Κ20 Super League: Όσα έγιναν στον αγώνα Πανθρακικός – Αστέρας Τρίπολης

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Την εντός έδρας ήττα με 2-1 γνώρισε ο Πανθρακικός στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Το συγκρότημα του Νίκου Μπαχαρίδη αν και προηγήθηκε στο σκορ στο 33ο λεπτό με τον Φασουλή δεν μπόρεσε να πάρει την νίκη καθώς οι αντίπαλοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου με τον Βαζούκη.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν το 2ο τέρμα πάλι με τον Βαζούκη στο 56ο λεπτό, προβάδισμα το οποίο και διατήρησαν έως το τέλος του αγώνα παρά τις προσπάθειες των παιχτών του Πανθρακικού να ισοφαρίσουν.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Θυμιανίδης, Ζδράβος, Φραγκούλης, Λειβαδιώτης, Μητρούσης, Ζούλης, Ψάλτης, Γκουτζίδης (46’ Καγιάογλου) , Τσανακτσόγλου, Μαμούτ (75’ Κούτρας) και Φσουλής (59’ Γεωργιάδης).
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Λαδάς, Πολύδωρος, Μηλιώτης, Χαδιάρης (Μυρσίνιας), Βαζούκης, Γκίτζιας, Γογώνας, Τόγρου (46’ Καρυδόπουλος), Τσόφλιος, Τσιώλης (77’ Σαλαπάτας) και Χρήστου.