Νίκη στο φινάλε για την Κ20 της Ξάνθης επί του Απόλλωνα

Ανταπόκριση από την Ξάνθη: Νεκτάριος Αμποβιανίδης

–  Με ένα γκολ του Παρασκευά στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, η Κ20 της Skoda Ξάνθη επικράτησε με 1-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης, το πρωί του Σαββάτου στις αθλητικές εγκαταστάσεις των Πηγαδίων, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων της Σούπερ Λίγκας.

Οι γηπεδούχοι που ήταν καλύτεροι σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ είχαν και δοκάρι στην επανάληψη με σουτ του Παπαδημητρίου. Με την επιτυχία τους αυτή οι παίκτες του Νίκου Κεχαγιά έφτασαν τους 11 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χρ. Δρούζας της ΕΠΣ Θράκης με βοηθούς τους επίσης κομοτηναίους Σαμουργκασίδη και Λιόντο.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Γκαραβέλης, Κολλαράς, Λάσπατζης, Χατζητερζόγλου, Παρασκευάς, Καρυπιάδης, Γούλας (46’ Ψύρρας), Φασίδης, Παπαδημητρίου, Κούτρας (26’ λ.τ. Ορφανίδης Π.), Πασχαλάκης (65’ Ορφανίδης Λ.).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Σταματόπουλος, Ξανθόπουλος, Ντοβλετάκης, Φερεντίνος, Σιγάλας (89’ Μάντζιος), Ντούνης, Μαυρούδης (67’ Παρτάλης), Καλλέργης, Ντάφλας, Φουκαράς (58’ Μιχαλάρης), Μπέντας.