Α2 Κατηγορία Live: Ηρακλής – ΓΕΑ, Ορεστιάδα – Λήμνος και Νίκη – Ανατόλια

Μεταδίδουν οι Ζαχαρίας Μπαλτζής, Γιάννης Βαβαλικούδης και Κώστας Καραγιάννης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες των ομάδων της Θράκης που μετέχουν στα πρωταθλήματα της Α2 Κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών. Στις 4.00 το απόγευμα η ΓΕΑ αντιμετωπίζει στο Κατσανειο της Θεσσαλονίκης τον Ηρακλή για τους άνδρες και ο Κώστας Καραγιάννης από την Θεσσαλονίκη μας μεταδίδει όλες τις πληροφορίες. Στις 7.00 το βράδυ η Ορεστιάδα φιλοξενεί την Λήμνο, την ομάδα που ίδρυσε ο Νίκος Σαμαράς, αγώνα που θα μεταδώσει για λογαριασμό του ThrakiSportS o Γιάννης Βαβαλικούδης. Ενδιάμεσα, στις 6.00 ξεκινά στο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” ο αγώνας Νίκης  Αλεξανδρούπολης – Ανατόλια για τις γυναίκες. Εκεί βρίσκεται ο Ζαχαρίας Μπαλτζής, που έχει και τον συντονισμό αυτού του live…

Καλησπέρα. Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη και στα τρία παιχνίδια των ομάδων της Θράκης που αγωνίζονται σήμερα για την Α2 Ανδρών και Γυναικών. Το ανοίγουμε τώρα, θα το κρατήσουμε κάμποσες ώρες, αφού δεν υπολογίζουμε να κλείσει πριν τις εννιά το βράδυ…

Ωρα 16:00  Εναρξη του αγώνα στο Κατσάνειο. Λαχτάρας, Χριστόφας, Αρχοντούδης, Σταματίου, Κωνσταντινίδης και Αμαριανάκης με λίμπερο τον Δημητρούδη οι αρχικοι για την ΓΕΑ.  Κατσιαφακος, Ντουρμπος, Γεροβασιλειου, Τσιαρας, Ιωαννιδης, Ηλιας και λίμπερο ο Τσιρακης οι πρώτοι για τον Ηρακλή.

Ωρα 16:07  Κακό σχετικά ξεκινημα για την ΓΕΑ, πίσω στο σκορ με 10-7 στο πρώτο σετ

Ωρα 16:10  Ισοφαρίζει η ΓΕΑ σε 10-10 και παίρνει ταϊμ άουτ ο προπονητής του Ηρακλή

Ωρα 16:28  Τέλος πρώτου σετ. Το κατακτά ο Ηρακλής με 25-16. Ηρακλής – ΓΕΑ 1-0

Ωρα 16:43  Καλύτερο ξεκίνημα για την ΓΕΑ στο δεύτερο σετ. Προηγείται 16-21

Ωρα 16:51  Τέλος δεύτερου σετ. Το κατακτά η ΓΕΑ και ισοφαρίζει. Ηρακλής – ΓΕΑ 1-1

Ωρα 16:59  Καλό ξεκίνημα για την ΓΕΑ και στο τρίτο σετ. Προηγείται του Ηρακλή 7-9

Ωρα 17:18  Τέλος τρίτου σετ. Το κατέκτησε η ΓΕΑ με 16-26. Ηρακλής – ΓΕΑ 1-2

Ωρα 17:36  Τέλος τέταρτου σετ. Παράσταση για ένα ρόλο για τον Ηρακλή, που ισοφαρίζει σε 2-2. Πάμε σε τάι μπρέικ

Ωρα 17:50  Τρεις πόντους μακριά από μια μεγάλη νίκη η ΓΕΑ, προηγείται του Ηρακλή με 9-12 στο τάι μπρέικ

Ωρα 17:55  Ξεκινά σε λίγο και στην Αλεξανδρούπολη ο αγώνας ανάμεσα Νίκη και το Ανατόλια. Θα έχετε άμεση ενημέρωση και για αυτό το παιχνίδι.

Ωρα 18:03  Tέλος του αγώνα και μεγάλη νίκη για την ΓΕΑ. Κατέκτησε το πέμπτο σετ στο τάι μπρέικ με 12-15 και φεύγει με δύο βαθμούς μέσα από το Κατσάνειο της Θεσσαλονίκης!

Ωρα 18:17  Στην Αλεξανδρούπολη, η Νίκη χάνει στο πρώτο σετ από το Ανατόλια 7-10

Ωρα 18:21  Μεγαλώνει η διαφορά και φτάνει τους δέκα πόντους. Το Ανατόλια προηγείται της Νίκης 8-18.

Ωρα 18:28  Τέλος πρώτου σετ. Το κατακτά το Ανατόλια με 13-25. Νίκη Αλεξανδρούπολης – Ανατόλια 0-1

Ωρα 18:38  Κακό ξεκίνημα για τη Νίκη και στο δεύτερο σετ. Πίσω στο σκορ με 7-11

Ωρα 18:46 Στο πόντο το παιχνίδι, περνά μπροστά η Νίκη στο δεύτερο σετ. 16-15.

Ωρα 18:53  Τέλος δεύτερου σετ. Καταλήγει και αυτό στους φιλοξενούμενους με 19-25. Νίκη Αλεξανδρούπολης  – Ανατόλια 0-2

Ωρα 18:57  Σε λίγο ξεκινά και στην Ορεστιάδα το παιχνίδι του ΑΟΟ με τη Λήμνο, ενημέρωση και για αυτό το ματς από το ThrakiSportS

Ωρα 19:01 Κακό ξεκίνημα και στο τρίτο σετ για τη Νίκη, βρίσκεται πίσω στο σκορ με 2-8

Ωρα 19:04  Ισοφαρίζει η Νίκη τρέχοντας ένα σερί 6-0. 8-8!!!

Ωρα 19:09 Ξανά προβάδισμα για τις φιλοξενούμενες, πάνε να καθαρίσουν το ματς 9-15

Ωρα 19:17 Τέλος του αγώνα στην Αλεξανδρούπολη. 11-25 το τρίτο σετ. Νίκη Αλεξανδρούπολης – Ανατόλια 0-3

Ωρα 19:40  Νίκη για την ΓΕΑ, ήττα για την Νίκη Αλεξανδρούπολης και σε λίγο ο αγώνας της Ορεστιάδας που έχει πάει στις 9.00 το βράδυ

Ωρα 20:25 Με μαύρες φανέλες και μαύρα σορτσάκια θα εμφανιστεί ο Α.Ο.Ο απέναντι στη Λήμνο που θα φοράει μπλε μπλούζα και μπλε σόρτς!

Ωρα 20:50 Σε λίγο ξεκινά το παιχνίδι στην Ορεστιάδα

Ωρα 21:02 Αρχική σύνθεση για το Νίκο Αντωνιάδη: Κεμανετζής, Βλασακίδης, Χουσίδης, Δημητρούδης, Καρδαμανίδης, Ποτολίδης και λίμπερο Κωνσταντινίδης. Στον πάγκο, αλλά μάχιμοι Προδρομίδης, Διαμαντίδης, Νένογλου, Πεντίδης, Κοφίδης.

Ωρα 21:04 Η Λήμνος ξεκινά με Απόστολο και Κώστα Ναλμπάντη, Μαμαλίγκας, Πανδόρος, Ντουρντούρας, Μούρτζιος και λίμπερο Φωτιάδη.

Ωρα 21:06  Εναρξη του αγώνα

Ωρα 21:15  Η Ορεστιάδα με βραχεία κεφαλή μπροστά στο πρώτο σετ 11-10

Ωρα 21:20 Η Ορεστιάδα μπροστά 16-15 στο δεύτερο τεχνικό ταϊμ άουτ

Ωρα 21:24  Κακή η ορεστιάδα, πίσω στο σκορ αυτή τη στιγμή με 16-18

Ωρα 21:35 Τέλος του σετ. Κάκιστος ο ΑΟΟ, πραγματοποιεί την χειρότερη εμφάνιση της σεζόν και χάνει το πρώτο σετ με 22-25. ΑΟΟ – Λήμνος 0-1

Ωρα 21:43  Θετικό ξεκίνημα για την Ορετσιάδα στο δεύτερο σετ, προηγείται με 10-6

Ωρα 21:52  Τέλος του δευτερου σετ. Με 25-15 το κατακτά ο ΑΟΟ και ισοφαρίσει. Ορεστιάδα – Λήμνος 1-1

Ωρα 22:04  Μπροστά με 8-5 η Ορεστιάδα και στο τρίτο σετ

Ωρα 22:09 Δεύτερο τεχνικό ταϊμ άουτ και μπροστά ο ΑΟΟ με 16-9

Ωρα 22:16  Τέλος του τρίτου σετ. Με 25-13, παίρνει το προβάδισμα ο ΑΟΟ. Ορεστιάδα – Λήμνος 2-1

Ωρα 22:22  Καλό ξεκίνημα για την Ορεστιάδα και στο τέταρτο σετ. προηγείται 7-1

Ωρα 22:34  Τέλος του αγώνα. Η Ορεστιάδα κατακτά και το τέταρτο σετ με 25-11 και ολοκληρώνει τον αγώνα παίρνοντας το τρίποντο. Τελικό αποτέλεσμα: Ορεστιάδα – Λήμνος 3-1