ΕΠΣ Έβρου: Όλο το πρόγραμμα του πρωταθλήματος στο πιάτο σας, αγωνιστική προς αγωνιστική

Ανταπόκριση από την Αλεξανδρούπολη: Λεωνίδας Κάλφας

–  Το μεθεπόμενο Σαββατοκύριακο 5-6 Οκτωβρίου αρχίζει το πρωτάθλημα της Α’ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Έβρου για την αγωνιστική περίοδο 2013-2014.

Όπως έχει γράψει το ThrakiSportS, το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε βόρειο και νότιο όμιλο. Μετά το τέλος του, οι δύο πρώτοι από κάθε όμιλο θα σχηματίσουν ένα μίνι πρωτάθλημα έξι αγωνιστικών, από το οποίο θα προκύψει ο πρωταθλητής της ΕΠΣ Εβρου. Ωστόσο αξίζει να σημειωθεί ότι ο πρωταθλητής του βορείου και ο πρωταθλητής του νοτίου ομίλου θα ξεκινήσουν σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα έχοντας τρεις βαθμούς περισσότερους από τους δευτεραθλητές.

Ο τελευταίος κάθε ομίλου θα υποβιβαστεί στην Β’ Κατηγορία, ενώ ο έκτος, ο έβδομος, ο όγδοος και ο ένατος κάθε ομίλου θα συμμετάσχει σε ένα νέο πρωτάθλημα play out για την μία ή δύο ακόμα ομάδες που θα υποβιβαστούν, αριθμός που θα εξαρτηθεί από το αν θα καταφέρει να παραμείνει στην Γ’ Εθνικήγ Κατηγορία ο Έβρος Σουφλίου.

Το ThrakiSportS σας παρουσιάζει αναλυτικά το πρόγραμμα του 1ου (Βόρειος) και του 2ου (Νότιος) Ομίλου, για να γνωρίζετε πότε και με ποιον αγωνίζεται η ομάδα σας.

 

ΝΟΤΙΟΣ ΌΜΙΛΟΣ
 
1η αγωνιστική – 10η αγωνιστική
Απαλός – Εθνικός
Μαΐστρος – Νίψα
Ιπποκράτης – Άνθεια
Καππαδόκες – Ποντιακός
Αλεξανδρούπολη – Άβαντας
 
2η αγωνιστική – 11η αγωνιστική
Εθνικός – Ιπποκράτης
Μαΐστρος – Απαλός
Ποντιακός – Άβαντας
Άνθεια – Αλεξανδρούπολη
Νίψα – Καππαδόκες
 
3η αγωνιστική – 12η αγωνιστική
Απαλός – Ιπποκράτης
Καππαδόκες – Μαΐστρος
Αλεξανδρούπολη – Εθνικός
Άβαντας – Νίψα
Ποντιακός – Άνθεια
 
4η αγωνιστική – 13η αγωνιστική
Εθνικός – Ποντιακός
Μαΐστρος – Άβαντας
Ιπποκράτης – Αλεξανδρούπολη
Καππαδόκες – Απαλός
Νίψα – Άνθεια
 
5η αγωνιστική – 14η αγωνιστική
Απαλός – Αλεξανδρούπολη
Εθνικός – Νίψα
Άβαντας – Καππαδόκες
Ποντιακός – Ιπποκράτης
Άνθεια – Μαΐστρος
 
6η αγωνιστική – 15η αγωνιστική
Μαΐστρος – Εθνικός
Ιπποκράτης – Νίψα
Καππαδόκες – Άνθεια
Αλεξανδρούπολη – Ποντιακός
Άβαντας – Απαλός
 
7η αγωνιστική – 16η αγωνιστική
Εθνικός – Καππαδόκες
Ιπποκράτης – Μαΐστρος
Ποντιακός – Απαλός
Άνθεια – Άβαντας
Νίψα – Αλεξανδρούπολη
 
8η αγωνιστική – 17η αγωνιστική
Απαλός – Άνθεια
Καππαδόκες – Ιπποκράτης
Αλεξανδρούπολη – Μαΐστρος
Άβαντας – Εθνικός
Νίψα – Ποντιακός
 
9η αγωνιστική – 18η αγωνιστική
Νίψα – Απαλός
Ποντιακός – Μαΐστρος
Άβαντας – Ιπποκράτης
Καππαδόκες – Αλεξανδρούπολη
Εθνικός – Άνθεια
 
 
ΒΟΡΕΙΟΣ ΌΜΙΛΟΣ 
 
1η αγωνιστική – 10η αγωνιστική
Ορέστης – Καρωτή
Σιτοχώρι – Ένωση Κυανής Ασβεστάδων
Καστανιές – Νεοχώρι
Διδυμότειχο – Βύσσα
Ασπρονέρι – Ρίζια
 
2η αγωνιστική – 11η αγωνιστική
Καρωτή – Καστανιές
Σιτοχώρι – Ορέστης
Βύσσα – Ρίζια
Νεοχώρι – Ασπρονέρι
Ένωση Κυανής Ασβεστάδων – Διδυμότειχο
 
3η αγωνιστική – 12η αγωνιστική
Ορέστης – Καστανιές
Διδυμότειχο – Σιτοχώρι
Ασπρονέρι – Καρωτή
Ρίζια – Ένωση Κυανής Ασβεστάδων
Βύσσα – Νεοχώρι
 
4η αγωνιστική – 13η αγωνιστική
Καρωτή – Βύσσα
Σιτοχώρι – Ρίζια
Καστανιές – Ασπρονέρι
Διδυμότειχο – Ορέστης
Ένωση Κυανής Ασβεστάδων – Νεοχώρι
 
5η αγωνιστική – 14η αγωνιστική
Ορέστης – Ασπρονέρι
Καρωτή – Ένωση Κυανής Ασβεστάδων
Ρίζια – Διδυμότειχο
Βύσσα – Καστανιές
Νεοχώρι – Σιτοχώρι
 
6η αγωνιστική  – 15η αγωνιστική
Σιτοχώρι – Καρωτή
Καστανιές – Ένωση Κυανής Ασβεστάδων
Διδυμότειχο – Νεοχώρι
Ασπρονέρι – Βύσσα
Ρίζια – Ορέστης
 
7η αγωνιστική – 16η αγωνιστική
Καρωτή – Διδυμότειχο
Καστανιές – Σιτοχώρι
Βύσσα – Ορέστης
Νεοχώρι – Ρίζια
Ένωση Κυανής Ασβεστάδων – Ασπρονέρι
 
8η αγωνιστική – 17η αγωνιστική
Ορέστης – Νεοχώρι
Διδυμότειχο – Καστανιές
Ασπρονέρι – Σιτοχώρι
Ρίζια – Καρωτή
Ένωσης Κυανής Ασβεστάδων – Βύσσα
 
9η αγωνιστική – 18η αγωνιστική
Ορέστης – Ένωση Κυανής Ασβεστάδων
Σιτοχώρι – Βύσσα
Καστανιές – Ρίζια
Ασπρονέρι – Διδυμότειχο
Νεοχώρι – Καρωτή

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here