Με συμμετοχές τριών ομάδων από την Θράκη το Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά Ακαδημιών της Καβάλας

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

–  Οι ακαδημίες δύο ομάδων από την Κομοτηνή και μιας από την Αλεξανδρούπολη, συγκεκριμένα του ΓΑΣ και της ΑΕ Κομοτηνής και του Αλέξανδρου Αλεξανδρούπολης, θα λάβουν μέρος στο 6ο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά Ακαδημιών που διοργανώνει η Ένωση Καβάλας από την Παρασκευή (27/12) ως και την Κυριακή (29/12).

Τα κλειστά γυμναστήρια σε Καλαμίτσα και Ποταμούδια θα γεμίσουν παιδιά για το 6ο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά Ακαδημιών της Ένωσης Καλαθοσφαίρισης, καθώς μέσα σε τρεις μέρες θα γίνουν 41 αγώνες.

Πέρα από τον ΓΑΣ Κομοτηνή, την ΑΕ Κομοτηνής, τον Αλέξανδρο Αλεξανδρούπολης και φυσικά την διοργανώτρια Ένωση Καβάλας, θα λάβουν μέρος ο Αστέρας Καβάλας, οι Πάνθηρες, ο Ηρακλής Ποταμουδίων, οι Ίκαροι Σερρών, ο ΚΑΟ Δράμας, ο Ηρακλής Θεσσαλονίκης, η ΧΑΝΘ, ο ΠΑΟΚ και ο Μαντουλίδης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα όπως μέχρι στιγμής έχει διαμορφωθεί (αν και ενδέχεται να γίνουν αλλαγές):

Παρασκευή 27 Δεκεμβρίου

Ώρες

Κλειστό Καλαμίτσας

Κλειστό Ποταμουδίων

10.00

ΚΑΟΔ-Αλέξανδρος (Α 2000)

Ένωση-ΚΑΟΔ (Α 2005-2006)

11.30

ΠΑΟΚ-ΚΑΟΔ (Α 2001)

Ένωση-Αλέξανδρος (Κ 2000-2001)

12.45

Ένωση-Αλέξανδρος (Α 2002)

ΚΑΟΔ-ΧΑΝΘ (Α 2003)

14.00

Αστέρας-Ένωση (Α 1999)

Αστέρας-ΧΑΝΘ (Α 2001)

15.15

Ένωση-ΠΑΟΚ (Α 2000)

Ένωση-ΧΑΝΘ (Α 2003)

16.45

 

Ένωση-ΧΑΝΘ (Α 2001)

18.00

 

Ένωση-Αστέρας (Α 2004)

19.15

Ένωση-Μαντουλίδης (Α 1999)

 

Σάββατο 28 Δεκεμβρίου

10.00

Ένωση-ΚΑΟΔ (Α 2000)

Αστέρας-Ίκαροι (Α 2003)

11.15

Ένωση-ΚΑΟΔ (Α 2003)

Ένωση-Ίκαροι (Α 2007-2008)

12.30

Αλέξανδρος-ΠΑΟΚ (Α 2000-2001)

Αλέξανδρος-Ίκαροι (Α 2002)

14.00

ΠΑΟΚ-Αλέξανδρος (Α 2000)

Αλέξανδρος-Μαντουλίδης (Α 1999)

15.30

Ηρακλής Θ.-Ένωση (Α 2004)

Ένωση-Ίκαροι (Α 2005-2006)

16.45

Ηρακλής Θ.-Ένωση (Α 2001)

Ίκαροι-ΑΕ Κομοτηνής (Α 2004)

18.15

Ένωση-Αστέρας (Κ 2002-2003)

Ένωση-ΑΕ Κομοτηνής (Α 1999)

19.30

Ένωση-Αστέρας (Α 2002)

Αστέρας-ΑΕ Κομοτηνής (Α 2001)

Κυριακή 29 Δεκεμβρίου

10.00

ΠΑΟΚ-Ένωση (Α 2001)

Ένωση-Πάνθηρες (Κ 2000-2001)

11.15

ΠΑΟΚ-ΓΑΣ Κομοτηνής (Α 2000)

Πάνθηρες-Αλέξανδρος (Α 2000)

12.30

Μαντουλίδης-Ηρακλής Ποτ. (Α 1999)

Αστέρας-Αλέξανδρος (Κ 2000-2001)

13.45

Ένωση-ΓΑΣ Κομοτηνής (Κ 2006-2008)

Πάνθηρες-Αλέξανδρος (Α 2002)

15.15

Αστέρας-ΓΑΣ Κομοτηνής (Α 2001)

Ένωση-Αλέξανδρος (Α 1999)

16.30

Ένωση-ΓΑΣ Κομοτηνής (Α 2002-2003)

Ένωση-Αστέρας (Α 2000)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here