Βασικός ο Γωνιάδης στην πρώτη νίκη της Ζακύνθου

Ανταπόκριση από την Αθήνα: Μελίνα Ντισλιάν

–  Πρώτη νίκη για τη Ζάκυνθο στη Football League με τον Γιάννη Γωνιάδη να αγωνίζεται ως βασικός στο παιχνίδι. Ο Αλεξανδρουπολίτης μεσοεπιθετικός, που αγωνίστηκε για αρκετά χρόνια και στον Πανθρακικό, φέτος θα παίζει με την ομάδα της Ζακύνθου.

Στο δεύτερο ματς της σεζόν και πρώτο εντός για τον σύλλογο από τα Επτάνησα, ο Γωνιάδης βοήθησε πολύ την ομάδα του στη νίκη με 1-0 επί της Καβάλας, παίζοντας ως βασικός για 76 λεπτά. Στη συνέχεια έγινε αλλαγή με τον Όπα να παίρνει τη θέση του στο παιχνίδι.

Ο Θρακιώτης μεσοεπιθετικός αποτελεί βασικό στέλεχος της Ζακύνθου για τη φετινή αγωνιστική περίοδο, έχοντας και πολλές παραστάσεις από τη θητεία του στη Super League. Στον αγώνα βρέθηκαν 600 φίλαθλοι της Ζακύνθου, οι οποίοι πανηγύρισαν τη νίκη της ομάδας τους, με το γκολ του Φωτιά στο 21 λεπτό, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Οικονόμου. Η Καβάλα είχε δοκάρι στο 68o λεπτό και έτσι δεν κατάφερε να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.