Η Γαλατά μέσα στα χιόνια πέταξε εκτός Τσάμπιονς Λιγκ την Γιούβε!!!

Ανταπόκριση από την Κωνσταντινούπολη: Σωτήρης Σαρμπεζούδης

–  Μεγάλη πρόκριση πήρε πριν από λίγο στο χιονισμένο Αλί Σαμί Γιεν της Κωνσταντινούπολης η Γαλατάσαράι, που με γκολ του Σνάιντερ στο 85ο λεπτό πέταξε εκτός συνέχειας του Champions League την Γιουβέντους.

Η ισοπαλία έστελνε τους Ιταλούς στην επόμενη φάση, αλλά ο Γουέσλεϊ Σνάιντερ λύτρωσε τους Τούρκους πέντε λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης και τους χάρισε την πρόκριση από τους ομίλους για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.

Το ματς συνεχίστηκε από εκεί που διεκόπη το βράδυ της Τρίτης, στο 33ό λεπτό δηλαδή λόγω έντονης χαλαζόπτωσης. Ο αγωνιστικός χώρος και σήμερα ήταν σε πολύ κακή κατάσταση.

Η “Γιούβε” έδειχνε να ανταπεξέρχεται και να κρατάει το 0-0 που θα της έδινε την πρόκριση, αλλά στο 85′ την “λύγισε” η κλάση των Ντρογκμπά και Σνάιντερ.

Έτσι πήγε χαλάλι και η ταλαιπωρία των μεμονωμένων οπαδών της Γαλατά που ταξίδεψαν από την Ροδόπη και την Ξάνθη στην Κωνσταντινούπολη για ένα ημερήσιο ταξίδι και κατέληξαν να μείνουν εκεί πάνω από 24 ώρες…