Ο Ουζουνίδης παραλίγο να μαδήσει το τριφύλλι, αλλά…

Ανταπόκριση από την Κρήτη: Λάζαρος Φιλιππίδης

–  Ισόπαλη με 1-1 έληξε η θρακιώτικη κόντρα των εβριτών Μαρίνου Ουζουνίδη και Μανώλη Σιώπη του Πλατανιά με τον κομοτηναίο Θανάση Ντίνα του Παναθηναϊκού.

Ο Εβρίτης μέσος της ομάδας των Χανίων αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο, ενώ ο Κομοτηναίος μεσοεπιθετικός του τριφυλλιού, που είχε ένα καλό σουτ στο 38’, αντικαταστάθηκε στο 58’ από τον Μπαϊράμι.

Οι Κρητικοί προηγήθηκαν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Ναζλίδη, που έπαιζε τραυματίας, ήταν να αντικατασταθεί στο 35′ αλλά έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου με ευθύνη του Ουζουνίδη, ο οποίος και δικαιώθηκε για το ρίσκο που πήρε.

Ωστόσο οι πράσινοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν  στο 82’ ο Ατζαγκούν διαμορφώνοντας το τελικό σκορ που αφήνει προβληματισμένες και τις δύο ομάδες, αφού ο Παναθηναϊκός δείχνει μεγάλες αδυναμίες ενώ ο Πλατανιάς ακόμα δεν έχει νίκη στο πρωτάθλημα μετά από 4 αγωνιστικές.