Λιγοστές οι ελπίδες πρόκρισης για την Ν. Ιωνία της Κεπεσίδου

Ανταπόκριση από την Αθήνα: Δημήτρης Αρβανιτίδης

–  Εξανεμίστηκαν οι ελπίδες πρόκρισης για τη Νέα Ιωνία της Μάγδας Κεπεσίδου στον τρίτο γύρο του Κυπέλλου Κυπελλούχων, μετά την ήττα με 33-22 από τη Ζουγκ στην Ελβετία στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων.

Η Κυπελλούχος Ελλάδας έμεινε κοντά στο σκορ μέχρι το ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη δεν άντεξε στην πίεση με αποτέλεσμα η διαφορά να ξεφύγει και να χάσει σχετικά εύκολα.

Σήμερα στις 17:00 στο δεύτερο ματς η Νέα Ιωνία θα προσπαθήσει να διασκεδάσει τις εντυπώσεις με μία καλή εμφάνιση, αφού η πρόκριση φαίνεται να έχει ήδη κριθεί υπέρ της Ελβετικής ομάδας.

ΖΟΥΓΚ-ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 33-22 (12-15)
ΖΟΥΓΚ: Ζαβέ 5, Ράβλιτς 5, Καβαλάρι 4, Γκάνζ 3, Ινέιχεν 3, Σέρερ 3, Χάαγκ 2, Μαζέ 2, Ομπερλί 2, Σβάρντερ 2, Βαίτι 2, Μπέτχαρτ, Γκουέρνερ, Ινες, Κρίστιτς, Τράμπερ.
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Παπά 11, Τσάκαλου 5, Σλιάκοβα 3, Χρυσή 1, Κοντοστεργίου 1, Μασμανίδου 1, Χοτοκουρίδου, Χρονοπούλου, Ευκαρπίδου, Καλασνίκοβα, Κεπεσίδου, Κοτσαμπουικίδου, Μαυρογεώργη Ν., Μαυρογεώργη Ζ.
Διαιτητές: Βούγιαζιτς- Καζανέγκρα (Μαυροβούνιο), Παρατηρητής: Μέντβεντ (Σερβία), Δίλεπτα: 2-1, πέναλτι: 1/1-1/1