Α2 Ανδρών: Όσα έγιναν στον αγώνα Μακεδονικός – ΓΕΑ

Ανταπόκριση από την Αλεξανδρούπολη: Ζαχαρίας Μπαλτζής

–  Την ήττα με 3-0 αλλά με γεμάτα σετ γνώρισε στη Νεάπολη της Θεσσαλονίκης η ΓΕ Αλεξανδρούπολης από τον Μακεδονικό στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Στο πρώτο σετ διεξήχθη ένα πραγματικό ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν πόντο πόντο (11-11) με την ομάδα της Αλεξανδρούπολης να χάνει το σετ στις λεπτομέρειες με 27-25.

Το δεύτερο ξεκίνησε με τη ΓΕΑ να έχει ένα ισχνό προβάδισμα με 6-7, με τους γηπεδούχους όμως στη συνέχεια να ανεβάζουν την απόδοσή τους και να φτάνουν στην κατάκτησή του με 25-20.

Στο τρίτο σετ επαναλήφθηκε το ίδιο σκηνικό με τους Θεσσαλονικείς να έχουν καλύτερες επιθετικές επιλογές και λιγότερα λάθη στα κρίσιμα σημεία φτάνοντας στο τελικό 25-22 και τη νίκη με 3-0 σετ.

Τα σετ: 27-25, 25-20, 25-22

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Γεωργιάδης): Γκουδελόπουλος, Αλμαλής, Πόσσας, Παυλίδης, Καψιμάλης, Παπαζαχαρέας, Καλεντέρογλου (λ) / Πρέντζας, Κτιστάκης.

ΓΕΑ (-): Μπαξεβανίδης, Αρχοντούδης, Τασάκος, Κίτσιος, Αμαριανάκης, Χριστόφας, Δημητρούδης (λ) / Γατέλας, Κώτας, Κωνσταντινίδης, Λαχτάρας.