Live από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – ΟΦΗ 1-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδουν από το ΔΑΚ Κομοτηνής οι Γιάννης Κεσόπουλος και Βαγγέλης Μαγκώνης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον ΟΦΗ για τήν έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας. Οι Γιάννης Κεσόπουλος και Βαγγέλης Μαγκώνης βρίσκονται στο ΔΑΚ Κομοτηνής και μεταδίδουν…

Καλησπέρα από το ΔΑΚ Κομοτηνής. Ο Πανθρακικός αντιμετωπίζει τον ΟΦΗ, με τον πρώην τεχνικό του Παύλο Δερμιτζάκη να επιστρέφει για πρώτη φορά ως αντίπαλος στην Κομοτηνή και να παίζει ουσιαστικά σε αυτό το παιχνίδι το… κεφάλι του. Ο ΟΦΗ είναι μαζί με τον Πλατανιά οι μόνες ομάδες χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα, φιγουράρει τελευταίος στον πίνακα της βαθμολογίας και αν δεν φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την Κομοτηνή, δύσκολα ο Καβαλιώτης τεχνικός θα παραμείνει στην ομάδα.

Ωρα 17:44  Εγιναν γνωστές οι συνθέσεις των δύο ομάδων.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Μίκουλιτς, Ζεκίνια, Λαδάκης, Ζος, Κάσες, Μπαικαρά, Τζάνης, Ρομέου

ΟΦΗ: Δασκαλάκης, Βερόν, Τριποτσέρης, Παπάζογλου, ΖεΕντουάρντο, Ζβασίγια, Περογαμβράκης, Μπούρμπος, Φραγκουλάκης, Μακρής, Μιλιάζες

Ωρα 17:51  Καμιά τριανταριά οπαδοί του ΟΦη βρίσκονται στο ΔΑΚ Κομοτηνής, οι περισσότεροι γυμνοί από τη μέση και πάνω παρά το κρύο

Ωρα 17:55  Πάντως ακόμα δεν έχει έρθει πολύς κόσμος στο γήπεδο. Μόλις τώρα άλλωστε σχολάνε και τα τοπικά, όπως και το Κόσμιο, που είναι 2-2 λίγο πριν το τέλος με το Λάκκωμα για την Γ’ Εθνική (δείτε το αντίστοιχο live)

Ωρα 18:01  Στο Καραϊσκάκη ο Ολυμπιακός διέλυσε με 6-0 την Βέροια, στο πρώτο ματς της σημερινής ημέρας, με χατ τρικ και πάλι από τον Μήτρογλου

Ωρα 18:05  Με ενδιαφέρον αναμένεται η αντίδραση των φιλάθλων του Πανθρακικού στην είσοδο του Δερμιτζάκη. Την επίσημη είσοδο σε λίγο των ομάδων εννοούμε. Πέραν αυτού, βέβαια, και ο Στάθης επιστρέφει στην Κομοτηνή αλλά δεν είναι στην ενδεκάδα

Ωρα 18:09  Επίσημη είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

Ωρα 18:14  Ακούστηκαν κάποιες χλιαρές αποδοκιμασίες από το πέταλο που είναι οι Ultras, αλλά σε γενικές γραμμές ο κόσμος χειροκρότησε τον Δερμιτζάκη. Ο Μαντζιος πήγε, χαιρέτησε και φίλησε τον Δερμιτζακη. Ο αγώνας αρχίζει σε λίγο

1′  Εναρξη του αγώνα

3′  Καλο σουτ του Ζε Εντουάρντο , η μπάλα ψηλά άουτ

10′  Ομορφο γυριστό σουτ του Μπαικαρά, μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα λίγο έξω απο το αριστερό δοκάρι του Δασκαλάκη

13′ Δυνατό σουτ του Ζε Εντουάρντο έξω απο την περιοχή, λίγο άουτ

20′  Ξεχάσαμε να πούμε. Την αναμέτρηση του Πανθρακικού με τον ΟΦΗ σφυρίζει ο Γεράσιμος Ντίτσιος του Συνδέσμου Πρεβέζης, με βοηθούς τους Καρασαϊριδη του Συνδέσμου Πιερίας και Καραγκιοζόπουλο του Συνδέσμου Ημαθίας. Τέταρτος διαιτητής Κιοτζένης από την Καβάλα και παρατηρητής διαιτησίας ο Γενναίος του Συνδέσμου Αθηνών.

26′ Γκοοοολ για τον Πανθρακικό. Σκόρερ ο Ρομέου με κεφαλιά, υστερα απο αδράνεια της άμυνας των Κρητικών. Πανθρακικός – ΟΦΗ 1-0

28′  Πολυ καλή σέντρα του Μπούρμπου, ο Παπαγεωργίου διώχνει πριν τον Περογαμβράκη

30′  Την ίδια ώρα στην γειτονική Ξάνθη, Skoda – Απόλλων 0-2. Δείτε αν θέλετε το live αυτού του αγώνα ΕΔΩ.

32′  Σουτ του Μιλιάζες έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Σέρεμετ. Ο ΟΦΗ μετά το γκολ, αρχίζει να πιέζει για ισοφάριση πριν το ημίχρονο.

40′  Πιο ουσιαστικός ο Πανθρακικός ευτύχησε να προηγηθεί με την κεφαλιά του Ρομέου στο 27. Κακός ο ΟΦΗ, ο οποίος πρέπει να αντιδράσει αν δεν θέλει να μείνει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας αλλά για την ώρα δεν δείχνει να αναπτύσσεται ικανοποιητικά

43′  Εντονα σχολιάαζεται και στο ΔΑΚ Κομοτηνής το 2-2 στην Ξάνθη. Ισοφάρισε η ομάδα της Θράκης. Μπείτε να μάθετε λεπτομέρειες ΕΔΩ.

45+1′  Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Πιο ουσιαστικός ο Πανθρακικός, προηγείται με την κεφαλιά του Ρομέου. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Πανθρακικός – ΟΦΗ 1-0

46′ Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου

49′ Αλλαγη για Πανθρακικό Εμπο αντί Λαδάκη

50′ Γκολ για τον ΟΦΗ και πανικός, αφού μετά από φαουλ του φραγκουλάκη, ο Μακρής με το χέρι την έστειλε στα δίχτυα. Διαμαρτυρίες και συσκέψεις επί συσκέψεων για το αν θα μετρήσει το γκολ, έχει μπει κόσμος και ντουνιάς στο γήπεδο.

52′  Μετά από δύο λεπτά διασκέψεων, ο διαιτητής δείχνει σέντρτα. Η στατιστική υπηρεσία το χρεώνει στον μακρή, που από τα ριπλέι φαίνεται ότι κάνει κίνηση με το χέρι. Αν βρίσκει την μπάλα, κακώς χρεώνεται το γκολ, είναι φανερό χέρι και έπρεπε να ακυρωθεί. Αν δεν την βρίσκει, τότε σκόρερ πρέπει να χρεωθεί ο Φραγκουλάκης που εκτέλεσε το φάουλ. Μέση λύση δεν υπάρχει. Σημασία έχει ότι το γκολ χρεώνεται. Πανθρακικός – ΟΦΗ 1-1.

53′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ . Κουτσιανικούλης αντί Ζε Εντουάρντο

54′ Πολυ καλή εκτέλεση φάουλ απο τον Κάσες, διώχνει σε κόρνερ ο Δασκαλάκης

60′ Κεφαλιά του Ρομέου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, λίγο έξω απο το δοκάρι του Δασκαλάκη.

66′  Αλλαγη για τον ΟΦΗ. Λαμπρόπουλος αντι Λαμπρόπουλος.Υπαρχουν πολλα νεύρα μεταξυ των 22 ποδοσφαιριστών μετά την φάση του γκολ

67′  Αλλαγη για τον Πανθρακικό. Εξω Κασες, μέσα Μερίνο.

70′ Ανατροπή του Μερίνο μέσα στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής τον κιτρίνησε για θέατρο

72′  Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Καλό σουτ του Παπάζογλου έξω απο την περιοχή, μπλοκάρει ο Σέρεμετ. Πολυ καλό ρυθμό από τις δύο ομάδες με σκοπό το γκολ της νίκης

75′ Σέντρα του Μιλιάζες από τα αριστερά, κεφαλιά του Παπάζογλου, μπλοκάρει ξανά ο Σέρεμετ.

76′ Αλλαγη για τον Πανθρακικό. Κατσικοκέρης αντι Ζεκίνια

80′ Ευκαιρία για τον πανθρακικό. Πολυ καλό σουτ του Μπαικαρά έξω από την περιοχή, λίγο έξω απο το κάθετα δοκάρι του Δασκαλάκη

81′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ, Μακουκούλα αντί Παπάζογλου

88′ Φοβερή ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ο οποίος ύστερα από 4 προσπάθειες για γκολ στην ίδια φάση, πρώτα με τον Περογαμβράκη, και μετά τον Μακουκούλα, δεν κατάφερε να σκοράρει, αφού ο Σέρεμετ είπε οχι.

90′ Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+3′ Κόκκινη κάρτα στον Μακρή του ΟΦΗ. Με 10 παίχτες συνεχίζει η κρητική ομάδα στα τελευταία λεπτά των καθσυτερήσεων

90+5′  Τέλος του αγώνα. Χωρίς νικητή λήγει η αναμέτρηση στο ΔΑΚ Κομοτηνής. Αποχώρηση με έντονες διαμαρτυρίες προς τους διαιτητές, για την φάση της ισοφάρισης. Πολλά τα παράπονα των ανθρώπων του Πανθρακικού, που προηγήθηκαν μεν, αλλά στο τέλος κινδύνεψαν να χάσουν. Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός – ΟΦΗ 1-1.

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας και παρακολουθήσατε την αναμέτρηση. Μείνετε μαζί μας, ακολουθεί πλούσιο ρεπορτάζ, φωτορεπορτάζ και δηλώσεις των πρωταγωνιστών…