Live από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – Καλλονή 2-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το ΔΑΚ Κομοτηνής ο Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα Πανθρακικός – ΑΕΛ Καλλονής για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. O Δημήτρης Μπακιρτζής βρίσκεται στο ΔΑΚ Κομοτηνής  και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Θα παρακολουθήσουμε μαζί όσα θα συμβούν στην αναμέτρηση του Πανθρακικού με την Καλλονή για την 16η αγωνιστική, προτελευταία για τον πρώτο γύρο.

Πάμε στις συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πανθρακικός: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Σαρακατσάνος, Ιγκόρ, Χρήστου, Λαδάκης, Ζος, Κάσες, Μπαϊκαρά, Τζάνης, Ρομέου

Καλλονή: Σιδεράκης, Βαλιός, Λεάντρο, Ποντάνι, Άλβες, Χωριανόπουλος, Φαρία, Λεοζίνιο, Γκαρσία, Μανούσος, Περόνε

1′  Έναρξη του αγώνα στην Κομοτηνή ανάμεσα σε Πανθρακικό και Καλλονή.

7′  Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό, ο Παπαγεωργίου κάνει την κεφαλιά, ο Σιδεράκης διώχνει με τη μπάλα να χτυπά και στο δοκάρι.

12′  Πήγε να βγάλει αντεπίθεση ο Πανθρακικός, όμως η μπαλιά από τον Κάσες ήταν κακή.

14′  Κίτρινη κάρτα στον Λεάντρο Πίντο της Καλλονής.

19′  Ο Πανθρακικός παίρνει όσο περνάει η ώρα τα ηνία της αναμέτρησης, με τον Κάσες να είναι ο κινητήριος μοχλός για την ομάδα του.

22′  Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου του Πανθρακικού, πρώτη στο παιχνίδι.

23′  Φάουλ σε καλό σημείο για την Καλλονή, το κέρδισε ο Λεοζίνιο.

24′  Κακή εκτέλεση από τους παίκτες της Καλλονής, με την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ.

28′  Ωραία σέντρα του Κάσες από αριστερά, δεν προλαβαίνει ούτε ο Ιγκόρ ούτε ο Σιδεράκης.

32′  Προσπαθούν να συνεργαστούν οι Κάσες, Ιγκόρ, καλή χημέια από το επιθετικό δίδυμο της Θρακιώτικης ομάδας.

36′  Δυνατό σουτ του Μανούσου από μακριά όπως συνηθίζει, άουτ η μπάλα.

40′  Αρκετά αβίαστα λάθη από τις δύο ομάδες.

44′ Κίτρινη κάρτα στον Λαδάκη για τους γηπεδούχους. Παπαγεωργίου και Λαδάκης έχουν “κιτρινιστεί” για τον Πανθρακικό, ο Πίντο από την Καλλονή.

45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις, Πανθρακικός – Καλλονή 0-0.

47′ Κεφαλιά του Περόνε για την Καλλονή, ακίνδυνη περνάει η μπάλα έξω.

49′ Γκολ από τον Ιγκόρ, υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ο Βραζιλιάνος.

50′ Καλή προσπάθεια από τον Λεοζίνιο που κάνει αλεπάλληλες προσποιήσεις, με το σουτ του τελικά να κοντράρει.

53′ Κίτρινη κάρτα στον Φαρία για τους φιλοξενούμενους.

54′ Γκοοοολ ο Πανθρακικός!!! Οι παίκτες του Πανθρακού εκτελούν γρήγορα το φάουλ πιάνοντας ουσιαστικά στον “ύπνο” την άμυνα της Καλλονής, με τον Κάσες να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και να πλασάρει εξαιρετικά τον Σιδεράκη.

55′  Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο για την ομάδα της Μυτιλήνης.

63′ Έχει γίνει πιο δυνατό το ματς τώρα, αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα από τους ποδοσφαιριστές της Καλλονής.

66′ Φοβερό τακουνάκι του Ιγκόρ στον Κάσες που καθυστέρησε μη δίνοντας την πάσα στον Ρομέου που έβγανε τετ α τετ με αποτέλεσμα να χάσει τη μπάλα.

66′ Κίτρινη κάρτα στον Ζος.

69′ Πρώτη αλλαγή για την Καλλονή: Ο Καζάκης στη θέση του Μανούσου.

70′ Με δέκα συνεχίζει η Καλλονή. Ο Φαρία αντικρίζει για δεύτερη φορά την κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Τζάνη και φεύγει για τα αποδυτήρια.

73′ Πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό: Ο Έμποου στη θέση του Τζάν.

76′ Γκοοοοοολ ο Πανθρακικός!!! Ο Χρήστου σκοράρει! Μετά το κόρνερ ο μέσος του Πανθρακικού σούταρε με τον Γκαρσία να απομακρύνει αρχικά πάνω στη γραμμή, δεύτερο σουτ στη συνέχεια και 2-0.

77′ Ο Ζεκίνια στη θέση του Κάσες, δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό.

82′ Πρώτη κλασική ευκαιρία για την Καλλονή που έπαιξε ωραία την κόντρα αλλά ο Σέρεμετ μπλόκαρε το σουτ του Γκαρσία.

83′ Ο Γκάσιτς στη θέση του Γκαρσία, δεύτερη αλλαγή για την Καλλονή.

86′ Ο Μακρυδημήτρης στη θέση του Λαδάκη, τελευταία αλλαγή για τον Άκη Μάντζιο.

90′ Τέσερρα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90’+4′ Τέλος του αγώνα στην Κομοτηνή. Μεγάλη νίκη για την ομάδα της Ροδόπης. Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός-Καλλονή 2-0.