Live από την Αλεξανδρούπολη: Εθνικός – Λαμία 3-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από την Αλεξανδρούπολη ο Ζαχαρίας Μπαλτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης και την Λαμία για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volley League. Ο Ζαχαρίας Μπαλτζής βρίσκεται στο κλειστό “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” της Αλεξανδρούπολης και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Μισή ώρα πριν την έναρξη του σπουδαίου αγώνα, που έχει μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον καθώς η Λαμία αποτελεί μαζί με τον Εθνικό την ευχάριστη έκπληξη και βρίσκεται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμη με τον Ολυμπιακό πριν τα σημερινά ματς.

Ωρα 19:40 Οι δυο ομάδες προθερμαίνονται στον αγωνιστικό χώρο

Ωρα 19:50  Με σοβαρό τεχνικό πρόβλημα, δυστυχώς δεν υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης στο διαδίκτυο.Θα προσπαθήσουμε να μεταφέρουμε ενημέρωση μόλις αυτό εκλείψει.

Ωρα 20:00 Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, ξεκινά το ματς

Ωρα 20:10 Μπροστά στο σκορ 10-8 στο πρώτο σετ ο Εθνικός, το πρόβλημα με το ίντερνετ στο κλειστό ωστόσο παραμένει

Ωρα 20:30  Ο Εθνικός κατακτά δύσκολα το πρώτο σετ κμε 25-23 σε 26 λεπτά και προηγείται 1-0.

Ωρα 20:40  Δυνατά ξεκινά ο Εθνικός και το δεύτερο σετ. Προηγείται με 14-8

Ωρα 20:50  Το πρόβλημα με το ίντερνετ στο Κλειστό της Αλεξανδρούπολης παραμένει, για αυτό και απουσιάζει ουσιαστικά η live μετάδοση, όπως σας είχαμε συνηθίσει

Ωρα 21:00 Ο Εθνικός κατακτά και το δεύτερο σετ με 25-19 και βαδίζει προς μια ακόμα καθαρή νίκη.

Ωρα 21:10 Στα άλλα ματς Παμβοχαϊκός – Κηφισιά 2-2, ΑΕΚ – Νίκη Αιγινίου 2-0, Παναθηναϊκός – Φοίνικας Σύρου 0-1

Ωρα 21:20  Δείχνει να καθαρίζει το ματς ο Εθνικός. Προηγείται με 21-13 στο τρίτο σετ.

Ωρα 21:25 Τέλος του αγώνα., Με 25-14 επικρατεί στο τρίτο σετ ο Εθνικός, κάνει το 3-0, επιτυγχάνει την έβδομη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια και διατηρείται στην κορυφή της βαθμολογίας. Τα σετ του αγώνα: 25-23 σε 26 λεπτά, 25-19 σε 27 λεπτα και 25-14 σε 23 λεπτά. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός – Λαμία 3-0 σε λιγότερο από μιαμισι ώρα αγώνα.

Ζητούμε συγνώμη για το επίπεδο του live, καθώς ουσιαστικά δεν μπορέσαμε να κάνουμε ive μετάδοση λόγω του τεχνικού προβλήματος με το ίντερνετ που υπήρχε στο κλειστό της Αλεξανδρούπολης, ουσιαστικά προσπαθήσαμε μέσω τηλεφώνου να ενημερώνουμε άλλους συναδέλφους για την εξέλιξη στο σκορ. Θα ακολουθήσει αναλυτικό ρεπορτάζ σε λίγο για τη μεγάλη νίκη του Εθνικού…