Κλήρωση Κυπέλλου Ελλάδος: Οι αντίπαλοι Ξάνθης και Πανθρακικού στην Β φάση

Ανταπόκριση από την Αθήνα: Δημήτρης Αρβανιτίδης

–  Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τρίτης στα Γραφεία της ΕΠΟ στην Αθήνα, παρουσία του προέδρου της Επιτροπης Κυπέλλου και προέδρου της ΕΠΣ Θράκης Μάνου Γαβριηλίδη, η κλήρωση για την πρώτη και την δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Σύμφωνα με τα αποτελέσματά της, η Ξανθη στην δεύτερη φάση θα αντιμετωπίσει σε διπλούς αγώνες τον νικητή του αγώνα Τύρναβος – Ηρακλής Θεσσαλονίκης ενώ ο Πανθρακικός θα αντιμετωπίσει το νικητή της αναμέτρησης Εθνικός Γαζώρου – Νίκη Βόλου.

Οι αντίπαλοι της Ξάνθης και του Πανθρακικού θα προκύψουν από μονούς αγώνες το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 14-15 Σεπτεμβρίου, οπότε και θα πραγματοποιηθούν οι αγώνες της πρώτης φάσης όπου μετέχουν μόνο οι ομάδες της Football League.

Στη δεύτερη φάση, όπου εισέρχονται και οι ομάδες της Θράκης, τα παιχνίδια είναι διπλά. Όπως αποφασίστηκε, το πρώτο παιχνίδι θα γίνει στις 25 και 26 Σεπτεμβρίου και ο επαναληπτικός στις 30 και 31 Οκτωβρίου. Τόσο η Ξάνθη όσο και ο Πανθρακικός θα δώσουν το πρώτο παιχνίδι εκτός έδρας και τον επαναληπτικό σε Πηγάδια και ΔΑΚ Κομοτηνής αντίστοιχα.

 

Αναλυτικά τα ζευγάρια της Α’ Φάσης:

1. Φωκικός – Αχαρναϊκός
2. Ολυμπιακός Βόλου – Παναχαϊκή
3. Γλυφάδα – Καλλιθέα
4. Βύζας Μεγάρων – ΑΟ Χανιά
5. Πανηλειακός – Φωστήρας
6. Ηρακλής Ψαχνών – Παναιγιάλειος
7. Αστέρας Μαγούλας – Επισκοπή
8. Κέρκυρα – Δόξα Δράμας
9. Τύρναβος – Ηρακλής
10. Αναγέννηση Γιαννιτσών – Αιγινιακός
11. Εθνικός Γαζώρου – Νίκη Βόλου
12. Απόλλων 1926 – Ζάκυνθος
13. Αναγέννηση Καρδίτσας – Καβάλα
14. Πιερικός – Βατανιακός

 

Αναλυτικά, το πρόγραμμα της Β’ Φάσης:

15: ΠΑΟΚ – (Αναγέννηση Καρδίτσας – Καβάλα)
16: Παναθηναϊκός – Εργοτέλης
17: Ολυμπιακός – (Φωκικός – Αχαρναϊκός)
18: Αστέρας Τρίπολης – (Βύζας Μεγάρων – Χανιά)
19: (Εθνικός Γαζώρου – Νίκη Βόλου) – Πανθρακικός
20: (Γλυφάδα – Καλλιθέα) – ΟΦΗ
21: (Τύρναβος – Ηρακλής) – Ξάνθη
22: (Ολυμπιακός Βόλου – Παναχαϊκή) – Άρης
23: (Αστέρας Μαγούλας – Επισκοπή) – Λεβαδειακός
24: (Ηρακλής Ψαχνών – Παναιγιάλειος) – Βέροια
25: (Πανηλειακός – Φωστήρας) – Ατρόμητος
26: Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης
27: ΠΑΣ Γιάννινα – (Αναγέννηση Γιαννιτσών – Αιγινιακός)
28: Πανιώνιος – (Απόλλων Καλαμαριάς – Ζάκυνθος)
29: (Κέρκυρα – Δόξα Δράμας) – Παναιτωλικός
30: (Πιερικός – Βατανιακός) – Καλλονή

 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here