Live από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – Δόξα Δράμας 3-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδουν από το ΔΑΚ Κομοτηνής οι Δημήτρης Μπακιρτζής και Βαγγέλης Μαγκώνης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον φιλικό αγώνα του Πανθρακικού με την Δόξα Δράμας, που διεξάγεται για φιλανθρωπικό σκοπό και στην διάρκεια του οποίου θα τιμηθεί και ο Κώστας Βασιλακάκης. Οι Δημήτρης Μπακιρτζής και Βαγγέλης Μαγκώνης βρίσκονται στο ΔΑΚ Κομοτηνής και μεταδίδουν…

Καλησπέρα. Ο τελευταίος αγώνας του 2013 για τον Πανθρακικό είναι ένα φιλικό για φιλανθρωπικό σκοπό με την Δόξα Δράμας. Τα έσοδα από τα εισιτ΄ρηια, που τιμώνται δέκα ευρώ ανά διάδα ατόμων, θα πάνε όλα σε πολίτη της Κομοτηνής που τα έχει ανάγκη.

Ωρα 14:40  Ο αγώνας θα καθυστερήσει να ξεκινήσει, ωστόσο έχουν γίνει γνωστές ήδη οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Πανθακικός: Σέρεμετ, Ζδράβος, Χρήστου, Σαρακατσάνος, Ζος, Καθάριος, Πόποβιτς, Μπαϊκαρά, Ιγκόρ, Χασομέρης

Δόξα Δράμας: Δαύκος, Στεργιανός, Κυριακίδης, Θεοδωρέλης, Βλασόπουλος,Ρούτσης, Κάσος, Μουδούρογλου, Διαμαντόπουλος, Κανετίδης

Ωρα 14:50 Οι ομάδες αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια.

Ωρα 14:55 Πριν την έναρξη του αγώνα θα βραβευθεί ο Κώστας Βασιλακάκης που αποτέλεσε για πολλά χρόνια προπονητής του Πανθρακικού. Αυτή την στιγμή είναι προπονητής στην Δόξα Δράμας.

Ωρα 15:00 Στις κερκίδες υπάρχουν γύρω στα 100-150 άτομα

Ωρα 15:05  Η ώρα της βράβευσης του Κώστα Βασιλακάκη, ενός ανθρώπου που έχει προσφέρει πολλά στην ομάδα του Πανθρακικού και επιστρέφει ως αντίπαλος για αυτό το φιλικό παιχνίδι σε γνώριμα λημέρια

Ωρα 15:10 Εναρξη του αγώνα, με καθυστέρηση σχεδόν δέκα λεπτών. Τις πορτοκαλί εμφανίσεις έχει ο Πανθρακικός, τις λευκές με μαύρη ρίγα η Δόξα

1′  Εναρξη του αγώνα

3′ Φάουλ του Κυριακίδη από τα αριστερά για την Δόξα, άστοχη έξοδος του Σέρεμετ, αλλά το σουτ του Κάσος πέρασε λίγο άουτ

6′ Σέντρα του Καθάριου από τα δεξιά, από πολύ καλή θέση το σουτ του Πόποβιτς, αλλά ο Δαύκος απέκρουσε εντυπωσιακά

9′ Ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής της Δόξας, από τον Χασομέρη, η μπάλα βρίσκει ελαφρώς το οριζόντιο δοκάρι και περνάει άουτ.

10′ Αρκετά καλός ρυθμός για φιλικό παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο

20′ Εχει πέσει ο ρυθμός το τελευταίο διάστημα. Λογικό, ήταν ξέφρενος το πρώτο δεκάλεπτο.

26′ Γκολ για τον Πανθρακικό. Ο Ιγκόρ πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, πλάσαρε, οι Δραμινοί έσωσαν πάνω στη γραμμή, αλλά ο επερχόμενος Χασομέρης ,έγραψε το 1-0

34′ Γκολ για τον Πανθρακικό. Πολύ όμορφη μπαλιά του Πόποβιτς, εξίσου όμορφο πλασέ του Ιγκόρ, και 2-0

40′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο φιλικό, που κράτησε μόνο 40 λεπτά, προφανώς μετά από συμφωνία των ομάδων. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Πανθρακικός – Δόξα Δράμας 2-0

41′  Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Πολλές αλλαγές και για τις δύο ομάδες, περίπου 4 με 5 σε καθεμιά χωρίς να αναφέρονται, λίγο δύσκολο λοιπόν να σας τις επισημάνουμε αυτήν την ώρα.

51′ Γκολ για τον Πανθρακικό. Αντεπίθεση από τα δεξια με τον Τζάνη, την κατάλληλη στιγμή δίνει στον Κάσες στην μεγάλη περιοχή, και εκείνος γράφει με πλασέ το 3-0

76′ Γκολ η Δόξα. 3-1 με κεφαλιά ψαράκια του Ετόφ

80′ Τέλος του φιλικού αγώνα, που υπενθυμίζεται ότι διεξήχθη σε δύο 40λεπτα. Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός – Δόξα Δράμας 3-1