B Εθνική Ανδρών (ΕΣΠΕΘΡ): Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για Σουφλί! Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

Ανταπόκριση από Αλεξανδρούπολη: Ζαχαρίας Μπαλτζής

–  Με μεγάλη εκτός έδρας νίκη που επετεύχθη με μεγάλη ανατροπή, ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον Δ’ Όμιλο της Β’ Εθνικής Βόλεϊ Ανδρών ο Έβρος Σουφλίου. Επικράτησε με 3-2 σετ της Καβάλας μέσα στην μακεδονική πόλη, το απόγευμα της Κυριακής.

Η θρακιώτικη ομάδα αν και τα πάλεψε, έχασε τα δύο πρώτα σετ με 25-21 και 25-23. Όλα έδειχναν ότι η νίκη θα πήγαινε στην Καβάλα, αλλά ο Έβρος δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα. Έτσι με 15-25 μείωσε σε 1-2, στο τέταρτο σετ με 20-25 ισοφάρισε σε 2-2 και στο ταϊ μπρέικ που μοιραία ακολούθησε επικράτησε με 12-15 πετυχαίνοντας με μεγάλη ανατροπή και μια σπουδαία νίκη με 3-2.

Κεφάλι στην βαθμολογία έχει πάρει πάντως η ΑΕ Κομοτηνής, που στο άλλο παιχνίδι της πρεμιέρας, που διεξήχθη το Σάββατο, νίκησε με 3-0 σετ τις Σέρρες ’94 (25-9, 25-12, 25-13). Θυμηθείτε λεπτομέρειες για τον αγώνα αυτόν με ένα κλικ ΕΔΩΣτην βαθμολογία η ΑΕ Κομοτηνής πήρε κεφάλι με 3 βαθμούς, ο Έβρος Σουφλίου έχει 2, η Καβάλα έναν και οι Σέρρες κανέναν.