Live από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – ΠΑΟΚ 0-3 (τελικό)

Μεταδίδουν οι Γιάννης Κεσόπουλός, Βαγγέλης Μαγκώνης και Κώστας Καραγιάννης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τον μεγάλο αγώνα Πανθρακικού – ΠΑΟΚ για την ένατη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Όλοι οι συνεργάτες του ThrakiSportS στην Κομοτηνή αλλά και ο ανταποκριτής μας στην Θεσσαλονίκη βρίσκονται σε όλα τα σημεία ενδιαφέροντος του ΔΑΚ Κομοτηνής και μεταδίδουν όλες τις εξελίξεις από το σπουδαίο παιχνίδι….

Ωρα 16:05  Καλησπέρα από το ΔΑΚ Κομοτηνής. Απομένου κάτι παραπάνω από δυο ώρες για την έναρξη του μεγάλου αγώνα, που προκαλεί μεγάλη μετακίνηση οπαδών από την Θεσσαλονίκη αλλά και συναγερμό στις τάξεις των κομοτηναίων φιλάθλων μετά το διπλό στην Λεωφόρο. Το γήπεδο του Πανθρακικού αναμένεται να ζήσει μεγάλες στιγμές.

Ωρα 16:12  Αρκετός κόσμος έξω από το γήπεδο και πολλοί οι δημοσιογράφοι που έχουν έρθει από την Θεσσαλονίκη, με αποτέλεσμα να έχουμε πρόβλημα και στο ίντερνετ. Ελπίζουμε να καταφέρουμε να ξεπεράσουμε τα προβλήματα

Ωρα 16:20  Ένταση αυτην την ώρα έξω απο την θύρα των φιλοξενούμενων, μεταξύ οπαδών του ΠΑΟΚ και της Αστυνομιας.

Ωρα 16:30  Εγιναν γνωστές οι συνθέσεις των δυο ομάδων

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Μίκουλιτς, Ζεκίνια,Λαδάκης, Σαρακατσάνος, Κάσες, Μπαικαρά, Εμπόου, Ρομέου

ΠΑΟΚ: Xακόμπο, Σκόνδρας, Τζαβέλλας, Τζιόλης, Λούκας, Στοχ, Βίτορ,Λάζαρ, Κατσουράνης, Αθανασιάδης, Νίνης

Ωρα 16:42 Δείχνει να εκτονώνεται η κατάσταση. Πάνω από 3000 Παοκτζήδες να δίνουν άλλο χρώμα στις κερκίδες

Ωρα 16:45  Και οι δύο ομάδες για προθέσμανση στον αγωνιστικό χώρο

Ωρα 16:51  Ιδανικός καιρός για μπάλα στην Κομοτηνή και όλοι περιμένουν όμορφο θέαμα από δύο ομάδες που έχουν δείξει πως μπορούν να το προσφέρουν

Ωρα 16:55  Εξι αγωνιστικές αήττητος ο Πανθρακικός, θέλει να διατηρήσει απέναντι στον ΠΑΟΚ αυτό το άκρως θετικό σερί. Αλλά ο ΠΑΟΚ είναι διεκδικητής του τίτλου και το τελευταίο που θέλει είναι να χάσει βαθμούς, δυο αγωνιστικές πριν το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη.

Ωρα 17:08  Ασχημα νέα μας μεταφέρει ο Δημήτρης Μπακιρτζής. Ένας οπαδός του ΠΑΟΚ έπεσε από πάνω στην κερκίδα, στο πέταλο. Με αίματα στο στόμα, μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο Κομοτηνής

Ωρα 17:10  Αποσύρθηκαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια και τώρα θα μπουν με τους διαιτητές για την επίσημη είσοδο. Θα έχουμε και το γνωστό τελετουργικό με την κόκκινη κάρυτα στον ρατσισμό.

Ωρα 17:14  Πάμε χωρίς καθυστέρηση για την έναρξη του αγώνα

1′  Εναρξη του αγώνα

4′ Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Πανθρακικό με τον Ζεκίνια να φεύγει στη κόντρα και να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή στέλνοντας τη μπάλα λίγο άουτ

8′ Διαμαρτυρίες των παοκτζήδων για ανατροπή του Σκόνδρα από τον Σαρακατσάνο. Όπως φάνηκε όμως μετά από δύο ριπλέι (δύσκολη φάση), ο αμυντικός του Πανθρακικού διώχνει πρώτα τη μπάλα

11′ Γκολ ο ΠΑΟΚ. Ο Λούκας ανοίγει το σκορ. Ο Νίνης βρήκε τον Λούκας, αυτός έφυγε με το κεφάλι και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το Πανθρακικός – ΠΑΟΚ 0-1

16′ Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ να κάνει το 0-2. Ο Στοχ έφυγε ωραία οι αμυντικοί κόντραραν την μπάλα η οποία πήγε στον Λούκας που με σουτ την έστειλε ελάχιστα άουτ

20′  Πολύ γρήγορος ο ρυθμός στο πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου εδώ στο ΔΑΚ Κομοτηνής. Στα άλλα ματς που γίνονται αυτήν την ώρα, έχουμε επίσης γκολ για τους φιλοξενούμενους. Βέροια – ΠΑΣ Γιάννενα 0-1 και Πανιώνιος – Απολλων 0-1. Καιν εδώ Πανθρακικός – ΠΑΟΚ 0-1

33′  Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Αθανασιάδη μετά το γύρισμα του Σκόνδρα να μην μπορεί να σκοράρει με κεφαλιά.

39′  Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Έμπο να κάνει εξαιρετικό σουτ και τη μπάλα να φεύγει ελάχιστα έξω από την εστία του Χακόμπο.

45’+  Τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον ΠΑΟΚ να προηγείται του Πανθρακικού στην Κομοτηνή με 1-0. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της συνάντησης ο Λούκας από το 11′.

46′ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

47′ Γκολ για τον Πάοκ. Ο Στοχ με εξαιρετική προσπάθεια και σέντρα διαβήτη, βρήκε τον Λούκας ο οποίος με απευθείας σουτ έστειλε για δεύτερο φορά τη μπάλα στα δίχτυα του Πανθρακικού. Πανθρακικός – Πάοκ 0-2.

54′ Ο Σαρακατσάνος έκοψε την τελευταία στιγμή την πάσα του Λούκας προς τον Στοχ.

55′ Κίτρινη κάρτα στον Σέρεμετ.

56′ Πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό.Ο Τζάνης στη θέση του Κάσας.

59′ Ο Βίτορ με προβολή έκοψε το δυνατό σουτ του Ρομέου.

59′ Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγκο.

61′ Ο Νίνης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

61′ Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ιγκόρ στη θέση του Ντιόγκο.

65′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πάοκ. Ο Λούκας έκανε το ένα-δύο με τον Στοχ, έπιασε δυνατό σουτ, ο Σέρεμετ έδιωξε και ο Αθανασιάδης στην επαναφορά έστειλε τη μπάλα άουτ.

66′ Πρώτη αλλαγή για τον Πάοκ. Ο Βούκιτς στη θέση του Νίνη.

67′ Σέντρα σουτ του Λαδάκη χωρίς να απειλήσει την εστία του Πάοκ.

70′ Ο Αθανασιάδης έδωσε πάσα στον Στοχ ο οποίος όμως δεν έπιασε δυνατά το σουτ με τον Σέρεμετ να μπλοκάρει με άνεση.

71′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λούκας να σημειώσει χατ-τρικ. Ο Τζαβέλλας πρόλαβε την μπάλα και γύρισε με τον Ισπανό να κάνει το σουτ και να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

72′ Γκολ για τον Πάοκ. Ο Λούκας εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα βρήκε στον Έμπο και κατέληξε στα δίχτυα του Σέρεμετ. Πανθρακικός – Πάοκ 0-3.

75′ Δεύτερη αλλαγή για τον Πάοκ. Ο Νέτσιντ στη θέση του Αθανασιάδη.

79′ Ο Στοχ σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

83′ Ο Στέφενς κλείνει τις αλλαγές του με τον Κατσικά να παίρνει τη θέση του Κατσουράνη.

87′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να κάνει το 0-4. Ο Νέτσιντ πάσαρε στον Στοχ που μόνος απέναντι από τον Σέρεμετ πλάσαρε άστοχα.

88′ Παραλίγο να σκοράρει ο Κατσικάς με κεφαλιά και να κάνει το 0-4.

90′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. Αλλαγή για τον Πανθρακικό μέσα ο Πόποβιτς έξω ο Λαδάκης.

90’+3′ Τέλος του αγώνα. Εύκολη νίκη για τον ΠΑΟΚ στην Κομοτηνή με 3-0 απέναντι στον Πανθρακικό.