Γ Εθνική Live: Εβρος Σουφλίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου, Δόξα Πετρούσας – Κόσμιο και οι αγώνες Ροδόπης και Βασίλισσας

Μεταδίδουν οι Νίκος Γκούντλης, Δημήτρης Μπακιρτζής, Νεκτάριος Αμποβιανίδης, συντονίζει ο Ζαχαρίας Μπαλτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη στους αγώνες Έβρος Σουφλίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου και Δόξα Πετρούσας – ΠΑΟ Κοσμίου για τον πρώτο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Παράλληλα θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη στους αγώνες Βασίλισσα της Θράκης – Πιέριδες Μούσες Κατερίνης και Ροδόπη 87 – Νεφέλες. Ο Νίκος Γκουντλής είναι στο Σουφλί, ο Δημήτρης Μπακιρτζής στο γήπεδο Κάλχαντα και ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης μας ενημερώνει από την Ξάνθη, συντονίζει ο Ζαχαρίας Μπαλτζής από την Αλεξανδρούπολη…

Ωρα 14:20  Καλησπέρα. Σημαντική αγωνιστική για την Γ’ Εθνική τόσο σε άνδρες όσο και σε γυναίκες. Τα ματς αρχίζουν στις τρεις το μεσημέρι με εξαίρεση αυτό της Ροδόπης που είχε προγραμματιστεί να αρχίσει στις 14:00 αλλά ξεκίνησε με ένα τέταρτο καθυστέρηση, γιατί η φιλοξενούμενη ομάδα… έχασε τον δρόμο για το γήπεδο του Κάλχαντα Κομοτηνής.

Ωρα 14:25  Στον αγώνα Ροδόπη – Νεφέλες η ομάδα της Κομοτηνής σκοπεύει να πετύχει την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Στις τρεις το μεσημέρι θα ξεκινήσει και ο αγώνας ανάμεσα στην Βασίλισσα της Θράκης και τις Πιέριδες Μούσες Κατερίνης, στο γήπεδο της Λευκόπετρας. Θα έχουμε ενημέρωση για την εξέλιξη και σε αυτό το παιχνίδι.

Ωρα 14:30  Η βάση μας θα είναι όμως τα παιχνίδια Εβρου Σουφλίου και ΠΑΟ Κοσμίου για την Γ’ Εθνική των Ανδρών. Ο Εβρος υποδέχεται τον Εθνικό Σιδηροκάστρου, ενώ ο ουραγός ΠΑΟ Κοσμίου ταξιδεύει στην Πετρούσα. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές ΕΔΩ.

Ωρα 14:40 Στο γήπεδο του Κάλχαντα, Ροδόπη και Νεφέλες είναι στο 0-0 στα μισά του πρώτου ημιχρόνου. Για το υπόλοιπο πρόγραμμα και διαιτητές της αγωνιστικής στις γυναίκες, κάντε κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 14:50 Εγιναν γνωστές οι συνθέσεις των δύο ομάδων στο Σουφλί, όπου ήδη βρίσκονται γύρω στους 200 οπαδούς των γηπεδούχων, αθώς επιρκατεί ήλιος με δόντια.

ΕΒΡΟΣ: ΣΟΥΦΛΊΟΥ Σχόρτσεφ. Γιαννακιτσίδης, Κατρανίτσας, Λίτσος, Τσαπάνης, Τρίχας, Καμπιώτης, Εφραιμίδης, Δανίδης, Βιόπουλος, Αραμπατζής

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: Γαβριηλίδης, Τσιμπτσάρης, Μουτεσίδης, Αμπανίδης, Καρυπίδης, Μαυρούδης, Ρόβας, Τεμπερίδης, Παπαστεργίου, Παρούκας, Διαμαντής.

Ωρα 14:55  Σε λίγο ξεκινά το παιχνίδι και στην Πετρούσα, καταφέραμε να μάθουμε την αρχική ενδεκάδα για τον ΠΑΟ Κοσμίου.

ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ: Παπανικολάου, Σιδηρόπουλος, Τζουμάρης, Κουφιώτης, Ζούλης, Παναγιωτόπουλος, Μουστάκας, Αθανασίου, Πασχαλίδης, Λυκούδης, Λαζίδης

Ωρα 15:00  Εναρξη όλων των αγώνων. Στην Κομοτηνή, Ροδόπη και Νεφέλες παραμένουν στο 0-0 λίγο πριν το ημίχρονο

Ωρα 15:08  Τέλος ημιχρόνου στο γήπεδο Κάλχαντα. Ροδόπη 87 – Νεφέλες 0-0

Ωρα 15:20  Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά σε όλους τους αγώνες, που καλύπτουμε, με το 0-0 να παραμένει σε όλα τα παιχνίδια.

Ωρα 15:30  Γκοοοολ στο Σουφλί. Σκόρερ ο Καμπιώτης στο 28′. Σέντρα ο Βιόπουλος, κεφαλιά πάσα ο Δανίδης και με νέα κεφαλιά ο Καμπιώτης ανοίγει το σκορ.  Έβρος Σουφλίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-0

Ωρα 15:37  Γκοοολ για τη Ροδόπη. Σκόρερ η Παρμαξή στο 55′. Ροδόπη – Νεφέλες 1-0

Ωρα 15:47   Γκοοολ για τη Βασίλισσα της Θράκης. Το τέρμα σημείωσε η Καρακατσάνη στο 35′. Βασίλισσα της Θράκης – Πιέριδες Μούσες Κατερίνης 1-0

Ωρα 15:49  Ημίχρονο στο Σουφλί. Έβρος Σουφλίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-0

Ωρα 15:54  Λήξη πρώτου ημιχρόνου στον αγώνα του Κοσμίου. Πετρούσα – ΠΑΟ Κοσμίου 0-0.

Ωρα 16:10  Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στα παιχνίδια της Γ’ Εθνικής χωρίς να υπάρχει καμία αλλαγή στα αποτελέσματα.

Ωρα 16:15  Γκολ στο ματς του Κοσμίου για την Πετρούσα. Ανοίγουν το σκορ οι γηπεδούχοι στο 55′. Πετρούσα – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0

Ωρα 16:20  Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα σε όλους τους αγώνες: Έβρος Σουφλίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-0, Πετρούσα – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0, Ροδόπη – Νεφέλες 1-0, Βασίλισσα της Θράκης – Πιέριδες Μούσες Κατερίνης 1-0

Ωρα 16:30 Τέλος του αγώνα Ροδόπη 87 – Νεφέλες 2-0. Το δεύτερα τέρμα το πέτυχε η Κακουλίδου στις καθυστερήσεις. Τελικό αποτέλεσμα: Ροδόπη – Νεφέλες 2-0

Ωρα 16:40 Γκοοοοολ για το Σουφλί. Ο Καμπιώτης ξανά σκόρερ για την ομάδα του Έβρου που δείχνει να κλειδώνει τη νίκη 10 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Έβρος Σουφλίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0

Ωρα 16:45 Γκολ για την Πετρούσα. Οι γηεδούχοι πετυχαίνουν 2 γκολ σε λίγα λεπτά και σφραγίζουν τη νίκη. Πετρούσα – ΠΑΟ Κοσμίου 3-0

Ωρα 16:51 Γκολ το Σιδηρόκαστρο. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Δούμας μειώνει σε 2-1 και δίνει άλλη τροπή στο παιχνίδι για τα ελάχιστα δευτερόλεπτα που απομένουν.

Ωρα 16:55 Τέλος του αγώνα στο Σουφλί. Μεγάλη νίκη για τη γηπεδούχο ομάδα. Τελικό αποτέλεσμα: Έβρος Σουφλίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-1

Ωρα 16:58 Τελικό αποτέλεσμα στην Πετρούσα. Νίκη για τους γηπεδούχους, άλλη μια ήττα για τον ΠΑΟ Κοσμίου. Τελικό αποτέλεσμα: Δόξα Πετρούσας – ΠΑΟ Κοσμίου 3-0

Ωρα 17:10 Δεν έχει τελειώσει το παιχνίδι στη Λευκόπετρα, καθώς όπως προαναφέραμε καθυστέρησε α ξεκινήσει. Δέκα λεπτά πριν το τέλος η Βασίλισσα της Θράκης συνεχίζει να προηγείται με 1-0.

Ωρα 17:20 Τέλος του αγώνα στη Λευκόπετρα με τη Βασίλισσα της Θράκης να παίρνει μεγάλη νίκη. Τελικό αποτέλεσμα: Βασίλισσα της Θράκης – Πιέριδες Μούσες Κατερίνης 1-0.

Κάπου εδώ ολοκληρώνεται το live. Συνοψίζουμε τα αποτελέσματα των ομάδων της Θράκης στα πρωταθλήματα Γ’ Εθνικής Ανδρών και Γυναικών. Για τους άνδρες, Εβρος Σουφλίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-1 και Δόξα Πετρούσας – ΠΑΟ Κοσμίου 3-0. Για τις γυναίκες, Ροδόπη ’87 – Νεφέλες 2-0 και Βασίλισσα της Θράκης – Πιέριδες Μούσες 1-0. Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας. Σε λίγο αναλυτικά τα υπόλοιπα αποτελέσματα, βαθμολογίες αλλά και ξεχωριστά ρεπορτάζ για κάθε παιχνίδι.