Β’ Εθνική Ανδρών – ΕΣΠΕΘΡ: Όσα έγιναν στον αγώνα Έβρος Σουφλίου – ΑΕ Κομοτηνής

Ανταπόκριση από το Σουφλί: Νίκος Γκούντλης

–  Με σκορ 3-0 πέτυχε εύκολη νίκη η ομάδα του Έβρου Σουφλίου επί της ΑΕ Κομοτηνής, σε αγώνα για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Ανδρών (Δ’ Όμιλος, το άλλοτε Περιφερειακό Πρωτάθλημα).

Η γηπεδούχος ομάδα κατέκτησε το πρώτο σετ με 25-20 σε 24 λεπτά, δυσκολεύθηκε στο δεύτερο το οποίο κέρδισε με 29-25 σε 30 λεπτα και καθάρισε την νίκη κατακτώντας εύκολα σε 22 λεπτά και το τρίτο με 25-17.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι παίκτες του Σουφλίου αφιέρωσαν όλοι μαζί τη νίκη στον άτυχο συμπαίκτη τους Νίκο Κατσιάνη, που τραυματίστηκε στην προπόνηση της Παρασκευής και θα απουσιάσει καιρό από τους αγώνες, αφού έπαθε ρήξη χιαστών.

ΑΣΑ ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Νίκος Μούχλιας): Καψαλιάρης, Μούχλιας, Λιαλιάρης, Μπιστίνας Ι, Κίτσιος, Τσιαμίκας, Πατσιάς Μ.Κ. (λ) / Τασίου, Μπιστίνας Π. Πατσιάς Δ.Κ.

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Τρ. Έξαρχος): Παπασπύρου, Παπαδόπουλος, Χατζηβλασίου, Λέκκος, Δεληγιαννίδης, Βαρελάς, Παπϊωάννου (λ) / Πετράκης, Χασιαπέτρας, Λαντζουράκης, Κουσίδης, Κάντο