Live από τη Νέα Σμύρνη: Πανιώνιος – Πανθρακικός 1-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από τη Νέα Σμύρνη η Μελίνα Ντισλιάν

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Πανθρακικό, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας. Η Μελίνα Ντισλιάν βρίσκεται στο Στάδιο της Νέας Σμύρνης και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Είναι ένα σημαντικό παιχνίδι για τον Πανθρακικό, ένα εξαιρετικά σημαντικό για τον προπονητή του Άκη Μάντζιο που επιστρέφει ως αντίπαλος στο γήπεδο όπου δοξάστηκε ως παίκτης αλλά και προπονητής, αλλά και για τον Πανιώνιο. Η σημερινή μέρα είναι ημέρα μνήμης για την Μικρασιατική Καταστροφή και για αυτό υπάρχουν ειδικές εκδηλώσεις σήμερα στο γήπεδο

Ωρα 17:50  Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Γιαννακόπουλος, Κούρντι, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Μητρόπουλος, Μενδρινός, Κολοβός, Λάζνικ, Αραβίδης, Καμπάνταης.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ρομέου, Μίκουλιτς, Ιγκόρ, Λαδάκης, Ζος, Μπαϊκαρά, Κάσες, Τζάνης, Χρήστου.

Ωρα 17:57  Διαιτητής του αγώνα ορίστηκε ο Αθανάσιος  Γιάχος με βοηθούς τους Σωτηρόπουλο και Κουρομπίλια. Η Κουρομπίλια είναι γνωστή στους θρακιώτες αφού ήταν φοιτήτρια του ΤΕΦΑΑ Κομοτηνής και ξεκίνησε την καριέρα της από τον Σύνδεσμο Θράκης. Για τον Γιάχο, είναι το πρώτο ματς μετά τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος και μάλιστα προκλήθηκε η αντίδραση του… Σκάι. Θυμηθείτε το σποτάκι ΕΔΩ.

Ωρα 18:00  Στον αγώνα που έληξε πριν λίγο στο Κλεάνθης Βικελίδης, Αρης και Λεβαδειακός έμεινε στο 1-1. Στις 18:15 παίζουν ακόμα Απόλλων – Καλλονή και ΟΦΗ – Αστέρας Τρίπολης

Ωρα 18:04  Εχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια οι δυο ομάδες και αναμένεται η επίσημη είσοδος στον αγωνιστικό χώρο.

Ωρα 18:07 Στον πάγκο των «κυανέρυθρων» κάθονται οι: Παπαδόπουλος, Πάνος, Ντούνης, Καλτσάς, Γιάννου, Παναγιωτούδης, Κουλουχέρης. Αναπληρωματικοί για τον Πανθρακικό  οι: Αθανασιάδης, Πόποβιτς, Ζεκίνια, Κατσικοκέρης, Τριανταφύλλου, Σκλιοπίδης, Ντιόγκο.

Ωρα 18:10  Ωρα για την επίσημη είσοδο των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

Ωρα 18:15 Πάμε για την έναρξη του ματς. Θα προηγηθεί ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην προέδρου της ΕΠΟ Σωτήρη Αλιμίση

1′ Εναρξη του αγώνα

3′  Καλός ρυθμός στα πρώτα λεπτά, αλλά χωρίς να έχει χαθεί σημαντική ευκαιρία μπροστά στις δύο εστίες

7′ Μικρή διακοπή στο ματς καθώς ο Αραβίδης είναι στο έδαφος

9′  Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Σέντρα του Καμπάνταη από δεξιά, ο Αραβίδης πήρε την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι, όμως η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Σέρεμετ

10′   Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Κάθετη πάσα του Ιγκόρ, ο Τζάνης βγήκε απέναντι από τον Γιαννακόπουλο, όμως πιεζόμενος από τον Αυλωνίτη δεν κατάφερε να πλασάρει και η ευκαιρία πέρασε ανεκμετάλλευτη

14′  Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Εκτέλεση φάουλ του Μενδρινού από αριστερά, ο Σέρεμετ μπλόκαρε σταθερά.

15′  Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σέντρα του Μπαϊκαρά από αριστερά, ο Τζάνης έστρωσε τη μπάλα στον Κάσες με τακουνάκι, όμως ο Ισπανός από το δεύτερο δοκάρι δεν κατάφερε να βρει στόχο.

18′ Μικρή διακοπή στο παιχνίδι λόγω τραυματισμού του Κούρου.

22′ Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Μακρινό άστοχο σουτ του Καμπάνταη, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

25′ Κίτρινη κάρτα στον Κούρο για τράβηγμα στον Ρομέου.

31′  Εχει πέσει αρκετά ο ρυθμός του αγώνα

36′ Γκοοοοοοοοοολ ο Πανθρακικός. Ο Ιγκόρ σκόρερ. 0-1. Ο Βραζιλιάνος εκμεταλλεύτηκε λάθος του Λαμπρόπουλου, πέρασε και τον Αυλωνίτη και αφού μπήκε στην περιοχή με ωραίο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γιαννακόπουλου.

40′  Υπενθυμίζεται ότι πέρυσι ο Άκης Μάντζιος είχε πάρει διπλό και με την Κέρκυρα από εδώ. Αντιθέτως, ο Πανθρακικός δεν έχει φύγει ποτέ με θετικό αποτέλεσμα από τη Νέα Σμύρνη, που έχει παγώσει από το γκολ του Ιγκόρ

41′ Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο για μαρκάρισμα στον Μπαϊκαρά.

43′  Κίτρινη κάρτα στον Λαδάκη

45′  Ενα το λεπτό των καθυστερήσεων

45+1′  Τέλος του πρώτου μέρους. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Πανιώνιος – Πανθρακικός 0-1

Ωρα 19:04  Ο Πανθρακικός δεν μας έχει συνηθίσει σε ανακοινώσεις στην διάρκεια αγώνων, αλλά το έπραξε. Όχι όμως για αυτό που ίσως νομίζετε, η ανακοίνωση, όπως μας ενημερώνει ο γιάννης Κεσόπουλος, αφορά νέα μεταγραφή. Διαβάστε ΕΔΩ

Ωρα 19:08  Επίσης, ο Πανθρακικός πριν λίγο έμαθε την αντίπαλό του στο Κύπελλο Ελλάδος. Είναι η Νίκη Βόλου, που κέρδισε εκτός έδρας 2-1 τον Εθνικό Γαζώρου, όπως παρακολουθήσατε live ΕΔΩ

46′  Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Μια αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ντούνης αντί του Λάζνικ

48′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Δυνατό σουτ του Ντούνη πίσω από το ημικύκλιο, ο Σέρεμετ εντυπωσιακά απομάκρυνε.

52′ Πολύ καλά έχει μπει στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος, που πιέζει για να ισοφαρίσει. Αλλά ο Πανθρακικός είναι πάντα 0-1 μπροστά.

55′ Μικρή διακοπή καθώς ο Κάσες είναι στο έδαφος

58′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό, έξω ο Τζάνης, μέσα ο Ντιόγκο.

63′ Άστοχο σουτ του Αραβίδη για τον Πανιώνιο.

64′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. O Γιάννου αντικαθιστά τον Καμπάνταη

77′ Η κεφαλιά του Κολοβού δε βρήκε στόχο.

83′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. O Ζεκίνια αντικαθιστά τον Κάσες

84′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. O Πάνος στη θέση του Κολοβού

86′ Γκολ, 1-1 για τον Πανιώνιο. Από εκτέλεση κόρνερ του Μενδρινού ο Σέρεμετ κάνει άστοχη έξοδο και ο Λαμπρόπουλος ισοφαρίζει με κεφαλιά για τους γηπεδούχους.

90′ + 1′ Ο Σέρεμετ αποκρούει το σουτ του Ντούνη.

90′ + 3′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. O Τριανταφύλλου αντικαθιστά τον Ρομέου

90′ +3′ Λήξη του αγώνα στη Νέα Σμύρνη. Τελικό σκορ: Πανιώνιος-Πανθρακικός 1-1. Ο Πανθρακικός παρότι προηγήθηκε με 0-1 δε μπόρεσε να κρατήσει το υπερπολύτιμο τρίποντο, αφού δέχτηκε την ισοφάριση τέσσερα λεπτά πριν την λήξη.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΣΕ ΛΙΓΟ….