Πέταξε δυο βαθμούς στις καθυστερήσεις η Κ17 της Skoda

Ανταπόκριση από την Θεσσαλονίκη: Κώστας Καραγιάννης

–  Στις καθυστερήσεις «πέταξαν» δύο βαθμούς οι Έφηβοι της Skoda Ξάνθη στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής ημέρας του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Αντιμετωπίζοντας το απόγευμα του Σαββάτου τον Άρη στο γήπεδο Τριανδρίας, οι παίκτες του Κώστα Μπεδρελή βρέθηκαν με το… καλημέρα πίσω στο σκορ – με τους γηπεδούχους να έχουν και δοκάρι λίγο αργότερα – αλλά κατάφεραν να αντιστρέψουν την κατάσταση χάρη στα γκολ των Μπουνταγκίδη (35’) και Μελισσόπουλου (55’).

Ωστόσο, την ώρα που είχαν σφιχταγκαλιάσει την νίκη, στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι με κεφαλιά έγραψαν το τελικό 2-2. Διαιτητής ήταν ο Δημήτρης Κουρουλής με βοηθούς τους Ζιγκιρίδη και Σανίδη της ΕΠΣ Μακεδονίας.

SKODA ΞΑΝΘΗ (Κώστας Μπερδελής): Νομικός, Ζώτος, Βαφειάδης (30’ Καψιμάλης), Θεοδωρίδης Χ., Σπανός, Παπαδόπουλος, Τουματζίδης (60’ Χατζής), Μπουνταγκίδης (90’ Δημητριάδης), Μελισσόπουλος, Χαμδή (46’ Σαμπανίδης), Ψεμματάς (55’ Μπουναρτζής).