Κλήρωση Α2 Ανδρών: Όλο το πρόγραμμα του ΑΟ Ορεστιάδας και της ΓΕ Αλεξανδρούπολης

Ανταπόκριση από την Αθήνα: Δημήτρης Αρβανιτίδης

–  Την τελευταία αγωνιστική θα κοντραριστούν οι δύο ομάδες της Θράκης που μετέχουν στο πρωτάθλημα της Α2 Κατηγορίας: ο ΑΟ Ορεστιάδας και η ΓΕ Αλεξανδρούπολης.

Αυτό ήταν το αποτέλεσμα της κλήρωσης που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι του Σαββάτου στην Αθήνα. Η ΓΕΑ ξεκινά το πρωτάθλημα εντός έδρας με την Ελπίδα ενώ η Ορεστιάδα εκτός με τις Σέρρες.

Στην τρίτη αγωνιστική φιλοξενεί η ΓΕΑ την ομάδα Λήμνος Sports Club του αείμνηστου Νίκου Σαμαρά, ενώ ο ΑΟΟ θα την φιλοξενήσει την ένατη αγωνιστική. Τέλος, αξίζει να σημειωθεί ότι στην Γ’ Όμιλο της Α2 Ανδρών μετέχει και ο Ηρακλής, η ομάδα δηλαδή που πήρε πέρυσι, το 2012, το πρωτάθλημα αλλά υποβιβάστηκε λόγω χρεών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα για τις δύο ομάδες της Θράκης, το Αθλητικό Όμιλο Ορεστιάδας και την Γυμναστική Εταιρεία Αλεξανδρούπολης, έχει ως εξής:

 

Α’ ΓΥΡΟΣ
 
1η αγωνιστική:
ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Ελπίς
ΑΟ Σερρών  – ΑΟ Ορεστιάδας
 
2η αγωνιστική:
ΕΓΣ Ζαφειράκης – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΣ Μακεδονικός
 
3η αγωνιστική
ΓΕ Αλεξανδρούπολης – Λήμνος Sports Club
ΜΕΝ Τούμπας – ΑΟ Ορεστιάδας
 
4η αγωνιστική
ΑΠΣ Αίας – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
ΑΟ Ορεστιάδας- ΓΣ Ηρακλής
 
5η αγωνιστική:
ΑΜΟ Γαλαξίας- ΑΟ Ορεστιάδας
ΓΕ Αλεξανδρούπολης- ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος
                                                  
6η αγωνιστική:
ΓΕ Αλεξανδρούπολης- ΑΟ Σερρών
ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος – ΑΟ Ορεστιάδας
                                                  
7η αγωνιστική:
ΑΣ Μακεδονικός – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΣ Ελπίς
 
8η αγωνιστική:
ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΜΕΝ Τούμπας
ΕΓΣ Ζαφειράκης – ΑΟ Ορεστιάδας
 
9η αγωνιστική:
ΑΟ Ορεστιάδας – Λήμνος Sports Club
ΓΣ Ηρακλής – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
 
10η αγωνιστική:
ΑΠΣ Αίας – ΑΟ Ορεστιάδας
ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΜΟ Γαλαξίας
 
11η αγωνιστική:
ΑΟ Ορεστιάδας – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
 
Β’ ΓΥΡΟΣ
 
12η αγωνιστική:
ΑΣ Ελπίς – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΟ Σερρών          
 
13η αγωνιστική:
ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΕΓΣ Ζαφειράκης
ΑΣ Μακεδονικός – ΑΟ Ορεστιάδας
 
14η αγωνιστική:
Λήμνος Sports Club – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
ΑΟ Ορεστιάδας – ΜΕΝ Τούμπας
 
15η αγωνιστική:
ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΠΣ Αίας
ΓΣ Ηρακλής – ΑΟ Ορεστιάδας
 
16η αγωνιστική:
ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΜΟ Γαλαξίας
ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
 
17η αγωνιστική:
ΑΟ Σερρών – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
ΑΟ Ορεστιάδας – ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος
                                                  
18η αγωνιστική:
ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Μακεδονικός
ΑΣ Ελπίς – ΑΟ Ορεστιάδας
 
19η αγωνιστική:
ΜΕΝ Τούμπας – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
ΑΟ Ορεστιάδας – ΕΓΣ Ζαφειράκης
 
20η αγωνιστική:
Λήμνος Sports Club – ΑΟ Ορεστιάδας
ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΓΣ Ηρακλής
 
21η αγωνιστική:
ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΠΣ Αίας
ΑΜΟ Γαλαξίας – ΓΕ Αλεξανδρούπολης
 
22η αγωνιστική:
ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Ορεστιάδας

 

ΤΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΕΟΠΕ, ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here