Βαριά εντός έδρας ήττα με 0-3 της Κ20 του Πανθρακικού από τον ΟΦΗ

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Κεσόπουλος

–  Τρία τέρματα δέχτηκε η ομάδα Κ20 του Πανθρακικού στην αρχή και το τέλος του αγώνα με τον ΟΦΗ και έφυγε από το Δημοτικό Γήπεδο Νέου Σιδηροχωρίου ηττημένη με το βαρύ 0-3, σε αγώνα που έγινε το πρωί της Κυριακής για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Ο Χυζι άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό και ο Μαραθιανός διπλασίασε τα τέρματα για τους κρητικούς στο 17′. Από το σημείο εκείνο ο Πανθρακικός ισορρόπησε κάπως το παιχνίδι, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Αντιθέτως, λίγο πριν το τέλος, στο 87ο λεπτό, ο Ροβίθης διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Μετά και από αυτήν την ήττα, ο Πανθρακικός φιγουράρει στην 18η και τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος υποδομής Κ20 της Σούπερ Λίγκας με μόλις έναν βαθμό.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Νίκος Μπαχαρίδης): Θυμιανίδης, Κούτρας, Φραγκούλης, Λειβαδιώτης, Μητρουσης (75′ Λίτσκας), Ζδραβος-Ρίζος, Μαμουτ (46′ Γκουτσίδης), Νικολαΐδης (65′ Χατζηιωαννίδης), Γεωργιάδης, Κιαγιάογλου, Τσανακτσογλου.