Α2 Γυναικών: Όσα έγιναν στη νίκη της Νίκης Ξάνθης στην Δράμα

Ανταπόκριση από την Ξάνθη: Νεκτάριος Αμποβιανίδης

–  Την πρώτη της νίκη πέτυχε η Νίκη Ξάνθης για το πρωταθλημα της Α2 Κατηγορίας Γυναικών και μάλιστα με εντυπωσιακό. Τα κορίτσια της Στέλλας Βασιλειάδου επιβλήθηκαν με 20-27 επί των Ελπίδων Δράμας μέσα στην γειτονική μακεδονική πόλη.

Η Νίκη Ξάνθης έχοντας κορυφαία την Πολιτίδου που πέτυχε 12 τέρματα, πήρε από την αρχή το προβάδισμα, βρέθηκε μπροστά με πέντε τέρματα στο ημίχρονο, φόρτσαρε στην αρχή του δευτέρου μέρους για να καθαρίσει το παιχνίδι και στο τέλος δόθηκε η ευκαιρία στην προπονήτρια της θρακιώτικης ομάδας να δοκιμάσει σχήματα και κορίτσια με μικρότερο χρόνο συμμετοχής!

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 1-4, 4-8, 8-13 (ημίχρονο), 11-19, 15-24, 20-27 ( τελικό )

ΝΙΚΗ ΞΑΝΘΗΣ (Βασιλειάδου):  Ευθυμιάδου, Κεσιμπάν (1) , Γουναρίδου,  Τσελεκίδου (1), Τριανταφυλλίδου (1), Μουρατίδου (2) , Ρόμπη (3), Μπαρουξάκη (1), Γεωργιάδου (2) , Πολιτίδου (12), Στράντζαλη, Μαυροπούλου (4) , Μελικίδου (τερματοφύλακας).