A2 Κατηγορία Live: ΓΣ Δράμας – Νίκη Αλεξανδρούπολης και ΓΕΑ – ΜΕΝΤ

Μεταδίδει από την Αλεξανδρούπολη ο Ζαχαρίας Μπαλτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους τρεις αγώνες των ομάδων της Θράκης για τα πρωταθλήματα της Α2 Κατηγορίας Βόλεϊ Ανδρών και Γυναικών. Ο Ζαχαρίας Μπαλτζής από την Αλεξανδρούπολη μας ενημερώνει για τον αγώνα ΓΕΑ-MENT για την Α2 Ανδρών, ενώ παράλληλα ενημερώνεται και για την εξέλιξη του αγώνα ΓΣ Δράμας- Νίκης Αλεξανδρούπολης για την Α2 Γυναικών.

Ωρα 16:20 Καλησπέρα από το κλειστό της Αλεξανδρούπολης. Ώρα έναρξης και για τα δύο παιχνίδια έχει οριστεί η 5.00 το απόγευμα, αλλά ειδικά το ματς της ΓΕΑ υπολογίστε το μια με μιαμισι ώρα πιο μετά, ως συνήθως, αφού από τις τέσσερις παίζουν μπάσκετ ο Εθνικός με το Ανατόλια και δεν υπάρχει περίπτωση να έχει τελειώσει το ματς σε μια ώρα.

Ωρα 16:30 Ιδιαίτερα κρίσιμο το ματς για τη Νίκη Αλεξανδρούπολης, που φιλοδοξεί να πετύχει την πρώτη της νίκη. Αντιμετωπίζει στην Δράμα τον τοπικό Γυμναστικό Σύλλογο, στο ντέρμπι της ουράς. Αν δεν κερδίσει και αυτή τη φορά, θα αρχίσουν να την ζώνουν τα φίδια.

Ωρα 16:40  Υπενθυμίζεται ότι χθες η Ορεστιάδα για την Α2 των Ανδρών νίκησε εύκολα με 3-0 σετ τον Ζαφειράκη στη Νάουσα και βρίσκεται στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, πίσω από τη ΜΕΝΤ, την μόνη ομάδα που έχει κερδίσει τον ΑΟΟ.

Ωρα 16:45  Υπενθυμίζουμε ότι η ΜΕΝΤ παίζει με την ΓΕΑ, σε ένα ματς όμως που δεν πρέπει να περιμένουμε την έναρξή του πριν τις έξι. Και ας αναφέρεται ως ώρα έναρξης η 5.00 το απόγευμα στο επίσημο πρόγραμμα.

Ωρα 16:55  Ξεκινάμε λοιπόν το live με ενημέρωση αρχικά για όσα συμβαίνουν στην Δράμα…

Ωρα 17:20  Η Νίκη κατακτάει το πρώτο σετ στη Δράμα με 22-25 και έτσι κάνει το 0-1 στο παιχνίδι.

Ωρα 17:35  Μπροστά η Νίκη στο ξεκίνημα του δεύτερου σετ με 7-12.

Ωρα 17:42  Η Νίκη συνεχίζει να προηγείται  στη Δράμα με 11-15 περίπου στα μέσα του δεύτερου σετ.

Ωρα 17:50  Κοντά στην κατάκτηση του δεύτερου σετ η Νίκη, αφού προηγείται με 17-21 της Δράμας.

Ωρα 17:59 Η Νίκη κερδίζει και το δεύτερο σετ απέναντι στη Δράμα με 23-25, πετυχαίνοντας το 0-2 στην αναμέτρηση.

Ωρα 18:10  Συνθέσεις από τον αγώνα της ΓΕΑ με τη ΜΕΝΤ, που θα ξεκινήσει σε λίγη ώρα.

ΓΕΑ: Χατζής, Αμαριανάκης, Σταματίου, Κωνσταντινίδης, Χριστόφας, Αρχοντούδης, Δημητρούδης (λ)

ΜΕΝΤ: Σάκογλου, Παραδεισάνος, Χατζηηλιάδης, Δημητριάδης, Παπαιακώβου, Μποζίδης, Κνάπες (λ)

Ωρα 18:13  Στο ξεκίνημα του τρίτου σετ η Δράμα προηγείται της Νίκης με 12-9.

Ωρα 18:21 Η Δράμα προηγείται με 5 πόντους της Νίκης 21-16.

Ωρα 18:23 Στο ξεκίνημα του πρώτου σετ στην Αλεξανδρούπολη η ΓΕΑ βρίσκεται πίσω στο σκορ με 8-10.

Ωρα 18:24 Η Νίκη επιστρέφει στη διεκδίκηση του τρίτου σετ στη Δράμα, μειώνοντας σε 21-20.

Ωρα 18:30 Η ΓΕΑ βρίσκεται πίσω με 11-19 στο πρώτο σετ του αγώνα με τη ΜΕΝΤ.

Ωρα 18:36 Μετά από ένα συναρπαστικό τρίτο σετ η Νίκη κατάφερε να επικρατήσει με 27-29, πετυχαίνοντας μ’αυτό τον τρόπο, με 0-3, την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Έτσι η ομάδα της Αλεξανδρούπολης ξεκόλλησε από την τελευταία θέση, παίρνοντας παράλληλα και ψυχολογία για τη δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Ωρα 18:38 Η ΓΕΑ ηττήθηκε στο πρώτο σετ από τη ΜΕΝΤ με 18-25 και έτσι έγινε το 0-1 στο παιχνίδι.

Ωρα 18:50 Στο ξεκίνημα του δεύτερου σετ η ΓΕΑ χάνει με 4 πόντους από την ομάδα της Θεσσαλονίκης 7-11.

Ωρα 18:55 Κοντά στην κατάκτηση του δεύτερου σετ η ΜΕΝΤ απέναντι στη ΓΕΑ, αφού προηγείται με 13-20.

Ωρα 19:02 Η ΜΕΝΤ επικράτησε και στο δεύτερο σετ της ΓΕΑ στο κλειστό της Αλεξανδρούπολης με 15-25, κάνοντας το 0-2 στο παιχνίδι.

Ωρα 19:10 Στην αρχή του τρίτου σετ η ΓΕΑ βρίσκεται πίσω στο σκορ 6-9 απέναντι στη ΜΕΝΤ.

Ωρα 19:19 Η ΓΕΑ χάνει με 5 πόντους από τη ΜΕΝΤ 15-20 στο τρίτο σετ και δείχνει ότι δύσκολα θα μπορέσει να ανατρέψει την κατάσταση.15-20,

Ωρα 19:26 Η ΜΕΝΤ πήρε και το τρίτο σετ στην Αλεξανδρούπολη με 17-25 και έτσι επικράτησε της ΓΕΑ με 0-3, παίρνοντας ένα σπουδαίο διπλό ενόψει της συνέχειας. Η ΓΕΑ θα επιδιώξει πλέον στον επόμενο αγώνα να επιστρέψει στις επιτυχίες μετά από 2 συνεχόμενες ήττες.

Κάπου εδώ ολοκληρώνεται η τρίωρη περίπου μετάδοσή μας. Η Νίκη Αλεξανδρουπολης πέτυχε την πρώτη της νίκη και το πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα με 0-3 στην Δράμα, η ΓΕΑ ηττήθηκε με 3-0 από την πρωτοπόρο ΜΕΝΤ. Υπενθυμίζουμε από χθες και τη νίκη του ΑΟ Ορεστιάδας με 3-0 επί του Ζαφειράκη Νάουσας, εκτός έδρας. Αναλυτικό ρεπορτάζ για τα σημερινά παιχνίδια σε λίγο, όπως και τα υπόλοιπα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες. Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας…