Ήττα για την Ξάνθη, τεσσάρα για τον Πανθρακικό στους Κ15

Ανταπόκριση από την Θεσσαλονίκη: Κώστας Καραγιάννης

–  Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Ξάνθη από τον ΠΑΟΚ για την πέμπτη αγωνιστική του βορείου ομίλου του πρωταθλήματος Κ15 της Σούπερ Λίγκας, σε αγώνα που έγινε νωρίς το απόγευμα στο γήπεδο του Μακεδονικού στη Λητή.

Ο Μελετίδης με προβολή από κοντά άνοιξε το σκορ στο 78ο λεπτό, δηαδή μόλις δυο λεπτά πριν το τέλος του ματς! Είχε προηγηθεί κεφαλιά του Μίσκοβιτς την οποία απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Ξάνθης

Νωρίτερα, το πρωί στο γήπεδο του Σώστη η ομάδα Κ15 του Πανθρακικού είχε νικήσει εύκολα με 4-0 τον Παναιτωλικό, επίσης για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ15.

Τα τέρματα για την ομάδα της Κομοτηνής πέτυχαν κατά σειρά οι Μούζας, Κυριαλάνης, Ηλίας Ξενοδοχίδης και Λάζαρος Στοϊνοβιτς (ο γιος του προπονητή της ομάδας Ζόραν). Ρεπό είχε ο Άρης.