Ήττα με πολλά παράπονα των Κ15 του Πανθρακικού από τον ΠΑΟΚ

Ανταπόκριση από την Θεσσαλονίκη: Κώστας Καραγιάννης

–  Την ήττα με 1-0 γνώρισε η ομάδα Κ15 του Πανθρακικού από τον ΠΑΟΚ, για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος παίδων της Σούπερ Λιγκ, αλλά η ομάσα της Κομοτηνης επιστρέφει από την Θεσσαλονίκη με πολλά παράπονα.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε στο 37′, τρία λεπτά πριν το ημίχρονο δηλαδή, ο Νουκάρης με μακρινό σουτ. Υπενθυμίζεται ότι στο πρωτάθλημα Κ15 κάθε ημίχρονο διαρκεί 40 λεπτά.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα του Ζόραν Στοΐνοβιτς έπεσε στην τεταρτη θέση της βαθμολογίας, έχοντας δύο βαθμούς σε τρεις αγώνες. Είναι η μόνη που έχει τρεις αγώνες. Στην κορυφή είναι η Ξάνθη που είχε ρεπό και ο Άρης, που νίκησε 3-2 τον Παναιτωλικό, στο άλλο ματς της αγωνιστικής.

Ξάνθη και Άρης έχουν 4 βαθμούς σε δύο ματς, ακολουθεί ο ΠΑΟΚ με 3 βαθμούς σε ένα παιχνίδι, τέταρτος ο Πανθρακικός με δυο βαθμούς σε τρία ματς και χωρίς πόντο στο τέλος ο Παναιτωλικός.