Live: Νίκη Αλεξανδρούπολης – Βότσης, Ζαφειράκης Νάουσας – ΓΕΑ και Ορεστιάδα – Μακεδονικός

Μεταδίδει από την Αλεξανδρούπολης ο Ζαχαρίας Μπαλτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη στους αγώνες και των τριών ομάδων της Θράκης για την πρεμιέρα στα πρωταθλήματα της Α2 Κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών. Η Νίκη Αλεξανδρούπολης για το γυναικείο πρωτάθλημα φιλοξενεί τον Ναύαρχο Βότση στις έξι το απόγευμα. Ο Ζαχαρίας Μπαλτζής βρίσκεται στο κλειστό και μεταδίδει, ενώ παράλληλα σας ενημερώνει για την εξέλιξη στους αγώνες Ζαφειράκης – Νάουσας – ΓΕΑ που αρχίζει επίσης στις 6.00 και Ορεστιάδα – Μακεδονικός, που αρχίζει στις 7.00, για την Α2 των Ανδρών…

Καλησπέρα! Από αυτήν την ώρα και για τις προσεχείς τουλάχιστον τρεις ώρες από αυτό το live θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη στους αγώνες της Α2 Κατυηγορίας Ανδρών και Γυναικών και συγκεκριμένα των Γ’ Ομίλων. Τρίτη αγωνιστική για τις γυναίκες και δεύτερη για τους άνδρες, αλλά ουσιαστικά με τις προηγούμενες να έχουν αναβληθεί, μιλάμε για πρεμιέρες.

Ωρα 17:40  Οι αγώνες δεν διεξάγονται όλοι μαζί χρονικά. Ακριβώς στις 18:00 ξεκινά η προσπάθεια των κοριτσιών της Νίκης εδώ, στο Κλειστό της Αλεξανδρούπολης. Αντιμετωπίζουν τον Ναύαρχο Βότση. Την ίδια ώρα στη Νάουσα αρχίζει η προσπάθεια της ΓΕΑ. Θα έχουμεε ενημέρωση και από εκεί. Στις 7.00 το βράδυ στο κλειστό Νίκος Σαμαράς της Ορεστιάδας ο ΑΟΟ στην δική του πρεμιέρα αντιμετωπίζει τον Μακεδονικό του Φρέμτι Μπρουκς. Ο Γιάννης Βαβαλικούς θα βρίσκεται εκεί και επίσης θα μας ενημερώνει, μέσα από αυτό το live.

Ωρα 17:55  Συνθέσεις για τον αγώνα Νίκη Αλεξανδρούπολης-Ναύαρχος Βότση.

Η γηπεδούχος ομάδα ξεκινάει με τις: Λαμπροπούλου, Μούτσιου, Λαμπρίδου, Τζιογκίδου, Καραμπαλή, Βαρέλα και Λυμπεροπούλου (λ).

Ο σύλλογος του Ναυάρχου Βότση αρχίζει το παιχνίδι με τις: Χατζηεφραίμογλου, Σάγκοβιτς, Λίτσιου, Τσομπανίδου, Καψαμπέλη, Κώστα και Λυκούδη (λ).

Ωρα 18:05  5-8 (πίσω στο σκορ η Νίκη στην αρχή του πρώτου σετ)

Ωρα 18:12  9-16 (7 πόντους μπροστά η ομάδα του Ναυάρχου απέναντι στη Νίκη)

Ωρα 18:20  Στη Νάουσα στο πρώτο σετ ο Ζαφειράκης προγείται της ΓΕΑ με 15-10

Ώρα 18:22  Τέλος πρώτου σετ στην Αλεξανδρούπολη 16-25, πίσω η Νίκη 0-1 σετ.

Ωρα 18:28  Τέλος πρώτου σετ στη Νάουσα με τον Ζαφειράκη να επικρατεί της ΓΕΑ με 25-19.

Ωρα 18:30  Ξέκινησε το δεύτερο σετ στο παιχνίδι της Νίκης με το σκορ να είναι 6-10 υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας.

Ωρα 18:38  10-14 (σταθερά μπροστά η ομάδα του Ναύαρχου Βότση)

Ωρα 18:43  14-20 (πίσω στο σκορ για 6 πόντους η Νίκη λίγο πριν το τέλος του δεύτερου σετ)

Ωρα 18:50  Τέλος δεύτερου σετ στην Αλεξανδρούπολη με την ομάδα του Ναυάρχου να επικρατεί με 18-25 και έτσι γίνεται το 0-2 στα σετ.

Ωρα 18:51  Στη Νάουσα η ΓΕΑ προηγείται με 22-23 του Ζαφειράκη και έιναι κοντά στην κατάκτηση του δεύτερου σετ.

Ωρα 18:55  Τέλος του δεύτερου σετ στη Νάουσα με την ΓΕΑ να επικρατεί με 22-25 και να ισοφαρίζει σε 1-1 σετ.

Ωρα 18:57  Πίσω στο σκορ η Νίκη με 5-8 στην αρχή του τρίτου σετ.

Ωρα 19:03  10-14 (μπροστά για 4 πόντους η ομάδα του Ναυάρχου στην Αλεξανδρούπολη)

Ωρα 19:05  Ξεκινάει ο αγώνας στην Ορεστιάδα ανάμεσα στον ΑΟ και τον Μακεδονικό. Στο κλειστό “Νίκος Σαμαράς” βρίσκεται ο Γιάννης Βαβαλικούδης, ο οποίος θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Ωρα 19:09  Στο κλειστό της Αλεξανδρούπολης 17-19 στο τρίτο σετ (πλησιάζει στους 2 πόντους η Νίκη)

Ωρα 19:12  Τέλος του αγώνα στην Αλεξανδρούπολη με το τρίτο σετ να ολοκληρώνεται με 19-25. Η Νίκη ηττήθηκε με 0-3 σετ από τον Ναύαρχο Βότση.

Ωρα 19:23  Τέλος του πρώτου σετ στην Ορεστιάδα, στο αγώνα ΑΟΟ – Μακεδονικού. Το κατέκτησε ο ΑΟΟ με 25-17

Ωρα 19:26  Τέλος τρίτου σετ στη Ναουσα, στον αγώνα Ζαφειράκη – ΓΕΑ. Το κατέκτησαν οι γηπεδούχοι με 25-22..

Ωρα 19:48  Τέλος του δεύτερου σετ στην Ορεστιάδα, στον αγώνα του ΑΟΟ με τον Μακεδονικό. Το πήρε και αυτό η γηπεδούχος ομάδα, πιο δύσκολα όμως, με 25-22 και προηγείται με 2-0.

Ωρα 19:53  Τέλος του αγώνα στη Νάουσα, στον αγώνα του Ζαφειράκη με την ΓΕΑ. Η ομάδα της Ημαθίας κατέκτησε το τέταρτο σετ με 25-23 και κερδίζει δύσκολα με 3-1 σετ αυτήν της Αλεξανδρούπολης.

Ωρα 20:11  Τέλος του αγώνα και στην Ορεστιάδα. Ο ΑΟΟ κατακτά και το τρίτο σετ με 25-11 και κερδίζει στην πρεμιέρα του πολύ εύκολα με 3-0 σετ τον Μακεδονικό, στην πρεμιέρα του στην Α2 Κατηγορία, σε σχεδόν μια ώρα.

Από μία νίκη και δυο ήττες σημαδεύτηκε η πρεμιέρα των πρωταθλημάτων της Α2 Κατηγορίας σε άνδρες και γυναίκες για τις ομάδες του Έβρου. Τη νίκη πέτυχε εύκολα ο ΑΟ Ορεστιάδας επί του Μακεδονικού με 3-0 σετ. Αντιθέτως, η ΓΕΑ ηττήθηκε δύσκολα από τον Ζαφειράκη στη Νάουσα με 3-1 σετ. Τέλος, στο Κλειστό της Αλεξανδρούπολης, η Νίκη για το γυναικείο πρωτάθλημα ηττήθηκε με 3-0 από την ομάδα του Ναυάρχου Βότση. Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε το live του ThrakiSportS, aναλυτικό ρεπορτάζ και από τους τρεις αγώνες σε λίγο, όπως και συνολικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της πρεμιέρας σε λίγο…