Live από την Θεσσαλονίκη: Ανατόλια – ΓΑΣ Κομοτηνή

Μεταδίδει από την Θεσσαλονίκη ο Κώστας Καραγιάννης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS το μεγάλο ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Ανατόλια και ΓΑΣ Κομοτηνή για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ της Γ’ Εθνικής. Ο Κώστας Καραγιάννης βρίσκεται στο κλειστό του Ανατόλια και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Το μεγάλο ντέρμπι διεξάγεται μία ημέρα νωρίτερα από την υπόλοιπη αγωνιστική. Το Ανατόλια είναι η μόνη αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος. Ο ΓΑσ ηττήθηκε πριν δύο εβδομάδες, όπως ηττήθηκε, από την πρωτοπόρο Ευκαρπία που όμως δεν έχει κάνει ακόμα ρεπό. Ο Νεοκλής Λεμονίδης έχει χαρακτηρίσει αυτό το παιχνίδι μισή σεζόν και το ThrakiSportS είναι εδώ, για να σας το καλύψει live.

Ωρα 17:52  Αργήσαμε να ρθούμε, αφήνοντας στη μέση το παιχνίδι της ΓΕΑ με τον Ηρακλή που παίζουν ταϊ μπρέικ στο βόλεϊ. Εχει αρκετό κόσμο, κυρίως φοιτητές του Κολλεγίου στο γήπεδο.

Ωρα 17:57 Σε λίγο ξεκινά το παιχνίδι. Πεντάδα για τον ΓΑΣ Κομοτηνή: Μασλαρινος, Λεχουδης, Ντινας, Μακρής, Χαλήλ

Ωρα 18:01  Ξεκίνησε ο αγώνας και το πρώτο καλάθι είναι για τον ΓΑΣ με τον Λεχούδη. Ανατόλια – ΓΑΣ 0-2

Ωρα 18:05 Με την συμπλήρωση τριών λεπτών στο παιχνίδι, Ανατόλια – ΓΑΣ 4-8 με μακρινό σουτ του Ντίνας (κρίμα που πατούσε τη γραμμή του τριπόντου)

Ωρα 18:07  Ετρεξε 7-0 σερί το Ανατόλια και είναι μπροστά στο πεντάλεπτο 11-8.

Ωρα 18:09  Το σκορ γίνεται 16-10 και τάιμ άουτ ο Λεμονίδης

Ωρα 18:16  Τέλος πρώτου δεκαλέπτου. Ανατόλια – ΓΑΣ Κομοτηνή 24-14

Ωρα 18:19  Με τον Βελή ο ΓΑΣ μειώνει σε 27-16. Νωρίτερα η διαφορά είχε φτάσει στους 13, την μεγαλύτερη μέχρι στιγμής

Ωρα 18:23  Εξι λεπτα πριν το τέλος του ημιχρόνου, το σκορ 34-21 με καλάθι και φάουλ του Βελή.

Ωρα 18:25  Στους δέκα η διαφορά. Σκορ 34-24 πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο με μία στις δύο βολές ο Χαλήλ (6-0 σερί πόντοι ο ΓΑΣ)

Ωρα 18:29  34-26 το σκορ με δυο  βολες του Βελη στο 16”

Ωρα 18:32  Στους δέκα εξακολουθεί η διαφορά δυο λεπτά πριν το ημίχρονο. Ανατόλια – ΓΑΣ 38-18

Ωρα 18:36  Τέλος ημιχρόνου.  Το Ανατολια ελέγχει το ματς παρά την αντίδραση στο διάστημα 14-16′ του ΓΑΣ. Η διαιτησία παίζει κάπως εδρα. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Ανατόλια – ΓΑΣ Κομοτηνή 41-29.

Ωρα 18:52 Ξεφεύγει το ματς. 46-29 δυο λεπτά μετά την έναρξη του ημιχρόνου

Ωρα 18:55  Στο 23′ το σκορ είναι 46-33 με ηρωικο φολοου του Λεχουδη

Ωρα 18:58 Στο 24′ το σκορ είναι 51-38 με τριποντο για το ΓΑΣ ο Μπεκρής

Ωρα 19:06 Στο 28′ το σκορ είναι πλέον 57-43

Ωρα 19:08 Στο 29′ το σκορ είναι 29′ 57-46 με τρίποντο του Σταματέλου

Ωρα 19:11 Τελος τρίτης περιόδου. Αποτέλεσμα τρίτης περιόδου: Ανατόλια – ΓΑΣ 57-46

Ωρα 19:13 Ξεκίνημα με τρίποντο του Διαμαντίδη. 57-49, σε μονοψήφιο αριθμό η διαφορά

Ωρα 19:15 Στο 31′ Νεο τριποντο του Μπεκρή και 60-53

Ωρα 19:18 Στο 34′ το σκορ ειναι 66-54. Στους δώδεκα η διαφορά.

Ωρα 19:23 Πέρασαν τρία λεπτά και μόλις με τρίποντο του Μασλαρινού ο ΓΑΣ μειώνει σε 66-57. Μένουν τέσσερα λεπτά για το τέλος.

Ωρα 19:26 Στο 38′ πλέον το σκορ είναι 72-58 Δυσκολα τα πραγματα πλεον για το ΓΑΣ.

Ωρα 19:27  Ταιμ αουτ για το ΓΑΣ. Τα ατου του Μασλαρινος, Ντινας, Λεχουδης δεν ειναι σε καλη μερα

Ωρα 19:29 Ενα λεπτό απομένει, τίποτα δεν αλλάζει, 76-62 το σκορ

Ωρα 19:32 Τέλος του αγώνα, Δίκαιη νικη για το Ανατολια. Ο ΓΑΣ ακολουθουσε σε ολη τη διαρκια του αγωνα, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει την υπέρβαση. Τελικο αποτελεσμα: Ανατόλια – ΓΑΣ Κομοτηνη 79-65.