννίδης).